יקב טפרברג: 3 יינות לפסח

יקב טפרברג: 3 יינות לפסח

יקב טפרברג חוגג 150 שנות יצירת יין, של חמישה דורות של אהבת יין!! קבלו 3 יינות שישדרגו את ארוחות חג הפסח והאביב ## חג שמח! ו... לחיים!!!

 


אתר כדאי לדעתצילומים: אייל קרן


רוזה, IMPRESSION 2019

שנת בציר: 2019

הרכב זני: 60% גרנאש שחור40% ברברה

מקור הענבים: כרם עמק אילון

אחוז אלכוהול: 11.6

תהליך ייצור היין:

בציר הענבים עבור כל זן נעשה באופן מכאני בשעות הלילה על-מנת שלא לחשוף את הענבים הנבצרים לטמפרטורות גבוהות. ענבי הגרנאש והברברה הגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות לאחר בציר מכני, כאשר כל זן ברמת ההבשלה המיטבית. עם הגעת הענבים ליקב בוצעה הפרדה בין הענבים לבין השידרות והענבים נכנסו לריסוק עדין. הענבים המרוסקים עברו קירור במחליף החום ל-12 מעלות, בדרכם לפרס הפניאומאטי האינרטי – המגובה בחנקן, על-מנת למנוע לחלוטין חמצון של טעמים וארומות המצויים בענבים. הענבים שהו בפרס הפנאומטי האינרטי זמן קצר על-מנת למצות ארומה וצבע עדין מהזגים.

עם סיום ההשריה הענבים נסחטו בלחץ נמוך ביותר בסחיטה עדינה ואיטית וללא חשיפה לחמצן על-מנת לקבל תירוש ענבים עשיר בגוון אדמדם קל. המיץ שנסחט הועבר למכל נירוסטה בו בוצעה הפרדה בין המשקעים למיץ באמצעות טכנולוגיה הנקראת הרחפה - FLOTATION. בטכניקה זו מרחיפים את המשקעים לחלקו העליון של המכל באמצעות פעפוע של גז חנקן והמאפשר להעביר את המיץ הנקי – המצוי מתחת למשקעים למכל התסיסה.

התסיסה האלכוהולית ארכה כ-25 ימים בטמפרטורה של 13 מעלות. תסיסה בטמפרטורה זו נבחרה בכדי לייצר יין עדין ולשמר את ארומות הענבים. היין לא עבר תסיסה מלולאקטית כדי לשמור על רעננותו ופריכותו. לאחר ייצובו של היין בחר פאנל הטועמים של היקב את הבלנד הסופי.

 

תיאור היין: היין ססגוני ומלא חן, מלווה בפרי הדר, פרחוניות יפה ותיבול עדין. היין יבש, בעל חמיצות צעירה ורעננה ונוכחות פרי צעיר.

הצעת הגשה: ברבוניות מטוגנות ברוטב איולי.

מחיר: 40 ₪.

 

דבוטאז', אינספייר 2018

שנת בציר: 2018

הרכב זני: 65% ענבי מלבק35% ענבי מרסלאן. 

מקור הענבים: עמק איילון.

אחוז האלכוהול: 14.2 

תהליך ייצור היין:

ענבי המלבק הגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות לאחר שנבצרו בבציר מכני. לאחר ריסוק עדין הותססו הענבים משך כשבעה ימים בטמפרטורה של 28 מעלות, תוך הפעלת משטרי המטרה שונים לצורך מיצוי טעמים, ארומות וצבע מזגי הענבים. בסיום התסיסה האלכוהולית עבר היין סחיטה עדינה ללא הקליפות והועבר למכל נירוסטה מבודד ומקורר לתסיסה מלולאקטית על-מנת לייצב ולרכך את היין. ענבי המרסלאן שנבצרו מאוחר יותר עברו תהליך דומה, אם כי משטרי ההמטרה למיצוי טעמים, ארומות וצבע היו שונים בהשוואה למלבק. 

לאחר סיום התסיסה המלולאקטית החלו היינות השונים את תהליכי ההתבגרות בחביות עץ אלון צרפתיות, רובן חדשות, למשך כ-8 חודשים. לאחר התבגרות היין בחביות החליט פאנל הטועמים על ההרכב הסופי של ממסך זה.


תיאור היין: היין עוצמתי בצבעו המלא והעמוק. ליין מגוון רחב של ארומות פירות אדומים, דובדבן ופטל בבשלות מלאה המשתלבות עם ניחוחות עץ האלון בעטיפה משלימה. בפה, היין הנו בעל גוף מלא. עפיצות עדינה מעצימה את מבנה היין, המבטיח הנאה כבר כעת אולם היין ימשיך ויתפתח בשנים הקרובות.

הצעת הגשה: שוק כבש עם ארטישוק ירושלמי ואורז בר.

מחיר: 60 ₪.

 

קברנה סוביניון, אסנס 2016 

שנת בציר: 2016

הרכב זני: 100% ענבי קברנה סוביניון.

מקור הענבים: עמק קדש בגליל העליון וכרם שנמצא ברום הרי אפרים.

אחוז אלכוהול: 14.6

תהליך ייצור היין:

ענבי הקברנה סוביניון נבצרו מכל כרם בנפרד בזמן ההבשלה האופטימלית של הענבים. בשעות הבוקר המוקדמות הגיעו הענבים ליקב. לאחר ריסוק עדין הועברו ענבי הקברנה סוביניון למכל נירוסטה מקורר למשך יומיים להשריה קרה לפני תחילת התסיסה האלכוהולית. עם סיום ה-cold soaking החלה התסיסה האלכוהולית של ענבי הקברנה בטמפרטורה של 28 מעלות, תוך הפעלת משטרי המטרה שונים לצורך מצוי טעמים, ארומות וצבע מזגי הענבים. בסיום התסיסה האלכוהולית עבר היין השרייה על הקליפות למשך שמונה ימים. עם סיום ההשריה נסחטו הענבים בסחיטה איטית ובלחצים נמוכים למכל נירוסטה לתסיסה המלולאקטית על-מנת לייצב ולרכך את היין. לאחר סיום התסיסה המלולאקטית החל היין את תהליכי ההתבגרות בחביות עץ אלון צרפתיות חדשות למשך 18 חודשים. תהליך זה נעשה עבור כל כרם בנפרד.

לאורך התבגרות היין בחביות נטעמו כל החביות והורכב הבלנד הסופי של היין אשר נתן את המשקל היחסי של כל כרם ביין הסופי. לאחר סיום התבגרות היין בחביות, בוקבק היין ואף המשיך להתבגר למשך 6 חודשים נוספים לפני יציאתו לשוק.

 

תיאור היין: צבע היין אדום עד שחור, באף עולות ארומות עשירות של פירות יער שחורים, נגיעות של קקאו, קפה ומעט אדמה עם עץ אלון אלגנטי. בפה היין מאוזן, עגול, עשיר מאוד ובעל מבנה מלא ועוצמתי. הטאנינים רכים ומוצקים והסיומת ארוכה וחלקה.

הצעת הגשה: קדירת אסאדו עם ירקות שורש ועשבי תיבול.

מחיר: 100 ₪.

 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.