יינות יקב היוצר לפסח 2021

יקב היוצר לחג הפסח 2021


יקב היוצר מתחדש בשלל השקות לכבוד חג הפסח 2021 ## בנוסף, יוצעו מגוון מארזי מתנה יוקרתיים ## שיתוף פעולה בין משפחת שור, משפחת הייננים הוותיקה בארץ, המייצרת יין החל משנת 1847, לבין פיליפ ליכטנשטיין, יינן צרפתי-ישראלי בעל שם עולמי


יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת


יינות היוצר מופצים ונמכרים ברחבי העולם. טעמו הנגיש של היין ומגוון הזנים קולעים לטווח רחב של קהלים ואוהבי יין מכל העולם משבחים אותו. זהו יקב ותיק מהגדולים בישראל שנוצר משיתוף פעולה בין משפחת שור, משפחת הייננים הוותיקה בארץ, המייצרת יין החל משנת 1847, לבין פיליפ ליכטנשטיין, יינן צרפתי בעל שם עולמי שעלה לישראל עם החלום לייצר כאן יין איכותי. 

המשפחה נטעה כרמים בכל אזורי היין המובחרים החל מהגליל העליון בצפון ועד רמת הנגב בדרום מתוך הבנה כי בכל חלקה מתקיימים תנאי גידול עם מאפייני פרי שונים. כל כרמי היקב עומדים תחת פיקוח קפדני בכדי לוודא תנאי גידול מיטביים לכל גפן.

סדרת לגאטו (Legato)

לגאטו (Legato), סדרת יינות פרימיום חדשה המבוססת על שלושה זנים אדומים מובילים: קברנה, מרלו ושיראז, שני זנים  לבנים: ויונייה ושרדונה ובנוסף רוזה. ייחודה של סדרת הפרימיום לגטו הינו בשילוב יוצא דופן של שני בצירים נפרדים, היוצר הרמוניה רעננה ומדויקת של טעמים המאפיינים את חזונו של היוצר. 

הסדרה מטופלת באופן אישי ולאורך כל השנה על ידי היינן הראשי של היקב פיליפ ליכטנשטיין. ליכטנשטיין שאב את השראתו בסדרה זו מעולם השירה הבאה לידי ביטוי גם בשם הסדרה. היינות בסדרה התיישנו במשך 12 חודשים. 

לקראת חג החירות, השקה חגיגית במיוחד:

לגאטו ברברה 2018

תיאור היין: אדום עז, בעל ריחות של דובדבן ושזיף עם רמז של ציפורן וקינמון, עגול ורענן. 

הכרם: כרם ברברה צעיר צמוד למנזר דיר רפאת (גבעת שמש).

טיפול ביקב: הכרם נבצר בתחילת חודש אוגוסט 2018 (שנה מקדימה) בהבשלה מלאה. אחרי ריסוק והפרדת שדריות התירוש הותסס בחום מבוקר עד יובש. אחרי תסיסה מלולקטית ושפייה היין התיישן 21 חודשים בחביות עץ.

אלכוהול: 13%. 

התאמה לאוכל: יין אדום רענן, מתאים לאנטיפסטי, ריזוטו, ניוקי, עופות צלויים (שיפודים), בשרים עם ירקות טריים (המבורגר), נקניקים. יין רב תכליתי שנותן מענה אולם למאכלים שקשה להתאים.

מחיר: 60 ₪. 

להשיג בחנויות היין המובחרות ברחבי הארץ ובחנות בוטיק היין היוצר באון ליין.  

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

סדרת VIRTUOSO 

הסדרה מבוססת על שלושה זנים אדומים מובילים: קברנה סוביניון, מרלו ושיראז ושניים לבנים, שרדונה וגוורצטרמינר. סדרת Virtuoso עוצבה בקפידה ובייחודיות רבה, וההשראה לעיצובה מגיעה מעולמות כלי הנגינה, עם בקבוק בעל צורה ייחודית המיובא ממפעל בוטיק לזכוכית בצרפת. ייצור היין בוצע על ידי קליטת הענבים וריסוקם, הם קוררו ועברו להשריה קרה עם הקליפות למשך כ-3 שבועות. לאחר מכן, היין התיישן למשך 9 חודשים.

היוצר Virtuoso שרדונה – 2019

תיאור היין: בצבע צהוב בהיר עם גוון מוזהב, בעל ריחות של פרחים לבנים, אגוזי לוז ואגסים עם רמז של וניל, מלא, רענן וארוך בפה. 

הכרם: כרם שרדונה בשילה בגובה 700 מטר מעל פני הים. 

טיפול ביקב: הכרם נבצר בסוף חודש אוגוסט 2019 אחרי הבשלה ערוכה. המיץ הופרד עם קבלת הפרי וקורר. אחרי שפייה המיץ הנקי הותסס במיכל נירוסטה בחום מבוקר במשך חודש. היין נשמר "על השמרים" שלושה חודשים נוספים בנוכחות עץ עלון. אחרי תהליכי שפייה וסינון היין מולה באמצע יולי 2019. 

אלכוהול: 13%. 

אדמה: רנדזינה דקה על סלע גירית.

אקלים: ים תיכוני. התאמה לאוכל: יין לבן מלא ורענן מלווה היטב כל מאכל ים, דגים במיוחד שמנוניים, סושי, סשימי, עופות, וגם גבינות במיוחד גבינות עתירי שומן.

מחיר: 49.9 ש"ח.

מבצע לפסח: 2 בקבוקים ב- 80 שקלים. להשיג ברשתות השיווק ברחבי הארץ ובחנות בוטיק היין היוצר באון ליין.


להזמנת משלוח עד הבית:  https://www.store.hayotzerwine.co.il/