בריוש

בשנת 2011 החליטה הקונדיטורית חגית שטרן לעזוב את עבודתה כמנהלת לוגיסטית בחברת הרכבים העולמית "פורד" בבלגיה, כדי להגשים חלום ישן שלה. את רזי הבולונז'ורי והאפייה הצרפתית היא למדה ב-Perpigan שבצרפת, ולאחר

אוקטגון מארחת את יקב וורטמן

מסעדת אוקטגון הוותיקה, שפועלת כבר 17 שנים, הנהיגה לאחרונה מסורת חדשה – פעם בחודש היא מציעה ארוחת קונספט שמשלבת מנות ויינות שתואמים להן. מחיר ארוחה כזו היא בסך 200 ₪ לסועד, והמנות הן...
דף הבית >> אמנות >> תערוכות חדשות >> בית שאגאל: התערוכה השנתית 2017
 

 

בית האמנים ע"ש שאגאל: התערוכה השנתית 2017


 

יותר מ-70 אמנים ישתתפו בתערוכה השנתית שתיפתח בבוקר שבת בבית האמנים ע"ש שאגאל ## תערוכה מגוונת עם יצירות בטכניקות שונות


פתיחה: שבת, 29.4.17

נעילה: 20.5.17

אוצרת: רותי סגל 

יורם מארק-רייך

אתר כדאי לדעת


 
בית שאגאל - הזמנה לתערוכה
כבכל שנה, תיפתח בבית האמנים על שם שאגאל התערוכה השנתית. התערוכה הוקדמה השנה לימות האביב, כדי לא להגיע אל תוך חום הקיץ הכבד. הפתיחה החגיגית תתקיים בשבת, 29 באפריל, בשעה 11:30. שלא כמו בתערוכות הקבוצתיות האחרות המתקיימות בה, שהן תערוכות נושא, הרי שהתערוכה השנתית מיוחדת בכך שהיא ללא נושא מסוים. כל החברים המשתייכים לאגודת האמנים של חיפה והצפון רשאים להשתתף בה, וגם לבחור בעצמם את העבודה שברצונם להציג.

התוצאה מרתקת: תערוכה מגוונת מאוד ואף מפתיעה. כשבעים עבודות השונות זו מזו במירקם, צבע וטכניקה. ציור קלאסי ומודרני, נאיבי וסוריאליסטי. טכניקות מסורתיות לצד חופשיות, רישום בחומרים שונים, מיגזרות נייר צבעוניות,פיסול בכל החומרים האפשריים, כולל ברונזה, עץ, נייר-פפיה, חימר ועוד. התערוכה תשתרע על פני שתי קומות המבנה, ובין העבודות תוצג גם יצירה של האמנית הוותיקה אורה שאלתיאל ז"ל מכפר האמנים עין הוד, שהלכה לעולמה החודש.

 
עבודה של בוריס בריינין. צילום: ורהפטיג-ונציאן

התערוכה השנתית, שכבר הפכה למסורת, שונה מכל שאר התערוכות הרבות המתקיימות בבית שאגאל לאורך השנה גם בכך שההשתתפות בה פתוחה אך ורק לחברי האגודה. תערוכות הנושא למיניהן מאפשרות את השתתפותם של אמנים מכל הארץ, ואכן משתתפים רבים מגיעים אליה מחוץ לחיפה.  

יו"ר האגודה, האמנית רותי סגל, שגם אוצרת את התערוכה: "כתוצאה מהמדיניות הזו אנו זוכים לתערוכה מגוונת מאוד. אין מוטו, ואין נושא מרכזי. אנו מגבילים רק את גודל העבודות על מנת שלא ליצור עומס מיותר."


בית האמנים ע"ש שאגאל מציין 62 שנים להיווסדו. במשך שנים עמד בית האמנים מוזנח וזנוח, והתקיימה בו פעילות מינימלית. הוא עמד לו, חבול ומתקלף, רחוק מאוד מימי הזוהר שלו. חובות ארנונה העיקו עליו, מיסי חבר שניגבו רק בחלקם, בעיות תחזוקה ושאר צרות, שהביאו לנטישת חברים ותיקים, מיעוט פעילות ומחסור חמור באנרגיה ובמוטיבציה. לפני כשלוש שנים החל שם מהפך בזכות כמה אמנים שהחלו בתנופת עשייה. המבנה עבר מתיחת פנים ושיפוץ, וחזר להוות בית חם לאמנים המקומיים.
 
עבודה של איה מרבך. צילום: ורהפטיג-ונציאן

תנופת השיקום נרשמה גם בזכות היו"ר שנבחר אז, אבנר חדד, אותו החליפה בהמשך האמנית רותי סגל שמצטיינת במרץ רב וביכולות ניהול. סגל הנהיגה סדר וקבעה נהלים, ביניהם מפגשים קבועים של ועדת התערוכות ושל ועד בית האמנים. במהלך תקופת כהונתה נרכשו אביזרים שונים כמו מחשב, מגבר ומיקרופון חדשים, הותקנה פינת אירוח במבואה, לצד ספרייה של ספרי אמנות וקטלוגים העומדים לשימוש המבקרים. במקביל, תוגברו שיתופי הפעולה עם אמנים צעירים, ומוצגות בו תערוכות מתחלפות של תלמידי בי"ס רעות ושל בוגרים מצטיינים של מכללת תילתן ואוניברסיטת חיפה שזכו בפרסים כספיים על שמו של התעשיין אריה סגל ז"ל. גם לצד החברתי ניתנת תשומת לב, במטרה להעניק לחברים אווירה ביתית ונעימה. ישנה פעילות מגבשת בצורת טיולים משותפים, התכנסויות כמו מסיבת פורים חגיגית, מפגשים עם קבוצות אמנים מערים אחרות ועוד.

רותי סגל: "השאיפה היא לשפר ולחדש עוד ועוד, להיות עם הפנים לקהילה וגם לעודד כוחות צעירים. אני מאוד גאה בקיר שניתן באופן קבוע לבית ספר רעות. הם מציגים בו את יצירותיהם לפי בחירתם. גם הפעם, במקביל לפתיחת התערוכה השנתית שלנו, הם יעלו לקיר יצירות חדשות. הבית פתוח לרעיונות ופעילויות שונות. בחג של החגים קיימנו שרשרת ארועים שנמשכה חודש שלם. מתקיימים אצלנו ערבי תרבות, כמו קונצרט של מוסיקה קלאסית קלה שאורגן על ידי חברי האגודה יוצאי ברית המועצות. מתקיים שיתוף פעולה עם בית הגפן, והחל שיתוף פעולה עם בית יד לבנים."

רבים מבין 300 החברים באגודה החיפאית הם ציירים ופסלים, אך עם השנים נוספו אליהם צלמים, אמני הדפס ואמני מולטימדיה. לצד האמנות הקלאסית, התפתחה גם נישה הולכת ומתרחבת של אמנות מודרנית ושל שימוש בחומרים שונים ובמצעים מגוונים.
 
עבודה של סוזן ארואס. צילום: ורהפטיג-ונציאן

למרות היות בית האמנים כאבן שואבת למאות רבות של אמנים ושוחרי אמנות, העירייה, לדברי רותי סגל, לא מגלה עניין בשיתוף פעולה או בסיוע להתנהלותו. סגל: "אנו פועלים ללא סיוע מהעירייה. ניסיתי להיפגש עם גורמים בעירייה, באגף התרבות ובמחלקת הפירסום. נקבעו פגישות, הם ביטלו, ובסופו של דבר ויתרנו על המרדף אחריהם. זה צורם, כי בערים אחרות זוכות אגודות האמנים המקומיות לשיתוף פעולה מצד העיריות."
 
עבודה של לוסינה סאקיאן. צילום: ורהפטיג-ונציאן
השנה יושם דגש חזק גם על טכס נעילת התערוכה, שיתקיים ב-20 במאי, בשעה 11:30, ואשר במהלכו תחולקנה שלוש תעודות הוקרה והצטיינות. הזוכים ייבחרו על ידי שלושה שופטים חיצוניים, מקצועיים באמנות, שזהותם נשמרת בסוד עד למעמד החגיגי, בו יתקיים גם שיח גלריה בהשתתפותם.

ואלה שמות המשתתפים בתערוכה, לפי סדר אותיות הא"ב:

אהל ציפי, אחיעזר-שלום ענת, איגר דרייפוס ליאורה, אילון דרורה, אלעזר-צור מיכל, אריאל אהרון אגרונוב, ארואס סוזאן, בהט סעדיה, בורקו רות, ביצ'קוב-בילסקי רחל, בירן חיים, בלוקוננקו טטיאנה, בן דב-כהן אופירה, בנס עדנה, בן צבי חיה, בק יורם, בר שראי, בריינין בוריס, גל יוספה, גרצ'וק תמר, גרץ אהובה, דריאל מוטי, הראל אביבה, היבי חתאם, הרמן מניה, התשואל יעל, וידרא ינור ללה, ויסוקובסקי פאולינה, זיסמן יוליה, טל פולט, כהן אורי, כהן ברוריה, כהן ניצה, כתבי כרמלה, לב-לוקץ' מירלה, לבייב סולומון, ליכטצינדר ילנה, לירן גינת, לנגר עליזה, מגדל תמר, מייסטר לביאה, מנור אריאלה, מרבך איה, נוה אופיר, סאקיאן לוסינה, סגל רותי, סגל שרה, סגלוביץ' לריסה, סיגלר רינה, פדר דוד, פלר טובה, פסקל ברונו, פרומין משה, צבר אלישבע, צורי אילנה, צורן מירון, צמחוני אילנה, קגן נדיה, קון-זוהר חולה, קיזמכר בלה, קרזנר אולגה, רובינצ'יק יורי, רודניאנסקי אינה, רז נירה, רייס ישראל, שולרופר ז'אנה, שכטמן ליאוניד, שם טוב ילנה, שני גדעון, שקדי פנינה, תבל דינה, תהילים חני.
 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב

חגיגת החורף של זוזה מאמא

חגיגת החורף של זוזה מאמא
באחד מימי חמישי, באמצע החורף, יצאה לה מסעדת זוזה מאמא במסיבה עליזה וצוהלת, כאשר כל המי ומי מחיפה והקריות הגיעו לשם כדי ליהנות מערב חד-פעמי של מוזיקה סוערת (בווליום קצת מוגזם למי שישב ממש קרוב), ומנות.
קישור לעמוד המלא

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'
טונה 'סטארקיסט' משיקה את סדרת 'סטארקיסט לייט' ב- 3 טעמים שונים: לימון – פלפל חריף, עשבי תיבול וטבעי. מקור לחלבון מצוין ושילוב מושלם של טעם ובריאות - רק 125 קלוריות לקופסא, 20 גר' חלבון ו-4% שומן.
קישור לעמוד המלא

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה
את ההמבורגר המיוחד של בורגר סאלון הכירו החיפאים לפני כחמש שנים, כאשר נפתח הסניף הראשון של הרשת בהיכל הספורט רוממה ומאז הפך מוקד עליה לרגל. ביום שלישי השבוע נפתח הסניף השני של הרשת בחיפה והאחד עשר...
קישור לעמוד המלא

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב
רשת החנויות Spices (ספייסז), המציעה חוויה קולינארית של טעמים, ריחות ומוצרים, חומרי גלם לאפייה ובישול, כלים מקצועיים למטבח הביתי ועוד, מוסיפה להתרחב ומשיקה סניף שני של הרשת בצפון, במרכז חורב, חיפה...
קישור לעמוד המלא

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!
בעיר התחתית בחיפה יש לא מעט שיש לא מעט מוסדות שמלווים את העיר ותושביה כבר שני דורות לפחות, ולצערנו הרב הם לא יהיו כאן לנצח. אם נודה על האמת, רוב החיפאים לא ישבו בהם מעולם, ובמקרה הטוב רק שמעו את שמם..
קישור לעמוד המלא

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019
רשת בתי הקפה BIGA, בסגנון בולנז'רי פטיסרי, משיקה בימים אלה, תפריט עשיר לחורף 2019. אבי לוי, איש חיי לילה ומסעדנות ותיק שמנהל כיום את ביגה הפופולארית (והכשרה) שברחוב חורב 12, הזמין מספר חברים טובים...
קישור לעמוד המלא

יומנגס - "כל הקודם טועם"

יומנגס - "כל הקודם טועם"
בסוף השבוע האחרון, קיימה רשת "יומנגס" בסניף נשר, את אירוע "כל הקודם טועם", אשר מתקיים פעם בחודש, בכל פעם בסניף אחר של הרשת. מדובר באירועים אקסקלוסיביים לקליקת החברים של יומנגס - חברי "השמנמן המתמיד"..
קישור לעמוד המלא

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15
פסטיבל טעמים בעמקים חוגג השנה ט'ו שנים, השנה נחגוג פסטובל של 15 חורפים בהם מוזמנים אורחי הפסטיבל ליהנות מחוויה שמשלבת טבע ירוק ופורח, מכירת תוצרת חקלאית טרייה, ארוחות במסעדות כפריות, תערוכות אומנים..
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!
רשת פאפא גונ'ס יצאה בקמפיין במסגרתו הם מתחייבים להגעת משלוח הפיצה תוך חצי שעה מרגע ההזמנה. אין עלות משלוח ללקוח, אבל מחיר המינימום להזמנה הוא 50 ש"ח. בת"א ובחיפה ישנם אזורים שהמינימום הוא מעל 100 ש"ח.
קישור לעמוד המלא

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח
החורף בפתח ובמדפי הפירות בסופר כבר ניתן למצוא זני אבוקדו בשלים וטעימים. הפרי הבריא והחשוב הזה, המכיל בעיקר שומן בלתי רווי הבריא עבורנו, מכיל בנוסף כמות גבוהה של ויטמיני B, A, E, C ויטמין K וחומצה...
קישור לעמוד המלא

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!
במסעדת ליבירה החליטו לרקוח עבורכם פסטיבל חריף של סופ"ש ארוך ולוהט במיוחד הכולל מנות לוהטות עם פלפלים כמו צ'ילי תאילנדי, צ'יפוטלה, חלפניו, הבנרו, שאטה, פלפל ג'ולוקיה ועוד. תפריט הפסטיבל החריף שרקח השף.
קישור לעמוד המלא

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון
רשת משקאות הבריאות B-FRESH השיקה בסוף השבוע האחרון את הסניף החדש ה-15 בקניון הקריון בקריית ביאליק. הגיע לברך את ניב כהן מבעלי הרשת,גיא קרן מנכ"ל הקניון שנהנה יחד עם כל המבקרים משייק בריא ומרענן...
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי
רשת הפיצריות פאפא ג'ונס יוצאת במבצע אקסטרא פריידיי ותציע ללקוחותיה בכל יום שישי - פיצה מרגריטה משפחתית +5 תוספות ב-55 ₪ כל אחת, בקנייה של 2 פיצות דרך האתר בלבד, בכל סניפי הרשת. רשת הפיצריות פאפא...
קישור לעמוד המלא

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018
הצוות הקולינרי של רשת BBB, בראשותו של שף אילן פנחס, פיתח מנות חדשות שמתווספות לתפריט קיץ 2018. המנות החדשות כוללות המבורגרים מיוחדים, לרבות המבורגרים צמחוניים, מנות עיקריות מגוונות, מנות ראשונות...
קישור לעמוד המלא

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה
יקב כרמל הוותיק, שהחל לפעול בשנת 1892, פתח את שעריו לחגיגה של יין וארוחת בשרים נהדרת לכבוד החגים הקרבים ובאים. המארחים היו נדב ארנס (מנכ"ל יקבי כרמל) ויפתח פרץ (היינן הראשי של יקבי כרמל), שהשיקו...
קישור לעמוד המלא

לייבסיטי - בניית אתרים