יקב היוצר לראש השנה

יקב היוצר לראש השנה

אל שולחן החג יגיעו השנה יינות של יקב היוצר ## צירוף טעמים וניחוחות של רקיחת זני ענבים ייחודים היוצרים יין שהוא יצירת אומנות

יורם מארק-רייך  

אתר כדאי לדעת

צילום: איל קרן

יינות היוצר מופצים ונמכרים ברחבי העולם ומהווים עדות וחותם איכות לתעשיית היין הישראלית. טעמו הנגיש של היין ומגוון הזנים קולעים לטווח רחב של קהלים ואוהבי יין מכל העולם משבחים אותו. זהו יקב ותיק מהגדולים בישראל שנוצר משיתוף פעולה בין משפחת שור, משפחת הייננים הוותיקה בארץ, המייצרת יין החל משנת 1847, לבין פיליפ ליכטנשטיין, יינן צרפתי בעל שם עולמי שעלה לישראל עם החלום לייצר כאן יין איכותי.

מנכ"ל יקב היוצר, אראל ברקאי: "בימים אלא אנו נערכים לחגיגה גדולה של יין. לקראת כל חגי תשרי ישנה עלייה של למעלה מ 90% אחוזים ברכישת יינות אדומים המתאימים יותר לאווירת שולחן החג, ולאוכל המוגש. בנוסף, בשנה האחרונה זיהינו ביקוש ליין שולחני עם ניחוח מתקתק. לאורך השנה האחרונה ענף היין בישראל התחזק והתווספו אליו כרמים ויקבים צעירים וחדשים, מה שהעצים את הצלחתו של היין הישראלי בעולם. אנו שמחים להיות ממובילי שוק היין בישראל, ולהציג מגוון כה רחב של יינות חדשים וייחודים בישראל, ובעולם".

"אנו שואפים שלכל אחד יהיה על שולחן החג יין טוב ואיכותי, במחיר שווה לכל נפש. תהליך יצירת יין הוא כמו ציור עדין על בד המשלב גוונים רבים של צבע. הזנים שלנו גדלו בכרמים ארץ ישראליים, נבצרו באישוני לילה או עם טל ראשון, התיישנו וטעמם זוקק במדויק לחיך הישראלי. בנוסף אנו מציגים מגוון רחב של מארזי יין  משובחים לקראת החג אותם ניתן להזמין עד הבית."

 ליקב היוצר סדרות יין מובילות ובינלאומיות המוצעות לקראת ראש השנה 2022:

סדרת בראשית – כוללת מגוון רחב של יינות אדומים ולבנים. בסדרת בראשית היינות השונים נוצרו מכרמים מצפון הארץ ועד דרומה. תחילתה של יצירת בראשית נעוצה באופן גידולם הייחודי של הכרמים המספק ליינן את חומרי הגלם הראויים ביותר. התהליך ממשיך בבציר לילה עם ניחוח אגלי הטל העוטף את האשכולות. בתהליך ההתיישנות של היין, הענבים נשארים במגע עם הקליפות לשבוע בלבד, במטרה להביא יינות נגישים ובשלים יותר. היין התיישן למשך 6 חודשים. 

סדרת וירטואוזו - הסדרה מבוססת על שלושה יינות אדומים זניים  – קברנה, מרלו ושיראז, ושני יינות לבנים זניים – שרדונה וגוורצטרמינר ובלנד אדום – רונדו. ההשראה לעיצובה מגיעה מעולמות כלי הנגינה - עם בקבוק בעל צורה ייחודית המיובא ממפעל בוטיק לזכוכית בצרפת. ייצור היין בוצע על ידי קליטת הענבים וריסוקם, הם קוררו ועברו להשריה קרה עם הקליפות למשך כ- 3 שבועות. לאחר מכן, היין התיישן במשך 9 חודשים.

סדרת לגאטו - סדרת הפרימיום המיוחדת מטופלת בצורה אישית במהלך כל השנה על ידי היינן ומבוססת על מספר זנים מובחרים ומגוונים. הסדרה הייחודית מורכבת משילוב יוצא דופן של שני בצירים נפרדים, על מנת ליצור הרמוניה רעננה ומדויקת של טעמים אשר יתארו את חזונו של היוצר.

סדרת ליריקה - סדרה עטורת פרסים. יינות הסדרה נוצרו ממבחר זני ענבים שמוצאם באגן הים התיכון, הנפוצים בעיקר בדרום צרפת, איטליה וספרד, ומתאימים יותר מכל לאקלים בישראל. הענבים מגיעים מכרמים באזור הכרמל וסביבת הר תבור. דגש רב הושם על גידול אופטימלי בכרם, שיאפשר להגיע לבשלות מלאה תוך שמירה על פירותיות רעננה ככל האפשר. היין התיישן בחביות עץ אלון 24 חודשים ושישה חודשים בבקבוק.

סדרת האוטר - סדרה עטורת פרסים, הנחשבת ליצירה אישית ייחודית של יינן היקב, פיליפ ליכטנשטיין. היין מהווה תוצר של בחירותיו של היינן, ללא מגבלות של אזורי גידול, זני ענבים וטיפול בכרם, ולפיכך מהווה ביטוי אישי שלו. שם הסדרה AUTEUR שזה יוצר בצרפתית, מבטא קשר מיוחד זה בין היינן היוצר לבין היין. 

בנוסף, ניתן לרכוש בחנות און ליין של  היקב ממגוון היינות והמארזים לקראת ערב החג, המארזים והיינות ישווקו בחנויות היין הנבחרות וגם בבוטיק היין האינטרנטי של היקב:

https://www.store.hayotzerwine.co.il/