בריוש

בשנת 2011 החליטה הקונדיטורית חגית שטרן לעזוב את עבודתה כמנהלת לוגיסטית בחברת הרכבים העולמית "פורד" בבלגיה, כדי להגשים חלום ישן שלה. את רזי הבולונז'ורי והאפייה הצרפתית היא למדה ב-Perpigan שבצרפת, ולאחר

אוקטגון מארחת את יקב וורטמן

מסעדת אוקטגון הוותיקה, שפועלת כבר 17 שנים, הנהיגה לאחרונה מסורת חדשה – פעם בחודש היא מציעה ארוחת קונספט שמשלבת מנות ויינות שתואמים להן. מחיר ארוחה כזו היא בסך 200 ₪ לסועד, והמנות הן...
דף הבית >> תרבות וספרים >> מה חדש >> סדנאות הבית: לעשות חשק לכתוב
 

 

סדנאות הבית: לעשות חשק לכתוב


 

שרי שביט, סופרת ומשוררת, תפתח בחיפה סדנת כתיבה, מסדנאות הבית של אשכול נבו ואורית גידלי ## הרווחים יושקעו בקידום הכתיבה והתרבות בישראל ובמלגות לתלמידים מעוטי יכולת


 

יורם מארק-רייך

אתר כדאי לדעת


 
אשכול נבו. צילום: מוטי קיקיון
 
לפני 15 שנה הסופר אשכול נבו והמשוררת אורית גידלי הנחו לראשונה סדנת כתיבה. הם לא היו מוכרים עדיין ככותבים וכמובן לא כמורים – ובאופן מפתיע, תוך פחות משנה הגיעו למצב שנאלצו לדחות אנשים מחוסר מקום.

מסדנאות הבית שלהם יצאו עד כה כ-1500 בוגרים, מהם מעל 40 סופרים שהוציאו לאור ספרים בהוצאות מובילות בארץ, חלקם זכו בפרסים בהם פרס ספיר לספר ביכורים, פרס אקו"ם ופרס שרת החינוך. ספרים של חלקם אף הפכו לרבי מכר, והגיעו למעמד של ספרי זהב ופלטינה (על מכירת 20 ו-40 אלף עותקים), כולם זכו לשבחי ולאהדת הביקורת.

סדנאות הבית הינו עסק חברתי, וכל הרווחים מושקעים מחדש בקידום הכתיבה והתרבות בישראל ובמלגות לתלמידים מעוטי יכולת."עם השנים גילינו שכתיבה היא כלי יוצא מן הכלל לשינוי אישי וחברתי. נוכחנו שהחממה שלנו מאפשרת למשתתפים מרחב של קשב, חוסר ציניות, וסקרנות; שוב ושוב גילינו שאנשים יוצאים ממנה בני אדם טובים יותר. ולא רק כותבים טובים יותר. שוב ושוב השתאינו אל מול הגשרים שנבנו מול עינינו, בחדר הכיתה: בין דתיים לחילוניים, בין זקנים לצעירים, בין מי שהחברה סימנה כשונה, לבין מי שהחברה אולי רואה בו נורמטיבי אבל בליבו תמיד חש נטע זר."

סדנת הבית תגיע השנה גם לחיפה, העיר שעוררה השראה בקרב סופרים רבים, במטרה להצמיח מבין שורותיה את בכירי הכותבים הבאים. את הסדנה תנחה שרי שביט שכיכבה ברשימות רבי המכר בארץ, ערכה את מדור הספרים ב-Ynet ונבחרה לרשימת 33 הצעירים המבטיחים של מגזין טיים אאוט.
 
אשכול ואורית: "החלטנו להקים מיזם כתיבה ארצי כי אנחנו מרגישים שהחברה שבה אנחנו חיים הופכת להיות דורסנית יותר משנה לשנה, חסרת סובלנות וסבלנות, ונדמה לנו שעם כל כמה שנוח לנו לפעמים בתוך בועת הסדנאות הקטנה שיצרנו לנו, הגיע הזמן לצאת החוצה ולהתחיל להשפיע על המקום שבו אנחנו חיים. לקחת את הקסם הזה, את הכוח שיש לכתיבה לשנות, ולהגיע איתו לקהלים גדולים ומגוונים יותר."
 
"הבנו שסדנה טובה לא רק מלמדת, היא גם עושה חשק לכתוב. היא נותנת למשתתף הד מקצועי וחד על הטקסטים שלו ובו זמנית משאירה אותו להוט להמשיך וליצור. סדנה טובה היא מקום שבו אנשים לומדים להקשיב זה לזה באופן עמוק, ולמשב זה את זה מתוך כנות וכבוד. כך גדלים לתוך התרבות לא רק מיטב כותביה אלא גם מיטב שותפיה."
 
שרי שביט, את מאמינה שסדנה לכתיבה עשויה לעזור לנער במעט את התדמית המנומנמת של עיר הפועלים?
 
"מהיכרותי עם החיפאים התרשמתי שהם בכלל לא מנומנמים. אלה אנשים נהדרים, נטולי אגו וציניות, צמאים לתרבות וכאלו שמקדישים זמן נרחב לקריאה ולכתיבה - שזה אקט בכלל לא מובן מאליו בעולם הפרעות הקשב הדיגיטליות שכולנו חיים בו. בעיני סדנת כתיבה היא לפני הכל - מקום לפגוש אנשים מהסוג שלך. אנשים שמבחינתם ביטוי יצירתי וצלילה עמוקה אל תוך שורשי היצירה הכתובה - היא תענוג לא פחות מצורך." 
 

 
אורית גידלי. צילום: איילת לנדאו

מה את יכולה לספר לנו על בוגרי הסדנאות הקודמות? כמה מהם הצליחו להוציא את ספריהם לאור ונמכרו בחנויות הספרים המוכרות?
 
"אני למשל, הגעתי לסדנת הכתיבה של אשכול ואורית בגיל עשרים, עם כמה יומנים מהודו, רצון למצוא מהות בעולם, ותחושת שליחות עמוקה שעלי לבטא את עצמי בכתיבה בלי לדעת איך בעצם מתחילים. תוך כדי הסדנא התגבש ספרי הראשון ("ברוריה הפקות", כנרת זמורה ביתן) שבלעדיו לעולם לא הייתי מתקדמת לכתיבת ספרי הבאים: ספר שירה "ומה יש עוד" ורומן מצליח "הכל זריז" (אחוזת בית). וכמוני - ישנם עוד רבים וטובים." 

"בין בוגרי הסדנאות שפרסמו את ספריהם בעקבות התהליך שעברו בסדנאות הבית: יותם טולוב, בוריס זיידמן, מיה טבת-דיין, אורי לברון, איילת גונדר-גושן שזכתה בפרס ספיר לביכורים, ליאור אנגלמן, וגם עידן גרינברג ואריאלה גולדמינץ החיפאים. והם רק חלק."
 
מהן התכונות הבסיסיות הדרושות כדי לקחת חלק בסדנה? כל אחד יכול להשתתף, או שנחוץ רקע קודם?
 
"כל הרעיון של סדנת מתחילים הוא להוביל כותבים מוכשרים עם טקסטים ראשוניים ובלתי מוגבשים, לכדי כתיבת סיפורים שלמים יותר. ובמילים אחרות, נדרשים כמה טקסטים במגירה, תשוקה עזה לדבר הזה שהוא כתיבה, והחלטה. עכשיו, סוף סוף עכשיו, אני הולך לעשות את זה."


 
שרי שביט. צילום: עידו איז'ק

מה דעתך על חוק הספרים, שביטולו נכנס לתוקף החודש? האם הוא מיטיב או מחמיר את מצבם של הסופרים בארץ?
 
"בעיני חוק הספרים היה "המבוגר האחראי" שניסה להציל את מצב שוק הספרים, שמצבו הורע והתדרדר בעקבות המבצעים החותכים והמאבק העיקש בין שתי רשתות הספרים הגדולות. ביטול החוק לא עשה צדק לא עם הכותבים ולא עם הקוראים. אבל מזל שכתיבה היא לא פחות מחוש ואי אפשר לוותר עליה, ולכן לא חשוב איזה כאוס הולך שם בחוץ - תמיד יהיו על המדפים שלנו ספרים."

כסופרת שספרה הצליח להיכנס לרשימות רבי המכר, אילו טיפים את יכולה לחלוק עם הקוראים שלנו?
 
"להאמין שאפשר. לכתוב בכל יום. להשקיע, להשתפר ולחפש בכל מקום את ההשראה. הספרים שלי ואני גדלנו בסדנאות כתיבה איכותיות - ולכן אני מאוד מאמינה בהן."
 
סדנת הבית תפתח בחיפה ב-24 לנובמבר, מקומות בודדים נותרו. ההרשמה בעיצומה ומתבצעת בעמוד האינטרנט של סדנאות הבית.
 


 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב

חגיגת החורף של זוזה מאמא

חגיגת החורף של זוזה מאמא
באחד מימי חמישי, באמצע החורף, יצאה לה מסעדת זוזה מאמא במסיבה עליזה וצוהלת, כאשר כל המי ומי מחיפה והקריות הגיעו לשם כדי ליהנות מערב חד-פעמי של מוזיקה סוערת (בווליום קצת מוגזם למי שישב ממש קרוב), ומנות.
קישור לעמוד המלא

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'
טונה 'סטארקיסט' משיקה את סדרת 'סטארקיסט לייט' ב- 3 טעמים שונים: לימון – פלפל חריף, עשבי תיבול וטבעי. מקור לחלבון מצוין ושילוב מושלם של טעם ובריאות - רק 125 קלוריות לקופסא, 20 גר' חלבון ו-4% שומן.
קישור לעמוד המלא

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה
את ההמבורגר המיוחד של בורגר סאלון הכירו החיפאים לפני כחמש שנים, כאשר נפתח הסניף הראשון של הרשת בהיכל הספורט רוממה ומאז הפך מוקד עליה לרגל. ביום שלישי השבוע נפתח הסניף השני של הרשת בחיפה והאחד עשר...
קישור לעמוד המלא

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב
רשת החנויות Spices (ספייסז), המציעה חוויה קולינארית של טעמים, ריחות ומוצרים, חומרי גלם לאפייה ובישול, כלים מקצועיים למטבח הביתי ועוד, מוסיפה להתרחב ומשיקה סניף שני של הרשת בצפון, במרכז חורב, חיפה...
קישור לעמוד המלא

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!
בעיר התחתית בחיפה יש לא מעט שיש לא מעט מוסדות שמלווים את העיר ותושביה כבר שני דורות לפחות, ולצערנו הרב הם לא יהיו כאן לנצח. אם נודה על האמת, רוב החיפאים לא ישבו בהם מעולם, ובמקרה הטוב רק שמעו את שמם..
קישור לעמוד המלא

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019
רשת בתי הקפה BIGA, בסגנון בולנז'רי פטיסרי, משיקה בימים אלה, תפריט עשיר לחורף 2019. אבי לוי, איש חיי לילה ומסעדנות ותיק שמנהל כיום את ביגה הפופולארית (והכשרה) שברחוב חורב 12, הזמין מספר חברים טובים...
קישור לעמוד המלא

יומנגס - "כל הקודם טועם"

יומנגס - "כל הקודם טועם"
בסוף השבוע האחרון, קיימה רשת "יומנגס" בסניף נשר, את אירוע "כל הקודם טועם", אשר מתקיים פעם בחודש, בכל פעם בסניף אחר של הרשת. מדובר באירועים אקסקלוסיביים לקליקת החברים של יומנגס - חברי "השמנמן המתמיד"..
קישור לעמוד המלא

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15
פסטיבל טעמים בעמקים חוגג השנה ט'ו שנים, השנה נחגוג פסטובל של 15 חורפים בהם מוזמנים אורחי הפסטיבל ליהנות מחוויה שמשלבת טבע ירוק ופורח, מכירת תוצרת חקלאית טרייה, ארוחות במסעדות כפריות, תערוכות אומנים..
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!
רשת פאפא גונ'ס יצאה בקמפיין במסגרתו הם מתחייבים להגעת משלוח הפיצה תוך חצי שעה מרגע ההזמנה. אין עלות משלוח ללקוח, אבל מחיר המינימום להזמנה הוא 50 ש"ח. בת"א ובחיפה ישנם אזורים שהמינימום הוא מעל 100 ש"ח.
קישור לעמוד המלא

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח
החורף בפתח ובמדפי הפירות בסופר כבר ניתן למצוא זני אבוקדו בשלים וטעימים. הפרי הבריא והחשוב הזה, המכיל בעיקר שומן בלתי רווי הבריא עבורנו, מכיל בנוסף כמות גבוהה של ויטמיני B, A, E, C ויטמין K וחומצה...
קישור לעמוד המלא

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!
במסעדת ליבירה החליטו לרקוח עבורכם פסטיבל חריף של סופ"ש ארוך ולוהט במיוחד הכולל מנות לוהטות עם פלפלים כמו צ'ילי תאילנדי, צ'יפוטלה, חלפניו, הבנרו, שאטה, פלפל ג'ולוקיה ועוד. תפריט הפסטיבל החריף שרקח השף.
קישור לעמוד המלא

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון
רשת משקאות הבריאות B-FRESH השיקה בסוף השבוע האחרון את הסניף החדש ה-15 בקניון הקריון בקריית ביאליק. הגיע לברך את ניב כהן מבעלי הרשת,גיא קרן מנכ"ל הקניון שנהנה יחד עם כל המבקרים משייק בריא ומרענן...
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי
רשת הפיצריות פאפא ג'ונס יוצאת במבצע אקסטרא פריידיי ותציע ללקוחותיה בכל יום שישי - פיצה מרגריטה משפחתית +5 תוספות ב-55 ₪ כל אחת, בקנייה של 2 פיצות דרך האתר בלבד, בכל סניפי הרשת. רשת הפיצריות פאפא...
קישור לעמוד המלא

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018
הצוות הקולינרי של רשת BBB, בראשותו של שף אילן פנחס, פיתח מנות חדשות שמתווספות לתפריט קיץ 2018. המנות החדשות כוללות המבורגרים מיוחדים, לרבות המבורגרים צמחוניים, מנות עיקריות מגוונות, מנות ראשונות...
קישור לעמוד המלא

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה
יקב כרמל הוותיק, שהחל לפעול בשנת 1892, פתח את שעריו לחגיגה של יין וארוחת בשרים נהדרת לכבוד החגים הקרבים ובאים. המארחים היו נדב ארנס (מנכ"ל יקבי כרמל) ויפתח פרץ (היינן הראשי של יקבי כרמל), שהשיקו...
קישור לעמוד המלא

לייבסיטי - בניית אתרים