יקב מאיה: יינות לפסח

יקב מאיה: יינות לפסח


זני הענבים והבלנדים נבחרים בקפידה ובהתאמה אישית לאופי, לאקלים, לאוכל ולאווירה הישראלית-ים תיכונית כדי שכולנו נוכל ליהנות ממה שבאמת מתאים לנו


אתר כדאי לדעת


צילומים:  רן הילל


מארה ווייט 2019

בציר: ספטמבר 2019
מילוי: פברואר 2020

תיאור היין: יין זה הינו שילוב ייחודי בין ענבי מרסן וענבי פרנצ' קולומבארד היוצר יין לבן בעל אופי ישראלי- ים תיכוני מובהק.

תהליך ייצור היין: לאחר בציר ידני בשעות הבוקר המוקדמות, הענבים ממויינים ידנית ביקב, מופרדים מהשזרות, מרוסקים בעדינות ונסחטים.
המיץ עובר תהליך תסיסה בטמפרטורה נמוכה במשך כ-40 יום ולאחריו ממשיך היין להתיישן על השמרים (סורליי) למשך כ-5 חודשים נוספים.
כל זן נבצר, תסס והתיישן בנפרד על מנת לבטא את מלוא אופיו. הבלנד ביניהם נעשה בסוף תהליך ההתיישנות, לפני הבקבוק. לכל אורך תהליך הגידול והייצור קיבלו הענבים והיין קפדני וממוקד על מנת למצות את מירב הטעמים והארומות ולבטא באופן מדוייק את אופיים של הזנים, השילוב יוצא הדופן ביניהם והתבטאות אזור הגידול הים תיכוני.


ארומה: פרי עץ לבן, מינרליות, עשבוניות

גוף: קל

סיומת: חמצמצה ופריכה
מארה רד 2018

בציר: 2018
מילוי: מאי 2019

תיאור היין: זהו יין אדום מענבי קריניאן, סירה ומרבדרה אשר הותססו בנפרד, עורבבו לאחר הבציר והתיישנו יחד.

תהליך ייצור היין:
לאחר בציר ידני בשעות הבוקר המוקדמות, הענבים ממויינים ידנית ביקב, נסחטים ומוכנסים לתסיסה. חלק מהענבים אינם נסחטים ומוכנסים לתסיסה באשכולות שלמים לביטוי עוצמתי של פירותייות רעננה.
תהליך התסיסה מתבצע בטמפרטורה מבוקרת ולוקח כ-3 שבועות ובסופו נכנס היין לתהליך יישון של כ-8 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות
בנפח 300 ליטר.
לכל אורך תהליך הגידול והייצור קיבלו הענבים והיין השגחה קפדנית וממוקדת על מנת למצות את מירב הטעמים והארומות ולבטא באופן מדוייק את אופיים של הזנים והתבטאות אזור הגידול הים תיכוני.


ארומה: פרי אדום רענן ומתובל

גוף: קל עד בינוני

סיומת: ארוכה ומתובלת

היין ילווה מאכלים ים תיכוניים, פסטה, דגים ובשרים

אלכוהול: 13.5%הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.