בריוש

בשנת 2011 החליטה הקונדיטורית חגית שטרן לעזוב את עבודתה כמנהלת לוגיסטית בחברת הרכבים העולמית "פורד" בבלגיה, כדי להגשים חלום ישן שלה. את רזי הבולונז'ורי והאפייה הצרפתית היא למדה ב-Perpigan שבצרפת, ולאחר

אוקטגון מארחת את יקב וורטמן

מסעדת אוקטגון הוותיקה, שפועלת כבר 17 שנים, הנהיגה לאחרונה מסורת חדשה – פעם בחודש היא מציעה ארוחת קונספט שמשלבת מנות ויינות שתואמים להן. מחיר ארוחה כזו היא בסך 200 ₪ לסועד, והמנות הן...
דף הבית >> אמנות >> תערוכות חדשות >> בית נגלר: 'אהבת האמנות' של יורם בק
 

 

בית נגלר: 'אהבת האמנות' של יורם בק 


 

פסלים וציורים מוצגים בתערוכת היחיד של יורם בק בבית נגלר – 'אהבת האמנות' ## התערוכה מכילה עבודות מתקופות שונות בחייו המקצועיים והאישיים ## בלוק הציור שבתיקו תמיד מוכן לשליפה מהירה על מנת להנציח את מה שרואות עיניו ## התערוכה תוצג עד אמצע אוקטובר 


 
מתוך התערוכה. צילומים: מהאלבום הפרטי

תערוכת היחיד הנוכחית של יורם בק, 73, מכילה עבודות מתקופות שונות בחייו המקצועיים והאישיים. התערוכה, 'אהבת האמנות' שמה, מוצגת במשכן לתרבות ואמנויות בית נגלר. רבים מהציורים מכילים נופים ומקורות מים – כמו אוקיינוסים, דייגים עם סירות, ושאר תמונות שנחרטו בזיכרונו של בק ועברו משם אל הבד. מלבד הציורים, שמהווים מזכרת עבורו מנסיעותיו הרבות בעולם, במסגרת עבודתו, ובכלל זה באפריקה ובדרום-מזרח אסיה, מוצגים בתערוכה גם שמונה פסלי ברזל עם אבני בזלת, בעיקר פסלי עצים. הים קרוב מאוד ללבו של בק, והעצים גם. בעיניו הם סמל לעוצמה ומשקפים את האדם.
 

אוצר התערוכה הוא אריה רובינוביץ, לשעבר יו"ר אגודת הציירים והפסלים בחיפה והצפון, וחברו הטוב של בק, שגם החליף אותו בתפקידו זה בקדנציה שאחריו. בק, שיצא לגמלאות אחרי 25 שנים בטכניון, הינו חבר בוועד המנהל של האגודה, שבימים אלה מחדשת את פניה עם היו"ר החדש אבנר חדד. התערוכה תוצג עד אמצע אוקטובר.

 

במאזנו של בק כעשר תערוכות יחיד והשתתפות בתערוכות קבוצתיות רבות. היציאה לגמלאות מאפשרת לו להקדיש מזמנו לנטיותיו האמנותיות. הוא מרבה לצייר, מפסל בעץ בניצוחו של משה פרומין, וגם אוצר תערוכות של אמנים אחרים. את זמנו ואת מרצו הוא מתעל גם לנתינת שיעורי ציור במקומות שונים, עיסוק בהתנדבויות שונות תוך ניצול יכולותיו הטכנולוגיות, והוא גם מבשל ואופה כתחביב. 
 
יורם בק נולד בשכונת נווה שאנן, 1941. ביתו היה ספוג בהרבה תרבות, וזה כלל ספרים, מוסיקה ואמנות. כמה מבני משפחתו המורחבת עסקו באמנות. אחד מדודיו, אזרח שבדיה, היה פסל ידוע. דוד אחר, שנרצח בשואה, היה פסל מצליח. אמו איירה על זכוכית ועל פורצלן, וכמה מדודותיו עסקו בגובלנים, רקמה עדינה ומלאכת יד. הוא מספר: "הייתי חשוף לעבודות אמנות מכל כיוון אפשרי. מגיל צעיר אני זוכר את עצמי מצייר עם גיר ועם עפרונות. בבית הספר תמיד הייתי מופקד על קישוטים וציורים. עד היום חבר שלי שומר קריקטורה שציירתי ובה אני לועג להיטלר, גבלס וגרינג."

 

ילדותו היתה אופיינית לאותה תקופה. נווה שאנן היתה משפחה אחת גדולה. היא גם לא היתה גדולה במיוחד: רחוב הגליל, התיכון, חלק מחניתה ועוד קצת. חנות מכולת, מאפיית לחם, ביח"ר לסודה וגזוז, ומאחורי זה ביח"ר לקרח. בתקופת המאורעות היתה השכונה מנותקת. בק: "אני שומר עד היום מכתבים ששלחו לנו קרובי משפחה מזיכרון יעקב. לקח להם שבוע להגיע אלינו. הם מתעניינים איך אנו מסתדרים במצור. בשולי השכונה היה ממוקם מחנה צבאי בריטי ובקרבתו שהו הליגיונרים עם הכאפיות. אני זוכר איך הגיע אלינו אוטובוס מכיוון העיר לחליסה, סופג מטחי יריות, ואיכשהו מצליח לטפס לכיוון תל עמל ואז לנווה שאנן. אני זוכר איך כשהגיע לשכונה, שלפו ממנו גוויות. לפעמים בלילות היו עולים פורעים ערבים ויורים עלינו."
 
רבים מתושבי השכונה חיו מהיד אל הפה. אמו, שהיתה בשלנית טובה, נהגה לאפות עוגיות עבור בית הקפה השכונתי לקשטיין. הוא למד בבי"ס תל חי (לשעבר עממי). במקום בו משתרעת כיום קריית הטכניון, עמדה אז חורשה. בחופש הגדול נהגו התושבים לצאת לשם לפיקניקים. "כשבנו את הטכניון, עשינו פטיציה – הילדים וגם המבוגרים תושבי השכונה. הרגשנו שזה שלנו, והתנגדנו לכך שרוצים לקחת את זה מאיתנו..."
 

 
במסגרת לימודיו התמחה בק במכונאות ימית. הוא גם למד שנה באינטרנציונל, ואחר כך לימודי ערב בבסמ"ת. בצבא מילא תפקידים טכניים. אחרי הצבא הצטרף לצי הסוחר והמשיך ללמוד בביה"ס לקציני ים בעכו. בהמשך למד בפקולטה לפיסיקה בטכניון. בשנת 1976 יצא לאפריקה עם אשתו אהובה, אותה נשא חמש שנים קודם לכן. מאז חזרתו ארצה, בתחילת שנות השמונים, ועד לצאתו לגמלאות לפני שנים אחדות, עבד בטכניון בפקולטה להנדסה אזרחית. הוא וחבריו נתנו מענה טכני ובנו מודלים עבור לקוחות כמו חיל הים, חברת החשמל ואחרים.
 
למרות הכישרון המולד שלו לציור ואיור, ולמרות הסביבה המשפחתית מרובת הכישרונות האמנותיים, הוא למד אמנות גם אצל מורים ומנטורים נחשבים. בק: "כבר בבית הספר למדתי אצל המורה אברהם יסקין, אביהם של עמוס וזאב, שנתן לי פוש רציני. גם למדתי אצל מורים במסגרת בית העם. פעם הביאו לאחת הסדנאות דוגמנית עירום, ובתור נערים בני 17 זה בהחלט שילהב אותנו. בהתחלה בכלל לא נתנו לנו להיכנס בתואנה שאנו צעירים מדי... מאז המשכתי ללמוד במסגרות לימודיות שונות. בעין הוד ובמקומות נוספים. עד היום אני משתתף בסדנאות שונות. במיוחד אני מתגעגע לד"ר צביקה ישראל ז"ל, שלמדתי בסדנה בהנחייתו בבית שאגאל. זה מאוד מפרה כאשר נפגשים כמה ציירים ועובדים ביחד."

 
יורם, מתי ואיפה אתה נוהג לצייר?

"אין לי שעות קבועות. לפני שיצאתי לגמלאות, עמדו לרשותי רק שעות הערב למטרות ציור ועיסוק באמנות. כיום, אני לא מוגבל, ןזה יכול להיות גם בבוקר. בעיקרון, אני מעדיף לצייר כשיש הרבה אור סביב. תמיד יש לי בלוק ציור בתיק. יוצא לי להסתובב הרבה בעולם. אם אני נוסע ברכבת ורואה ילד נרדם על הציצי של האימא. מיד אני שולף את הבלוק וצ'יק-צ'אק מצייר את זה. אם אני נתקל בדרך בנוף יער יפה או כפר בתוך השלג, מיד אני עושה רישום. בווינה ראיתי ברחוב סרסור מוכר ילדות בנות 14 למין. הוא משך לאחת מהן בחולצה כדי לחשוף את החזה שלה להרף עין לעיני התיירים, והיא עמדה שם מבוישת כל כך. מיד ציירתי את זה. הקווים הספונטאניים אצלי מאוד וירטואוזיים."

אז אתה בעצם לא זקוק למצלמה...

"מצלמה נותנת ריאליזם. אתה מקפיא את הזמן ברגע מסוים. כשאני מצייר, הדמות לא חייבת להיות מדויקת. מה שחשוב לי זה המוטיב והתנועה. הבושה והפחד על פניה של הילדה שחשפו לה את החזה, זה מה שהיה חשוב לי."
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב

חגיגת החורף של זוזה מאמא

חגיגת החורף של זוזה מאמא
באחד מימי חמישי, באמצע החורף, יצאה לה מסעדת זוזה מאמא במסיבה עליזה וצוהלת, כאשר כל המי ומי מחיפה והקריות הגיעו לשם כדי ליהנות מערב חד-פעמי של מוזיקה סוערת (בווליום קצת מוגזם למי שישב ממש קרוב), ומנות.
קישור לעמוד המלא

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'
טונה 'סטארקיסט' משיקה את סדרת 'סטארקיסט לייט' ב- 3 טעמים שונים: לימון – פלפל חריף, עשבי תיבול וטבעי. מקור לחלבון מצוין ושילוב מושלם של טעם ובריאות - רק 125 קלוריות לקופסא, 20 גר' חלבון ו-4% שומן.
קישור לעמוד המלא

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה
את ההמבורגר המיוחד של בורגר סאלון הכירו החיפאים לפני כחמש שנים, כאשר נפתח הסניף הראשון של הרשת בהיכל הספורט רוממה ומאז הפך מוקד עליה לרגל. ביום שלישי השבוע נפתח הסניף השני של הרשת בחיפה והאחד עשר...
קישור לעמוד המלא

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב
רשת החנויות Spices (ספייסז), המציעה חוויה קולינארית של טעמים, ריחות ומוצרים, חומרי גלם לאפייה ובישול, כלים מקצועיים למטבח הביתי ועוד, מוסיפה להתרחב ומשיקה סניף שני של הרשת בצפון, במרכז חורב, חיפה...
קישור לעמוד המלא

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!
בעיר התחתית בחיפה יש לא מעט שיש לא מעט מוסדות שמלווים את העיר ותושביה כבר שני דורות לפחות, ולצערנו הרב הם לא יהיו כאן לנצח. אם נודה על האמת, רוב החיפאים לא ישבו בהם מעולם, ובמקרה הטוב רק שמעו את שמם..
קישור לעמוד המלא

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019
רשת בתי הקפה BIGA, בסגנון בולנז'רי פטיסרי, משיקה בימים אלה, תפריט עשיר לחורף 2019. אבי לוי, איש חיי לילה ומסעדנות ותיק שמנהל כיום את ביגה הפופולארית (והכשרה) שברחוב חורב 12, הזמין מספר חברים טובים...
קישור לעמוד המלא

יומנגס - "כל הקודם טועם"

יומנגס - "כל הקודם טועם"
בסוף השבוע האחרון, קיימה רשת "יומנגס" בסניף נשר, את אירוע "כל הקודם טועם", אשר מתקיים פעם בחודש, בכל פעם בסניף אחר של הרשת. מדובר באירועים אקסקלוסיביים לקליקת החברים של יומנגס - חברי "השמנמן המתמיד"..
קישור לעמוד המלא

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15
פסטיבל טעמים בעמקים חוגג השנה ט'ו שנים, השנה נחגוג פסטובל של 15 חורפים בהם מוזמנים אורחי הפסטיבל ליהנות מחוויה שמשלבת טבע ירוק ופורח, מכירת תוצרת חקלאית טרייה, ארוחות במסעדות כפריות, תערוכות אומנים..
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!
רשת פאפא גונ'ס יצאה בקמפיין במסגרתו הם מתחייבים להגעת משלוח הפיצה תוך חצי שעה מרגע ההזמנה. אין עלות משלוח ללקוח, אבל מחיר המינימום להזמנה הוא 50 ש"ח. בת"א ובחיפה ישנם אזורים שהמינימום הוא מעל 100 ש"ח.
קישור לעמוד המלא

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח
החורף בפתח ובמדפי הפירות בסופר כבר ניתן למצוא זני אבוקדו בשלים וטעימים. הפרי הבריא והחשוב הזה, המכיל בעיקר שומן בלתי רווי הבריא עבורנו, מכיל בנוסף כמות גבוהה של ויטמיני B, A, E, C ויטמין K וחומצה...
קישור לעמוד המלא

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!
במסעדת ליבירה החליטו לרקוח עבורכם פסטיבל חריף של סופ"ש ארוך ולוהט במיוחד הכולל מנות לוהטות עם פלפלים כמו צ'ילי תאילנדי, צ'יפוטלה, חלפניו, הבנרו, שאטה, פלפל ג'ולוקיה ועוד. תפריט הפסטיבל החריף שרקח השף.
קישור לעמוד המלא

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון
רשת משקאות הבריאות B-FRESH השיקה בסוף השבוע האחרון את הסניף החדש ה-15 בקניון הקריון בקריית ביאליק. הגיע לברך את ניב כהן מבעלי הרשת,גיא קרן מנכ"ל הקניון שנהנה יחד עם כל המבקרים משייק בריא ומרענן...
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי
רשת הפיצריות פאפא ג'ונס יוצאת במבצע אקסטרא פריידיי ותציע ללקוחותיה בכל יום שישי - פיצה מרגריטה משפחתית +5 תוספות ב-55 ₪ כל אחת, בקנייה של 2 פיצות דרך האתר בלבד, בכל סניפי הרשת. רשת הפיצריות פאפא...
קישור לעמוד המלא

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018
הצוות הקולינרי של רשת BBB, בראשותו של שף אילן פנחס, פיתח מנות חדשות שמתווספות לתפריט קיץ 2018. המנות החדשות כוללות המבורגרים מיוחדים, לרבות המבורגרים צמחוניים, מנות עיקריות מגוונות, מנות ראשונות...
קישור לעמוד המלא

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה
יקב כרמל הוותיק, שהחל לפעול בשנת 1892, פתח את שעריו לחגיגה של יין וארוחת בשרים נהדרת לכבוד החגים הקרבים ובאים. המארחים היו נדב ארנס (מנכ"ל יקבי כרמל) ויפתח פרץ (היינן הראשי של יקבי כרמל), שהשיקו...
קישור לעמוד המלא

לייבסיטי - בניית אתרים