בריוש

בשנת 2011 החליטה הקונדיטורית חגית שטרן לעזוב את עבודתה כמנהלת לוגיסטית בחברת הרכבים העולמית "פורד" בבלגיה, כדי להגשים חלום ישן שלה. את רזי הבולונז'ורי והאפייה הצרפתית היא למדה ב-Perpigan שבצרפת, ולאחר

אוקטגון מארחת את יקב וורטמן

מסעדת אוקטגון הוותיקה, שפועלת כבר 17 שנים, הנהיגה לאחרונה מסורת חדשה – פעם בחודש היא מציעה ארוחת קונספט שמשלבת מנות ויינות שתואמים להן. מחיר ארוחה כזו היא בסך 200 ₪ לסועד, והמנות הן...
דף הבית >> אמנות >> תערוכות חדשות >> בית שאגאל: נופי מדבר, מראות סלובקיה
 

 

בית שאגאל: נופי מדבר, מראות סלובקיה


 

בבוקר שבת, 12 בנובמבר, תיפתחנה בבית שאגאל שתי תערוכות ## האחת עבודות צילום של קארול קאליי, והשנייה – יצירות אמנות שונות בנושא מדבר וציה


 

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת


 
חני תהילים - מדבר. מתוך התערוכה מדבר וציה

 
בבית האמנים על שם שאגאל תיפתחנה שתי תערוכות חדשות בשבת, 12 בנובמבר.

בקומת הכניסה תוצג התערוכה 'צילומים בהקשרים', ובה עבודות צילום של האמן הסלובקי המנוח קארול קאליי. הפתיחה נקבעה לשעה 11:00, בנוכחות שגריר סלובקיה, פטר הולאני. את התערוכה אוצרת האמנית רותי סגל.

בקומה השנייה של המבנה תוצג התערוכה 'מדבר וציה'. הפתיחה תתקיים בשעה 11:30. התערוכה תכיל למעלה מ-60 יצירות אמנות מתחומים שונים, ביניהן פיסול, ציור, צילום ושילובי חומרים בנושאים הקשורים אסוציאטיביות למדבר וציה. אוצר התערוכה הוא הפסל סולומון לבייב.


 
מדבר וציה 
 
סולומון לבייב מציין כי התערוכה באה להציג את יופיו, גדולתו ועוצמתו של המדבר. לדבריו: "המרחבים האינסופיים של המדבר משרים על האדם תחושת רוגע, שלווה וגם בדידות עמוקה. העקבות ההולכים ומתרחקים לעומק היצירה נותנים תחושה של ארעיות. ורק שם, במקום בו הן מתחברות עם דמויות, רק שם קיימת המציאות. רק שם מתקיימים החיים."

 
הסוס. עבודה של פולינה ויסוקובסקי. מתוך התערוכה מדבר וציה

"פריחת אירוס הנגב על גבעה חולית צחיחה מעלה בנו זיכרונות רחוקים ונעימים, מעוררת געגועים למה שהיה ואיננו עוד. ואין זה סותר כלל את המאבק היומיומי להישרדות של תושבי הקבע של המדבר. בין אם יהיה זה בנמיביה, בסהרה או במדבר גובי. ילד, רועה עיזים, מפלס את דרכו במעלה הגבעה בחיפוש אחר מזון לעדרו. אין הוא מביט אל עדשת המצלמה. הוא ממוקד ונחוש. הניגוד שבין מאבקו בסלעים, לבין תנוחת כלבו השוכב באפיסת כוחות, יוצר בצילום דרמה לא מבוטלת."

"ממרומי הגליל ומבעד ערפילו תל אביב, אי אפשר להבין את יופיו של המדבר ואת נופי הבראשית של הנגב. גם לא מעל פסגת הר הצופים. זה אפשרי רק כשיושבים עם הבדואי, מיצירה אחרת בתערוכה, יחד עם הגמלים שלו, כשהשמש שוקעת, ומהרהרים כמוהו על מהות החיים, על הרומנטיקה המדברית, כאילו אין עבר ואין עתיד, והזמן עצר מלכת."

 
ילד המדבר. צילום: ילנה בוריסוב-שם טוב. צולם במדבר יהודה 2008. מתוך התערוכה מדבר וציה
 
צילומים בהקשרים

קרול קאליי נולד ב-26.4.1926 בצ'אדצה שבסלובקיה. לאחר שסיים לימודי כלכלה באוניברסיטה ולימודים באוניברסיטת קומניוס בברטיסלבה, החליט על דרכו החדשה כצלם מקצועי. באמצע שנות החמישים החל לצלם עבור מגזין "מודה", ולאחר מכן עבור עיתוני אופנה בולטים בחו"ל. הוא הוציא לאור יותר מארבעים ספרי תמונות. הפדרציה הבינלאומית של אמנות הצילום העניקה לו בשנת 1970 תואר "אקסלנס פיאפ". על הוצאה לאור של עבודתו "לוס אנג'לס" הוא קיבל בשנת 1984 פרס של אונסק"ו ובשנת 1992 זכה בתואר "צלם השנה" ממגזין "גאו" בהמבורג והפך להיות חבר בסוכנות "בילדרברג". בשנת 1998 הוא קיבל מנשיא סלובקיה את פרס המדינה "הצלב של פריבינה" ושנה אחרי קיבל את הפרס של לאונרד דניאלס. בשנת 2002 הוענק לו הפרס של בנק טטרה לאומנות, ב-2003 הפרס כנף קריסטל וב-2004 פרס הכבוד על כמה עשורים של אומנות מקרן "סלובק גולד". קרול קאלאי נפטר ב-4.8.2012 בברטיסלבה.
 
עבודה של ליאורה איגר-דרייפוס. מתוך התערוכה מדבר וציה

זה היה משחק יפה... / מריאן פאוור

"הוא יכול היה להיות כלכלן או עורך דין, גם אבא שלו רצה בכך. אבל להיות צלם נתן לו הרבה יותר מכל מקצוע אפשרי אחר. להיות צלם נתן לו את הדברים היפים ביותר – לבקר בארצות שלא חלם עליהם, להכיר אנשים חדשים ולראות מקומות מדהימים. הצילום אפשר לו ללמוד כל הזמן דברים חדשים, להבין שהעולם הוא יותר מסובך ממה שאנחנו מתארים אותו. כל פעם הוא עסק בסוגיות שונות – באנשים, בסיטואציות או בגיאוגרפיה. כל פגישה נתנה לו משהו חדש. המהנדס קרול קאלאי, הוא צלם נפלא ובן אדם אציל.

"הוא התחיל עם צילומי אופנה. הוא אמר לעצמו, שהוא לא פחות טוב מהלמוט ניוטון בזמנו. הוא תמיד העריץ את ריצ'רד אבדון. הוא ידע שהוא בליגה אחרת – בכל זאת ריצ'רד כבר בזמנו היה צלם עם וותק וניסיון רב יותר. הוא קינא לראות, באיזו קלות הוא יצר תמונות מדהימות ושונות מכל אחד אחר.

 
קוצים במדבר. עבודה של דינה תבל. מתוך התערוכה מדבר וציה
 
"אם מישהו רוצה להיות צלם טוב, הנשמה שלו חייבת לחיות. להרבה צלמים – צעירים ומבוגרים – יש "בעיה" עם הטכנולוגיה החדשה שנגישה לכולם. הם יכולים לקנות את הציוד הטוב ביותר, להתרכז בצד הטכני ולשכוח מהדברים החשובים באמת – צורה ותוכן.

"קרול קאליי תמיד הדגיש  שבין הכלים החיוניים של כל צלם מעבר למצלמה, חייב להיות גם ידע. וכמה שיותר – יותר טוב. לדוגמה: יוסף קוודלקה, בן אדם פיקח, היה מהנדס אווירי. טומס הופקר, כתב בעיתון "שטרן", ולאחר מכן ניהל את העיתון הגרמני "גאו", ונכון להיום הוא נשיא "מגנום". הוא גם מומחה לתולדות האמנות. כמובן שהשכלה בלבד לא מבטיחה שהצלם יהיה טוב, אבל בלעדיה הוא בטוח לא יהיה.

 
תבליט. עבודה של אילנה צמחוני. מתוך התערוכה מדבר וציה

"קרול תמיד אמר שהכי חשוב ביצירה של תמונה, זה ליצור אותה. לא חשוב אם מצלמים אותה באופן דיגיטלי או קלאסי. בנוסף, עדיין לא ידוע מה יהיה העתיד של צילום דיגיטלי בעוד כמה עשרות שנים. כמובן שאנחנו לא רוצים להוריד את הערך של צילום דיגיטלי, ואנו בטוחים שגם הוא עוד יתפתח.

"קאליי נהג לומר, כי לכל תמונה יש בהחלט גם השפעה פסיכולוגית. כשאתה מיד אחרי צילום דיגיטלי של רגע מקסים, בודק איך התמונה יצאה ורואה שלא תפסת את הרגע הנכון – זה יכול לגמרי לקלקל את מצב הרוח של יום צילומים שלם. צילום קלאסי מאלץ אותו להיות כל הזמן עם יד על הדופק, להיות בשליטה עצמית ולהבחין באיזה שלב ללחוץ על ההדק, כדי שהמחשבה והרגש יפגשו ברגע שבו המוח והלב הם בקנה אחד, כמו שקרטייה-ברסון נהג לומר.

"על ספרו 'צילומים בהקשרים' קאליי נהג לומר שהוא שונה מכל הפרסומים האחרים."

...
 
צילומי עבודות של קרול קאליי
 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב

חגיגת החורף של זוזה מאמא

חגיגת החורף של זוזה מאמא
באחד מימי חמישי, באמצע החורף, יצאה לה מסעדת זוזה מאמא במסיבה עליזה וצוהלת, כאשר כל המי ומי מחיפה והקריות הגיעו לשם כדי ליהנות מערב חד-פעמי של מוזיקה סוערת (בווליום קצת מוגזם למי שישב ממש קרוב), ומנות.
קישור לעמוד המלא

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'
טונה 'סטארקיסט' משיקה את סדרת 'סטארקיסט לייט' ב- 3 טעמים שונים: לימון – פלפל חריף, עשבי תיבול וטבעי. מקור לחלבון מצוין ושילוב מושלם של טעם ובריאות - רק 125 קלוריות לקופסא, 20 גר' חלבון ו-4% שומן.
קישור לעמוד המלא

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה
את ההמבורגר המיוחד של בורגר סאלון הכירו החיפאים לפני כחמש שנים, כאשר נפתח הסניף הראשון של הרשת בהיכל הספורט רוממה ומאז הפך מוקד עליה לרגל. ביום שלישי השבוע נפתח הסניף השני של הרשת בחיפה והאחד עשר...
קישור לעמוד המלא

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב
רשת החנויות Spices (ספייסז), המציעה חוויה קולינארית של טעמים, ריחות ומוצרים, חומרי גלם לאפייה ובישול, כלים מקצועיים למטבח הביתי ועוד, מוסיפה להתרחב ומשיקה סניף שני של הרשת בצפון, במרכז חורב, חיפה...
קישור לעמוד המלא

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!
בעיר התחתית בחיפה יש לא מעט שיש לא מעט מוסדות שמלווים את העיר ותושביה כבר שני דורות לפחות, ולצערנו הרב הם לא יהיו כאן לנצח. אם נודה על האמת, רוב החיפאים לא ישבו בהם מעולם, ובמקרה הטוב רק שמעו את שמם..
קישור לעמוד המלא

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019
רשת בתי הקפה BIGA, בסגנון בולנז'רי פטיסרי, משיקה בימים אלה, תפריט עשיר לחורף 2019. אבי לוי, איש חיי לילה ומסעדנות ותיק שמנהל כיום את ביגה הפופולארית (והכשרה) שברחוב חורב 12, הזמין מספר חברים טובים...
קישור לעמוד המלא

יומנגס - "כל הקודם טועם"

יומנגס - "כל הקודם טועם"
בסוף השבוע האחרון, קיימה רשת "יומנגס" בסניף נשר, את אירוע "כל הקודם טועם", אשר מתקיים פעם בחודש, בכל פעם בסניף אחר של הרשת. מדובר באירועים אקסקלוסיביים לקליקת החברים של יומנגס - חברי "השמנמן המתמיד"..
קישור לעמוד המלא

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15
פסטיבל טעמים בעמקים חוגג השנה ט'ו שנים, השנה נחגוג פסטובל של 15 חורפים בהם מוזמנים אורחי הפסטיבל ליהנות מחוויה שמשלבת טבע ירוק ופורח, מכירת תוצרת חקלאית טרייה, ארוחות במסעדות כפריות, תערוכות אומנים..
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!
רשת פאפא גונ'ס יצאה בקמפיין במסגרתו הם מתחייבים להגעת משלוח הפיצה תוך חצי שעה מרגע ההזמנה. אין עלות משלוח ללקוח, אבל מחיר המינימום להזמנה הוא 50 ש"ח. בת"א ובחיפה ישנם אזורים שהמינימום הוא מעל 100 ש"ח.
קישור לעמוד המלא

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח
החורף בפתח ובמדפי הפירות בסופר כבר ניתן למצוא זני אבוקדו בשלים וטעימים. הפרי הבריא והחשוב הזה, המכיל בעיקר שומן בלתי רווי הבריא עבורנו, מכיל בנוסף כמות גבוהה של ויטמיני B, A, E, C ויטמין K וחומצה...
קישור לעמוד המלא

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!
במסעדת ליבירה החליטו לרקוח עבורכם פסטיבל חריף של סופ"ש ארוך ולוהט במיוחד הכולל מנות לוהטות עם פלפלים כמו צ'ילי תאילנדי, צ'יפוטלה, חלפניו, הבנרו, שאטה, פלפל ג'ולוקיה ועוד. תפריט הפסטיבל החריף שרקח השף.
קישור לעמוד המלא

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון
רשת משקאות הבריאות B-FRESH השיקה בסוף השבוע האחרון את הסניף החדש ה-15 בקניון הקריון בקריית ביאליק. הגיע לברך את ניב כהן מבעלי הרשת,גיא קרן מנכ"ל הקניון שנהנה יחד עם כל המבקרים משייק בריא ומרענן...
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי
רשת הפיצריות פאפא ג'ונס יוצאת במבצע אקסטרא פריידיי ותציע ללקוחותיה בכל יום שישי - פיצה מרגריטה משפחתית +5 תוספות ב-55 ₪ כל אחת, בקנייה של 2 פיצות דרך האתר בלבד, בכל סניפי הרשת. רשת הפיצריות פאפא...
קישור לעמוד המלא

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018
הצוות הקולינרי של רשת BBB, בראשותו של שף אילן פנחס, פיתח מנות חדשות שמתווספות לתפריט קיץ 2018. המנות החדשות כוללות המבורגרים מיוחדים, לרבות המבורגרים צמחוניים, מנות עיקריות מגוונות, מנות ראשונות...
קישור לעמוד המלא

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה
יקב כרמל הוותיק, שהחל לפעול בשנת 1892, פתח את שעריו לחגיגה של יין וארוחת בשרים נהדרת לכבוד החגים הקרבים ובאים. המארחים היו נדב ארנס (מנכ"ל יקבי כרמל) ויפתח פרץ (היינן הראשי של יקבי כרמל), שהשיקו...
קישור לעמוד המלא

לייבסיטי - בניית אתרים