יקב אמפורה: חג שמח, פסח!!

יקב אמפורה: חג שמח, פסח!!

יקב אמפורה מציע 3 יינות לחג הפסח ## קבלו את מד רד 2021, את מד ווייט, ואת ריטון אדום ## ושיהיה חג פסח שמח וכשר לכולם! 

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילום: יח"צ

בציר 2019 ביקב אמפורה התחיל והסתיים מאוחר יותר ממה שציפו לו, וזה הוביל להבשלה מתונה ומוצלחת אך עם שונות מסויימת בכרמים, דבר שדרש לשלב כוחות ולפעול באופן בלתי מתפשר למען קבלת הפרי האיכותי ביותר ליקב. זה בא לידי ביטוי ביבולים נמוכים אך עם ריכוז פרי ויינות ארוכים וחינניים מאוד.

+++

ריטון רוז' 

אדום, מעורר ונעים בצבעים עזים ובוהקים של סגול ובורדו חושני.  מדגים ארומות של פרי בשל ברמז לעשבי תבלין, פלפל ירוק ומנטה. עם השהייה בכוס נפתח לעולם עשיר של פירות סגולים ואדומים, אוכמניות, תותי בר ודובדבנים שחורים ובשלים. היין ממשיך ומגיש תחושה מלאה ומאוזנת בחלל הפה ובסיומת ארוכה ומשביעה.      

נגיש כבר כעת וישתבח במהלך השנים הבאות.  

טמפ' הגשה ממולצת: 14-16 מעלות צלסיוס.


מד רד 2021

יין גסטרונומי. יין שנועד ויודע לעזור ולחזק את המטבח המקומי, מלכתחילה. ביקב מיעדים את היין הזה כיין שמצד אחד יכול להתקיים נפלא בעצמו אפילו ביום קיץ חם ובנוסף כיין שידע להשתלב, להחמיא ולהיות מוחמא עם אוכל. 

מד-רד 2021 מהווה את שער הכניסה לעולם היינות האדומים של יקב אמפורה. עם השהייה בכוס מתגלה ניחוח פרי אדום, תותים ואוכמניות. בחיך תחושה קלילה ונעימה עוטפת את חלל הפה בנגיעות של טאנינים רכים ומובילה לסיומת חמצמצה ומאוזנת.

מד רד מבציר 2021 מגלה פוטנציאל התיישנות מעניין איכותי והיין ימשיך וישתבח בשנים הקרובות.

טמפ' הגשה ממולצת: 16-20 מעלות צלסיוס.

מד וויט  

שער הפתיחה ליינות הלבנים של יקב אמפורה, בלנד ששם דגש על רעננות ו-Drinkability. היין הינו יין יבש אבל בעל מתיקות מדומה שנתמכת בחומציות היין ומקנה ליין סיומת מעודנת.

יין לבן רענן המאופיין בניחוח עדין של פריחה ואגסים. בחיך ניתן להבחין בטעם עדין של משמש טרי והדרים. 

טמפ' הגשה מומלצת: 4-8 מעלות.