יקב היוצר: הסדרות המובחרות לחגי תשרי 2021

יקב היוצר: הסדרות המובחרות לחגי תשרי 2021

יינות היוצר מגיעים מיקב ותיק וגדול ## שיתוף פעולה בין משפחת שור, משפחת הייננים הוותיקה בארץ, (משנת 1847), לבין פיליפ ליכטנשטיין, יינן צרפתי בעל שם עולמי שעלה לישראל ## ואלה הסדרות המומלצות לחגי תשרי

יורם מארק-רייך

 אתר כדאי לדעת


צילומים: אייל קרן

סדרת בראשית (Genesis): 

סדרה רחבה הכוללת זנים נבחרים אדומים ולבנים. הזנים האדומים הינם, קברנה סוביניון, קברנה סוביניון מתוק עדין, מרלו, פטי ורדו, ושיראז והלבנים, השרדונה והסוביניון בלאן ובנוסף בראשית רוזה. הזנים השונים נוצרו מכרמים רעננים מצפון הארץ ועד דרומה. 

תחילתה של יצירת בראשית נעוצה באופן גידולם הייחודי של הכרמים המספק ליינן את חומרי הגלם הראויים ביותר. התהליך ממשיך בבציר לילה עם ניחוח אגלי הטל העוטף את האשכולות. בתהליך ההתיישנות של היין, הענבים נשארים במגע עם הקליפות לשבוע בלבד, במטרה להביא יינות נגישים ובשלים יותר. היין התיישן למשך 6 חודשים.

מחיר: 39.9 שקלים. 

מבצעי חגי תשרי 2 בקבוקים 60 שקלים. המבצעים תקפים בין 1.8.21-2.10.21. 

ניתן להשיג ברשתות השיווק ובחנויות היין המובחרות ברחבי הארץ.


סדרת VIRTUOSO: 

הסדרה מבוססת על שלושה זנים אדומים מובילים: קברנה סוביניון, מרלו ושיראז, ובנוסף רונדו בלנד מרענן חצי יבש (חדש), ושני זנים לבנים, שרדונה וגוורצטרמינר. 

סדרת Virtuoso עוצבה בקפידה ובייחודיות רבה, וההשראה לעיצובה מגיעה מעולמות כלי הנגינה, עם בקבוק בעל צורה ייחודית המיובא ממפעל בוטיק לזכוכית בצרפת.

ייצור היין בוצע על ידי קליטת הענבים וריסוקם, הם קוררו ועברו להשריה קרה עם הקליפות למשך כ-3 שבועות. לאחר מכן, היין התיישן למשך 9 חודשים.

מחיר: 49.9 שקלים. 

מבצע לפסח 2 בקבוקים ב- 80 שקלים. המבצעים תקפים בין 1.8.21-2.10.21. 

להשיג ברשתות השיווק ברחבי הארץ. 


סדרת לגאטו (Legato): 

סדרת יינות פרימיום המבוססת על שארבעה זנים אדומים מובילים: קברנה, מרלו, ברברה ושיראז, שני זנים לבנים: ויונייה ושרדונה ובנוסף רוזה. 

ייחודה של סדרת הפרימיום לגטו הינו בשילוב יוצא דופן של שני בצירים נפרדים, היוצר הרמוניה רעננה ומדויקת של טעמים המאפיינים את חזונו של היוצר. הסדרה מטופלת באופן אישי ולאורך כל השנה על ידי היינן הראשי של היקב פיליפ ליכטנשטיין. 

ליכטנשטיין שאב את השראתו בסדרה זו מעולם המוסיקה. השראה זו באה לידי ביטוי הן בשם הסדרה והן בעיצוב הבקבוקים המשלב מוטיבים המדמים כלי נגינה. 

היינות בסדרה התיישנו במשך 12 חודשים.

מחיר: 60 ₪. 

להשיג בחנויות היין המובחרות ברחבי הארץ ובחנות בוטיק היין היוצר באון ליין. 


סדרת ליריקה: 

הסדרה נוצרו ממבחר זני ענבים שמוצאם באגן הים התיכון, הנפוצים בעיקר בדרום צרפת, איטליה וספרד, ומתאימים יותר מכל לאקלים בישראל. 

הסדרה כוללת יינות זניים, מורווד, סירה וארגמן שהינם יינות אדומים, ויונייה שהינו זן לבן ושני בלנדים אדומים, GSM, מונטאז' (חדש), והרמוני. 

הענבים מגיעים מכרמים באזור הכרמל וסביבת הר תבור שבגליל העליון. דגש רב הושם על גידול אופטימלי בכרם, שיאפשר להגיע לבשלות מלאה תוך שמירה על פירותיות רעננה ככל האפשר. 

היין התיישן בחביות עץ אלון למשך 24 חודשים ועוד כ- 6 חודשים בבקבוק.

מחיר: 100 ₪. 

להשיג בחנויות היין המובחרות ברחבי הארץ ובחנות בוטיק היין היוצר באון ליין.


סדרת האוטר: 

סדרת אוטר היא יצירה אישית ייחודית של יינן היקב, פיליפ ליכטנשטיין. היין מהווה תוצר של בחירותיו של היינן, ללא מגבלות של אזורי גידול, זני ענבים וטיפול בכרם, ולפיכך מהווה ביטוי אישי שלו. 

שם הסדרה AUTEUR – יוצר בצרפתית, מבטא קשר מיוחד זה בין היינן היוצר לבין היין. 

הסדרה כוללת 3 יינות אדומים, קברנה סוביניון, סירה ומריטאז' ויין אחד לבן, אוטר וויט (חדש). 

היין התיישן מעל 24 חודשים בחביות עץ צרפתיות. 

מכיל 13.5% – 14.5% כהל. מחיר: 180 ₪. 

להשיג בחנויות היין המובחרות ברחבי הארץ ובחנות בוטיק היין היוצר באון ליין