בריוש

בשנת 2011 החליטה הקונדיטורית חגית שטרן לעזוב את עבודתה כמנהלת לוגיסטית בחברת הרכבים העולמית "פורד" בבלגיה, כדי להגשים חלום ישן שלה. את רזי הבולונז'ורי והאפייה הצרפתית היא למדה ב-Perpigan שבצרפת, ולאחר

אוקטגון מארחת את יקב וורטמן

מסעדת אוקטגון הוותיקה, שפועלת כבר 17 שנים, הנהיגה לאחרונה מסורת חדשה – פעם בחודש היא מציעה ארוחת קונספט שמשלבת מנות ויינות שתואמים להן. מחיר ארוחה כזו היא בסך 200 ₪ לסועד, והמנות הן...
דף הבית >> אמנות >> תערוכות חדשות >> מוזיאון עוקשי: תערוכת ציורים רותי סגל ויוסי לובלסקי
 

 

מוזיאון עוקשי: תערוכת ציורים של רותי סגל ויוסי לובלסקי


 

תערוכת הציורים 'אדם, תבנית, נוף', של האמנים רותי סגל ויוסי לובלסקי במוזיאון עוקשי שבעכו העתיקה, מציגה דואט ויזואלי על נופי ארץ ישראל ## דואט המתפתח בשני צירים מקבילים ובשתי שפות, שונות ונבדלות זו מזו, של שני יוצרים מוכשרים ואוהבי טבע
 

2.9.17 26.5.17אוצרת: רחל זמר


 

יורם מארק-רייך

אתר כדאי לדעת


 
יצירה של יוסי לובלסקי. צילומים: באדיבות סדן הפקת אמנות
במוזיאון עוקשי, שבאולמות האבירים, עכו העתיקה, תתקיים בשישי, 26 במאי, בשעה 11:00, פתיחה חגיגית של תערוכת ציורים משותפת לאמנים רותי סגל ויוסי לובלסקי, תושבי חיפה.

"התערוכה הינה דיאלוג או דואט חזותי המתקיים בין יצירותיהם של סגל ולובלסקי," אומרת אוצרת התערוכה רחל זמר. "זהו דואט ויזואלי על נופי ארץ ישראל המתפתח בשני צירים מקבילים ובשתי שפות, שונות ונבדלות זו מזו, של שני יוצרים מוכשרים ואוהבי טבע. על בסיס חלוקה זו, ניתן לראות בתערוכה התייחסויות שונות לאותם נופים, לאותה ארץ - מולדת אהובה. נוף טבעי, פראי, נוף בנוי, גבולות, מרחבים ושדות." 
יצירה של רותי סגל
תמונות נוף וציורי טבע מאז ולעולם יהיו האהובים בתולדות האמנות, כותבת רחל זמר ב'דבר האוצרת' שהקדישה לתערוכה. גדולי הציירים הקדישו את חייהם לציור תמונות נוף וטבע בניסיון ללכוד באמצעות, מכחולם ובאמצעות כשרונם את היופי האינסופי של הבריאה. ציורי עצים, שדות, פרחים, זריחות ושקיעות, חופי ים ויערות, הרים מושלגים כל אלו היוו ועודם מקור השראה אינסופי. גם רותי סגל ויוסי לובלסקי נשבו בקסמו של הטבע המשכר והם חוזרים ומנציחים מקומות ונופים שנצרבו בזיכרונם והם מתפרצים אל הבדים ואל גיליונות הנייר בעוצמה ובאהבה.  

רותי סגל נולדה בקריית מוצקין ועסקה בציור מגיל צעיר. בתחילת דרכה עבדה כמורה, אך כבר בשנת ההשתלמות הראשונה שלה מטעם משרד החינוך יצאה ללימודי אמנות וחינוך באוניברסיטה, ולא חזרה עוד אל בית הספר. למעלה משלושים שנה היא עוסקת באמנות בלבד, מאז ועד עתה. מאחוריה פעילות ענפה באגודת הציירים והפסלים של חיפה והצפון, שבשנתיים האחרונות היא מכהנת בתפקיד יו"ר האגודה ותורמת לה רבות ממרצה ומזמנה.
 
רותי סגל
הרזומה של רותי סגל כולל למעלה מעשרים תערוכות יחיד, לצד תערוכות קבוצתיות רבות בארץ ובעולם. רבים מציוריה נמצאים כיום באוספים פרטיים בארץ ובחו"ל. לפני כשלוש שנים ראה אור ספר מהודר בן 160 עמודים, לציון 30 שנות היצירה שלה. העולם שמציגה רותי סגל בעשרות ציוריה שכלולים בספר הוא עולם אופטימי, צבעוני. אך לא מן הנמנע שאם נקלף או נגרד את הצבעים נגלה תחתם שכבות נוספות, אחרות, כיאה לאישיותה הלבבית אך האניגמטית.
 
עבור רותי, האמנות הינה עשייה ברמות שונות: הרגשית, האינטלקטואלית והנפשית, בחיי היומיום ובטיולים למחוזות רחוקים, במחשבה, ברעיון ובביצוע. "הציור עבורי הוא דרך הביטוי האמיתית שלי ואמצעי לפריקת מטעני האנרגיה המצטברים בי, אפיק בו זורמים מטעני מראות, נופים, רגשות, התרשמויות וחוויות המתנפצות על הבד", מתארת רותי סגל. "כאן מתקיימים חוקי הפיסיקה של שימור האנרגיה, ורק הצורה משתנה כאשר החלקיקים מושלכים, מותכים ונבנים מחדש על הקנווס. היצירה היא תהליך של התמודדות בין המתרחש במוחי ובין אוסף כתמי הצבע והקווים המרקדים ומרצדים על הבד, בשמן או אקוורל, כשהיד והמכחול הם רק אמצעי".

הסטודיו של הציירת נמצא במרומי הר הכרמל, שם היא נושמת, חיה ועובדת. עוסקת בנופים מקשת רחבה. הטריגרים לעבודתה הם נופים שמסביבה, נופי ארץ ישראל, וגם נופים של ארצות המזרח התיכון, בהם היא אוהבת לשוטט. גם בחלומותיה היא אוהבת לנדוד. רותי: "בחלומי אני נעה בדרכים, במסעות, בשבילים נעלמים ובמרחבי האינסוף. דרך חלומותיי אני נודדת ברחבי ארצות הים התיכון. בהגיעי למקומות העלומים והמתגשמים, הרי הם מתחברים לפסיפס נופים, כה דומים וכה שונים..."
 
הסטודיו נמצא בתוך הבית. רותי: "מישהו אמר שלקחתי סטודיו, ובניתי סביבו את הדירה... בזכות מיקומו, אני כל הזמן חייבת לעבור דרכו, והציור שעליו אני עובדת תמיד נמצא שם על הכן, ומהווה תזכורת מתמדת, קורא לי לבוא אליו. אני חיה את הציור 24 שעות ביממה. הצבעים שולטים בחיי


בתה של רותי סגל, ד"ר מיכל סגל ארנולד, מוצאת תנופה חדשה שבוקעת בציוריה של אמה בשנים האחרונות. "כמי שעוקבת אחרי הציור שלה שנים ארוכות," היא מציינת, "אני רואה מקרוב את ההתפתחויות והתוצאות של הקרב ההולך ונלחם בין השאיפה לאסתטיקה לבין הרגשות העמוקים, האישיים, המגיבים לסיטואציות קרובות, רחוקות, במשפחה ובעם ובארץ. בתנופה הזו יש איזון חדש בין כוח הרגשות לבין היופי. הצבעים מעמיקים, מתכהים, מתחזקים, והעצים, שתמיד הופיעו בציוריה, מקבלים נפח חדש, נוכחות, אישיות ותפקידים. סגל היא בת הארץ הזאת, ונוף ואדמה תמיד היו חלק מהאמנות שלה. היא ציירה נוף שנשקף מחלון ביתה, נוף שרוף על הר הכרמל, נופו של עמק יזרעאל, וגם נופים אחרים שאליהם נחשפה במרוקו, בצרפת, באיסלנד. עצים הם חלק בלתי נפרד מהנוף הזה. אך לאחרונה, העצים קיבלו תפקיד מפתח ועלו למרכז הבמה, ויחד עם מפנה זה מופיעים כוח רב ואנרגיות חדשות בציור לצאת ולהופיע באופן גלוי. התוצאות החדשות מרתקות ואף מהפנטות."
יצירה של יוסי לובלסקי
יוסי לובלסקי, יליד 1976, עבר להתגורר בחיפה בעקבות בן זוגו. יוסי: "נולדתי, גדלתי והתחנכתי בעיר חדרה, משחר ילדותי הייתה בי נטייה לציור ואמנות. כשהייתי בן 5 לערך ציירתי קטיף תפוזים מגלויה שראיתי, באמצעות גירים. בגיל 12 הגעתי למרכז אמנויות בחדרה בשם  'חצר המושבה', נכנסתי לחלל סטודיו לגרפיקה והוקסמתי מהמקום. ניגשתי אל המורה שנכח במקום, והוא הסכים לקבל אותי לשיעורים, על אף שהם נועדו למבוגרים. מצאתי עצמי משתתף עם קהל שהיה דאז מחנכות בבית הספר היסודי בו למדתי. על אף גילי הצעיר, לא ראיתי הבדל פערים בינינו – כי השיח היה דרך העבודות שתרגלתי בגרפיקה למרות שהללו הרגישו אי נעימות. הלימודים התפרשו על פני מספר חודשים, בהם הבנתי שתחום הגרפיקה פחות מתחבר אלי, והשארתי את נושא הציור למגירה לפרקים לעצמי."

"בגיל 14 עברתי לבי"ס תיכון בו הייתה מגמת אמנות. מניסיון הלמודים בעבר, לא רציתי ללכת למגמת אמנות, כי בער בי נושא תנועת הגוף. למדתי במגמת מחול 5 יחידות. את תקופת נעוריי ביליתי שעות בסטודיו לריקוד, שם הוכשרתי בלימוד הבלט הקלאסי והמודרני ובלימודי כוריאוגרפיה. במסגרת הסטודיו הופעתי בתכניות טלוויזיה, בפסטיגלים ובמופעים גדולים."

"לאחר שירותי הצבאי למדתי בביה"ס לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב וסיימתי תואר בוגר  B.arch כחלק מהכשרתי באדריכלות. השתתפתי בקורסי רישום אדריכלי, תיעוד וציור מבנים בסמטאות שכונת "נווה צדק" וסביבותיה בתל אביב, והשתתפתי בקורסי העשרה של רישום וציור. בלימודי תמיד חיפשתי את החיבור בין אמנות ואדריכלות, והללו באו לידי ביטוי בעבודותיי. העיסוק במקצוע האדריכלות לא סיפק את חיידק הציור שהיה טמון בי עוד משחר ילדותי וקיבל משמעות ניכרת בעשור האחרון. העשרתי  והתמקדתי בלימוד ציור פיגורטיבי ריאליסטי ורכשתי טכניקות רישום בפחם וצבעי שמן. השתתפתי בתערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל, בהם גם התערוכה הקבוצתית Woman's World, בנושא יום האישה הבינלאומי בגלריה הנחשבת Pall Mall הממוקמת בלב הסצינה האמנותית בלונדון, בחודש מרץ 2016."

 
יוסי לובלסקי

יוסי לובלסקי מצייר ציורי נוף ועצים המתארים את המרחבים הטבעיים של אזורי עמק יזרעאל והצפון. נוף 'מעונות גאולה' בחיפה הנשקף מחלון ביתו, השביל היורד ממורדות שכונת ורדיה שבצידיו עצי אקליפטוס, ברושים ומינים אחרים שיוצרים הרמוניה. הוא מצייר בעיקר בשעות אחה"צ, בהן ניתן להבחין בצבעי הירוק לגווניו.

החיבור לנושא הטבע בציוריו של לובלסקי אינו מקרי, שכן תבניות המראות והזיכרונות מושרשים בו מילדותו בחדרה, סביבה כפרית בה היו מרחבי טבע. תנופת הבנייה עדיין לא הייתה מפותחת כמו היום. בציוריו הוא מבטא געגוע אל הטבע מתבניות זיכרון במראות הנוף המקומי, עצי האקליפטוס והברוש שבכל קרן רחוב ובחצרות הפרטיות של העיר ובבית הספר, ריח הפרדסים ואדמות החקלאות שהופשרו עם הזמן לבניית נדל"ן – את כל אלה הוא יוצק על הבד. הטבע, כעוגן לאידיאליזציה של ארץ ישראל היפה והשורשית, עבודת האדמה, הריחות הצבעים והחוויות.

יוסי: "התפישה שלי את הטבע היא ליצור ציורים גדולים, שתחושת הצופה בהם תהיה דומה ככל האפשר לחוויה בקנה מידה אנושי... נקודת המגוז שקיימת בציורים שואבת אותנו פנימה כמעין מגנט שקשה להסיח את מחשבתנו לגבי האופק. בחירת ציוריי הם השראה מנקודות מבט בעמק – כמי שמחובר לאדמה ונהנה מההשתנות ומהמכלול של הטבע הסובב. דרך ההתבוננות בטבע אני לומד להבין את היחסים המתבטאים בטונליות של קומפוזיציית הצבעים והטבע על בד הציור. ככוריאוגרף אני בונה את סצנות הטבע המזוהות עם כתב התנועה והריקוד. הביטוי שלהן הוא חלק בלתי נפרד מהיצירה ומתאפיין בציורי העצים, מהחזות הצורנית והיאחזותם על פני הקרקע, כמו גם בדימוי ובתפיסת העץ במרחב האישי של המתבונן, וכן בתנועת הגידים המאפיינים את מרקם הגזע."

המגורים בחיפה מאפשרים ליוסי לחוות ולצייר את המרחבים הטבעיים של אזורי הצפון והעמקים בישראל. מלבד ציורי נוף הוא מצייר גם ציורי משפחה וחתולים. יוסי: "בן זוגי רונן ואני מנהלים משק בית משותף כבר שנים רבות ומגדלים שני חתולים, ללא ילדים, ואין זו מקריות שבחירת הנושא והביטוי שלה מעסיקים אותי ביצירותיי. הכמיהה וההתחקות אחר נושא המשפחה ויחסי הקרבה בין מרכיביה. הצגת האישה ביצירותיי היא סימבול ליצר הרגשי הנשי המצוי בכל אחד מהמינים וביטוי הנתינה, האהבה והחמלה. הדמויות אותן אני מצייר הן אותנטיות ממקור קרוב רגשי, ולכל דמות ונושא יש ביטוי אחר במרחב הבד. גידול החתולים כאחד מבני הבית, וההיכרות המעמיקה השפיעה והובילה אותי לצייר דיוקנאות שלהם. הפלטפורמה בהצגת החתול והבעתו בדיוקן אישי מעלה ומחזקת את התפיסה שלי את האנושיות והחום בהם ניחנים החתולים."

 
יצירה של יוסי לובלסקי
לרוב מצייר יוסי את ציוריו לאחר שעות העבודה בערב, או בסופי שבוע בהם הוא מטייל ותופס נקודות טבע מבעד למצלמה או ציור מהתבוננות, לרוב בציורי אקוורל שנגישים להתרשמות ורישום טבע מהיר וקלים לניוד. את ציורי השמן הגדולים הוא מצייר בבית, ומשתדל שיצוירו באור יום טבעי.

בתערוכה הנוכחית מציג יוסי לובלסקי 18 יצירות העוסקות בנושא טבע בטכניקת שמן על בד ציורי אקוורל ופחם, חלקן גדולות מימדים והשאר בגדלים רגילים. יוסי: "התערוכה הינה דיאלוג או דואט חזותי המתקיים בין יצירותיי לבין יצירותיה של  רותי סגל. זהו דואט ויזואלי על נופי ארץ ישראל המתפתח בשני צירים מקבילים ובשתי שפות, שונות ונבדלות זו מזו המזוהים עם הטבע. על בסיס חלוקה זו, ניתן לראות בתערוכה התייחסויות שונות לאותם נופים, לאותה ארץ - מולדת אהובה. נוף טבעי, פראי, נוף בנוי, גבולות מרחבים ושדות. הנושא הוא 'תבנית אדם נוף מולדתו', והחיבור לציוריי היה טבעי ומזוהה עם הנושא בבחינת סגנון הציור וההתייחסות שלי את הטבע בקומפוזיציות והביטוי על בדים גדולים. מלבד ציורים קודמים שצוירו, הכנתי ציורים נוספים לקראת התערוכה. מטרתי היא להעביר לקהל הישראלי את אהבת ארץ ישראל הטמונה בי, את הפטריוטיות המובילה אותי, וכמובן להזמין את כולם לתערוכה שתוצג במוזיאון למשך שלושה חודשים."
 

מתוך דבר האוצרת / רחל זמר

לשאלה: "מה עושה האמן? התשובה היא: הוא לוקח את שמחותיו, את אהבותיו, את מכאוביו ואת תבנית נוף מולדתוואורג מהם את היצירה שלו".

זה למעלה ממאה שנים, מראשית הציונות, חלום ההתיישבות והבנייה עוטף את ישראל בכסות של בטון, ברזל וזכוכית."נלבישך שלמת בטון ומלט / ונפרוש לך מרבדי גנים" כמילות שירו של נתן אלתרמן, ששרנו בחדווה בילדותנו מבלי לרדת לסוף הרעיון, שכן ילדים היינו והמדינה הצעירה שאפה להיבנות כמילות שירו של מנשה רבינא: "אנו באנו ארצה לבנות ולהיבנות בה". וכך הפכה כל פיסת אדמה ל"עתודת נדל"ן" מסנוורת ומרבדי הדשא הסינתטי נפרשים ל"מדשאות" בחצרות הבתים עם הגגות האדומים ובמעגלי התנועה בערים וצובעים ירוק את האדמה ואת האספלט. האם נוף הארץ היפה הזו, כפי שציירוה הציירים שהגיעו ארצה מאירופה ומרוסיה ונשבו בקסם האור הנפלא שפגשו כאן לראשונה יישאר צרוב בתודעתנו רק כזיכרון רחוק? הנה כמה דוגמאות לחלקם: המפורסם ביותר מבין ציירי ארץ ישראל של המאה ה-19 הוא, כמובן, דייוויד רוברטס, שביקר ברחבי ארץ ישראל בין השנים 1839-1838, וכן הציירים ראובן רובין, נחום גוטמן, יחזקאל שטרייכמן, יוסף זריצקי,  הציירים הארץ ישראלים ציונה תאג'ר, ידיד רובין, חיים אתר, אבשלום עוקשי ועוד רבים, טובים ומוכשרים, שהיטיבו לבטא במכחולם את אהבתם העזה לנופי הארץ, למראות הבראשיתיים וגם לאלו הנבנים אל מול עיניהם המשתאות.
יצירה של רותי סגל
הדימוי של ארץ-ישראל התנ"כית, האידיאית, וגם זו העכשווית, הניבטת אל מול חלון ביתם של שני האמנים והמעניק להם השראה, מקבל ביטוי בעבודות הנוף הבראשיתי, הפראי, ההדור והנשגב: הרים נישאים, צמחייה פראית, מרחבים אינסופיים, לרוב בעלי טקסטורה רבגונית ותאורה קונטרסטית, המתמזגים עם שמיים, שמש וענן תוך שימוש עתיר בסמלים: הצבר, הזית, התאנה והאלון כסמלי ילידות ולצידם הברוש והאורן שמייצגים את הציונות, את התקומה ואת המודרניות.

בעבודות גדולות המימדים של לובלסקי המציגות אדמה מעובדת כהמשך ישיר ל"טבע נשגב" או ליישוב מקומי קיים, מדגישה קומפוזיציה הרמונית את האופן האורגני שבו משתלב נוף רחב ופתוח - במבט מפוכח, מדוקדק ובלתי מתפשר. באותו אופן הוא מצייר נופים גדולים וקטנים וטורח על כל ציור חודשים ארוכים עד שהם מגיעים לכלל שלמות שמאיימת לבלוע את המתבונן בה. גם בעבודות קטנות המימדים, בצבעי מים (אקוורל) על נייר ניתן להבחין באותו דיוק, ולהיבלע במרחב הפרוש לפנינו. בתערוכה מוצגים הציורים שיצר בתקופה האחרונה כהמשך ישיר ליצירות הקודמות עם התכוונות לתערוכה הנוכחית.
בעבודותיה של רותי – שאף הן ברובן נוצרו לכבוד ולקראת התערוכה הנוכחית, ניתן להבחין בציור ספונטני, חופשי ומשוחרר, להבדיל מהציור המדויק של יוסי. נופיה של רותי הם חופשיים ופראיים למראה, העצים, שהם הנוף מחד גיסא, והם גם המסתירים את הנוף מאידך גיסא, השריפה בכרמל, כולם פורצים בסערה, כמו מאיימים לצאת מן הבד, הם מלאי תנועה כאילו היו רקדנים במחול אותו רק הטבע יכול לספק.

 
יצירה של רותי סגל
מכלול יצירתה של רותי הינו מחזוריות של עיבוד מראות. מחלון ביתה שעל הר הכרמל ספגה אין סוף מראות מעוררי השראה, החורש והים על שלל גווניהם המרהיבים בכל עונות השנה היו ועודם מקור לא אכזב ליצירה חסרת מעצורים, מתפרצת.
 
בתהליך ממושך עיבדה רותי את נופי הכרמל ויצרה סדרות שלמות של גופי עבודות המקיימים דיאלוג מתמיד עם הבריאה. היא חוקרת את נושא העץ ביצירתה רבת השנים. העצים הינם מרכיב יסודי ביצירתה והם מופיעים בשלל צבעים, גוונים וצורות, לכל עץ אישיות שהיא יוצקת לתוכו/בוראת אותו. השימוש שהיא עושה בכל גוון וצבע מעורר השתאות ומסביר באופן ברור וחד את החיבור הבלתי מתפשר שלה לטבע "כי האדם עץ השדה".   

 
שעות ביקור בתערוכה:

ימים א'-ה, שבת : 09:30-17:00
יום שישי: 09:30-15:00

האמנים בפייסבוק:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100007589409129
https://www.facebook.com/profile.php?id=100008001162153

 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב

חגיגת החורף של זוזה מאמא

חגיגת החורף של זוזה מאמא
באחד מימי חמישי, באמצע החורף, יצאה לה מסעדת זוזה מאמא במסיבה עליזה וצוהלת, כאשר כל המי ומי מחיפה והקריות הגיעו לשם כדי ליהנות מערב חד-פעמי של מוזיקה סוערת (בווליום קצת מוגזם למי שישב ממש קרוב), ומנות.
קישור לעמוד המלא

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'
טונה 'סטארקיסט' משיקה את סדרת 'סטארקיסט לייט' ב- 3 טעמים שונים: לימון – פלפל חריף, עשבי תיבול וטבעי. מקור לחלבון מצוין ושילוב מושלם של טעם ובריאות - רק 125 קלוריות לקופסא, 20 גר' חלבון ו-4% שומן.
קישור לעמוד המלא

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה
את ההמבורגר המיוחד של בורגר סאלון הכירו החיפאים לפני כחמש שנים, כאשר נפתח הסניף הראשון של הרשת בהיכל הספורט רוממה ומאז הפך מוקד עליה לרגל. ביום שלישי השבוע נפתח הסניף השני של הרשת בחיפה והאחד עשר...
קישור לעמוד המלא

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב
רשת החנויות Spices (ספייסז), המציעה חוויה קולינארית של טעמים, ריחות ומוצרים, חומרי גלם לאפייה ובישול, כלים מקצועיים למטבח הביתי ועוד, מוסיפה להתרחב ומשיקה סניף שני של הרשת בצפון, במרכז חורב, חיפה...
קישור לעמוד המלא

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!
בעיר התחתית בחיפה יש לא מעט שיש לא מעט מוסדות שמלווים את העיר ותושביה כבר שני דורות לפחות, ולצערנו הרב הם לא יהיו כאן לנצח. אם נודה על האמת, רוב החיפאים לא ישבו בהם מעולם, ובמקרה הטוב רק שמעו את שמם..
קישור לעמוד המלא

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019
רשת בתי הקפה BIGA, בסגנון בולנז'רי פטיסרי, משיקה בימים אלה, תפריט עשיר לחורף 2019. אבי לוי, איש חיי לילה ומסעדנות ותיק שמנהל כיום את ביגה הפופולארית (והכשרה) שברחוב חורב 12, הזמין מספר חברים טובים...
קישור לעמוד המלא

יומנגס - "כל הקודם טועם"

יומנגס - "כל הקודם טועם"
בסוף השבוע האחרון, קיימה רשת "יומנגס" בסניף נשר, את אירוע "כל הקודם טועם", אשר מתקיים פעם בחודש, בכל פעם בסניף אחר של הרשת. מדובר באירועים אקסקלוסיביים לקליקת החברים של יומנגס - חברי "השמנמן המתמיד"..
קישור לעמוד המלא

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15
פסטיבל טעמים בעמקים חוגג השנה ט'ו שנים, השנה נחגוג פסטובל של 15 חורפים בהם מוזמנים אורחי הפסטיבל ליהנות מחוויה שמשלבת טבע ירוק ופורח, מכירת תוצרת חקלאית טרייה, ארוחות במסעדות כפריות, תערוכות אומנים..
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!
רשת פאפא גונ'ס יצאה בקמפיין במסגרתו הם מתחייבים להגעת משלוח הפיצה תוך חצי שעה מרגע ההזמנה. אין עלות משלוח ללקוח, אבל מחיר המינימום להזמנה הוא 50 ש"ח. בת"א ובחיפה ישנם אזורים שהמינימום הוא מעל 100 ש"ח.
קישור לעמוד המלא

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח
החורף בפתח ובמדפי הפירות בסופר כבר ניתן למצוא זני אבוקדו בשלים וטעימים. הפרי הבריא והחשוב הזה, המכיל בעיקר שומן בלתי רווי הבריא עבורנו, מכיל בנוסף כמות גבוהה של ויטמיני B, A, E, C ויטמין K וחומצה...
קישור לעמוד המלא

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!
במסעדת ליבירה החליטו לרקוח עבורכם פסטיבל חריף של סופ"ש ארוך ולוהט במיוחד הכולל מנות לוהטות עם פלפלים כמו צ'ילי תאילנדי, צ'יפוטלה, חלפניו, הבנרו, שאטה, פלפל ג'ולוקיה ועוד. תפריט הפסטיבל החריף שרקח השף.
קישור לעמוד המלא

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון
רשת משקאות הבריאות B-FRESH השיקה בסוף השבוע האחרון את הסניף החדש ה-15 בקניון הקריון בקריית ביאליק. הגיע לברך את ניב כהן מבעלי הרשת,גיא קרן מנכ"ל הקניון שנהנה יחד עם כל המבקרים משייק בריא ומרענן...
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי
רשת הפיצריות פאפא ג'ונס יוצאת במבצע אקסטרא פריידיי ותציע ללקוחותיה בכל יום שישי - פיצה מרגריטה משפחתית +5 תוספות ב-55 ₪ כל אחת, בקנייה של 2 פיצות דרך האתר בלבד, בכל סניפי הרשת. רשת הפיצריות פאפא...
קישור לעמוד המלא

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018
הצוות הקולינרי של רשת BBB, בראשותו של שף אילן פנחס, פיתח מנות חדשות שמתווספות לתפריט קיץ 2018. המנות החדשות כוללות המבורגרים מיוחדים, לרבות המבורגרים צמחוניים, מנות עיקריות מגוונות, מנות ראשונות...
קישור לעמוד המלא

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה
יקב כרמל הוותיק, שהחל לפעול בשנת 1892, פתח את שעריו לחגיגה של יין וארוחת בשרים נהדרת לכבוד החגים הקרבים ובאים. המארחים היו נדב ארנס (מנכ"ל יקבי כרמל) ויפתח פרץ (היינן הראשי של יקבי כרמל), שהשיקו...
קישור לעמוד המלא

לייבסיטי - בניית אתרים