בריוש

בשנת 2011 החליטה הקונדיטורית חגית שטרן לעזוב את עבודתה כמנהלת לוגיסטית בחברת הרכבים העולמית "פורד" בבלגיה, כדי להגשים חלום ישן שלה. את רזי הבולונז'ורי והאפייה הצרפתית היא למדה ב-Perpigan שבצרפת, ולאחר

אוקטגון מארחת את יקב וורטמן

מסעדת אוקטגון הוותיקה, שפועלת כבר 17 שנים, הנהיגה לאחרונה מסורת חדשה – פעם בחודש היא מציעה ארוחת קונספט שמשלבת מנות ויינות שתואמים להן. מחיר ארוחה כזו היא בסך 200 ₪ לסועד, והמנות הן...
דף הבית >> אמנות >> תערוכות חדשות >> מוזיאון עוקשי: תערוכת ציורים רותי סגל ויוסי לובלסקי
 

 

מוזיאון עוקשי: תערוכת ציורים של רותי סגל ויוסי לובלסקי


 

תערוכת הציורים 'אדם, תבנית, נוף', של האמנים רותי סגל ויוסי לובלסקי במוזיאון עוקשי שבעכו העתיקה, מציגה דואט ויזואלי על נופי ארץ ישראל ## דואט המתפתח בשני צירים מקבילים ובשתי שפות, שונות ונבדלות זו מזו, של שני יוצרים מוכשרים ואוהבי טבע
 

2.9.17 26.5.17אוצרת: רחל זמר


 

יורם מארק-רייך

אתר כדאי לדעת


 
יצירה של יוסי לובלסקי. צילומים: באדיבות סדן הפקת אמנות
במוזיאון עוקשי, שבאולמות האבירים, עכו העתיקה, תתקיים בשישי, 26 במאי, בשעה 11:00, פתיחה חגיגית של תערוכת ציורים משותפת לאמנים רותי סגל ויוסי לובלסקי, תושבי חיפה.

"התערוכה הינה דיאלוג או דואט חזותי המתקיים בין יצירותיהם של סגל ולובלסקי," אומרת אוצרת התערוכה רחל זמר. "זהו דואט ויזואלי על נופי ארץ ישראל המתפתח בשני צירים מקבילים ובשתי שפות, שונות ונבדלות זו מזו, של שני יוצרים מוכשרים ואוהבי טבע. על בסיס חלוקה זו, ניתן לראות בתערוכה התייחסויות שונות לאותם נופים, לאותה ארץ - מולדת אהובה. נוף טבעי, פראי, נוף בנוי, גבולות, מרחבים ושדות." 
יצירה של רותי סגל
תמונות נוף וציורי טבע מאז ולעולם יהיו האהובים בתולדות האמנות, כותבת רחל זמר ב'דבר האוצרת' שהקדישה לתערוכה. גדולי הציירים הקדישו את חייהם לציור תמונות נוף וטבע בניסיון ללכוד באמצעות, מכחולם ובאמצעות כשרונם את היופי האינסופי של הבריאה. ציורי עצים, שדות, פרחים, זריחות ושקיעות, חופי ים ויערות, הרים מושלגים כל אלו היוו ועודם מקור השראה אינסופי. גם רותי סגל ויוסי לובלסקי נשבו בקסמו של הטבע המשכר והם חוזרים ומנציחים מקומות ונופים שנצרבו בזיכרונם והם מתפרצים אל הבדים ואל גיליונות הנייר בעוצמה ובאהבה.  

רותי סגל נולדה בקריית מוצקין ועסקה בציור מגיל צעיר. בתחילת דרכה עבדה כמורה, אך כבר בשנת ההשתלמות הראשונה שלה מטעם משרד החינוך יצאה ללימודי אמנות וחינוך באוניברסיטה, ולא חזרה עוד אל בית הספר. למעלה משלושים שנה היא עוסקת באמנות בלבד, מאז ועד עתה. מאחוריה פעילות ענפה באגודת הציירים והפסלים של חיפה והצפון, שבשנתיים האחרונות היא מכהנת בתפקיד יו"ר האגודה ותורמת לה רבות ממרצה ומזמנה.
 
רותי סגל
הרזומה של רותי סגל כולל למעלה מעשרים תערוכות יחיד, לצד תערוכות קבוצתיות רבות בארץ ובעולם. רבים מציוריה נמצאים כיום באוספים פרטיים בארץ ובחו"ל. לפני כשלוש שנים ראה אור ספר מהודר בן 160 עמודים, לציון 30 שנות היצירה שלה. העולם שמציגה רותי סגל בעשרות ציוריה שכלולים בספר הוא עולם אופטימי, צבעוני. אך לא מן הנמנע שאם נקלף או נגרד את הצבעים נגלה תחתם שכבות נוספות, אחרות, כיאה לאישיותה הלבבית אך האניגמטית.
 
עבור רותי, האמנות הינה עשייה ברמות שונות: הרגשית, האינטלקטואלית והנפשית, בחיי היומיום ובטיולים למחוזות רחוקים, במחשבה, ברעיון ובביצוע. "הציור עבורי הוא דרך הביטוי האמיתית שלי ואמצעי לפריקת מטעני האנרגיה המצטברים בי, אפיק בו זורמים מטעני מראות, נופים, רגשות, התרשמויות וחוויות המתנפצות על הבד", מתארת רותי סגל. "כאן מתקיימים חוקי הפיסיקה של שימור האנרגיה, ורק הצורה משתנה כאשר החלקיקים מושלכים, מותכים ונבנים מחדש על הקנווס. היצירה היא תהליך של התמודדות בין המתרחש במוחי ובין אוסף כתמי הצבע והקווים המרקדים ומרצדים על הבד, בשמן או אקוורל, כשהיד והמכחול הם רק אמצעי".

הסטודיו של הציירת נמצא במרומי הר הכרמל, שם היא נושמת, חיה ועובדת. עוסקת בנופים מקשת רחבה. הטריגרים לעבודתה הם נופים שמסביבה, נופי ארץ ישראל, וגם נופים של ארצות המזרח התיכון, בהם היא אוהבת לשוטט. גם בחלומותיה היא אוהבת לנדוד. רותי: "בחלומי אני נעה בדרכים, במסעות, בשבילים נעלמים ובמרחבי האינסוף. דרך חלומותיי אני נודדת ברחבי ארצות הים התיכון. בהגיעי למקומות העלומים והמתגשמים, הרי הם מתחברים לפסיפס נופים, כה דומים וכה שונים..."
 
הסטודיו נמצא בתוך הבית. רותי: "מישהו אמר שלקחתי סטודיו, ובניתי סביבו את הדירה... בזכות מיקומו, אני כל הזמן חייבת לעבור דרכו, והציור שעליו אני עובדת תמיד נמצא שם על הכן, ומהווה תזכורת מתמדת, קורא לי לבוא אליו. אני חיה את הציור 24 שעות ביממה. הצבעים שולטים בחיי


בתה של רותי סגל, ד"ר מיכל סגל ארנולד, מוצאת תנופה חדשה שבוקעת בציוריה של אמה בשנים האחרונות. "כמי שעוקבת אחרי הציור שלה שנים ארוכות," היא מציינת, "אני רואה מקרוב את ההתפתחויות והתוצאות של הקרב ההולך ונלחם בין השאיפה לאסתטיקה לבין הרגשות העמוקים, האישיים, המגיבים לסיטואציות קרובות, רחוקות, במשפחה ובעם ובארץ. בתנופה הזו יש איזון חדש בין כוח הרגשות לבין היופי. הצבעים מעמיקים, מתכהים, מתחזקים, והעצים, שתמיד הופיעו בציוריה, מקבלים נפח חדש, נוכחות, אישיות ותפקידים. סגל היא בת הארץ הזאת, ונוף ואדמה תמיד היו חלק מהאמנות שלה. היא ציירה נוף שנשקף מחלון ביתה, נוף שרוף על הר הכרמל, נופו של עמק יזרעאל, וגם נופים אחרים שאליהם נחשפה במרוקו, בצרפת, באיסלנד. עצים הם חלק בלתי נפרד מהנוף הזה. אך לאחרונה, העצים קיבלו תפקיד מפתח ועלו למרכז הבמה, ויחד עם מפנה זה מופיעים כוח רב ואנרגיות חדשות בציור לצאת ולהופיע באופן גלוי. התוצאות החדשות מרתקות ואף מהפנטות."
יצירה של יוסי לובלסקי
יוסי לובלסקי, יליד 1976, עבר להתגורר בחיפה בעקבות בן זוגו. יוסי: "נולדתי, גדלתי והתחנכתי בעיר חדרה, משחר ילדותי הייתה בי נטייה לציור ואמנות. כשהייתי בן 5 לערך ציירתי קטיף תפוזים מגלויה שראיתי, באמצעות גירים. בגיל 12 הגעתי למרכז אמנויות בחדרה בשם  'חצר המושבה', נכנסתי לחלל סטודיו לגרפיקה והוקסמתי מהמקום. ניגשתי אל המורה שנכח במקום, והוא הסכים לקבל אותי לשיעורים, על אף שהם נועדו למבוגרים. מצאתי עצמי משתתף עם קהל שהיה דאז מחנכות בבית הספר היסודי בו למדתי. על אף גילי הצעיר, לא ראיתי הבדל פערים בינינו – כי השיח היה דרך העבודות שתרגלתי בגרפיקה למרות שהללו הרגישו אי נעימות. הלימודים התפרשו על פני מספר חודשים, בהם הבנתי שתחום הגרפיקה פחות מתחבר אלי, והשארתי את נושא הציור למגירה לפרקים לעצמי."

"בגיל 14 עברתי לבי"ס תיכון בו הייתה מגמת אמנות. מניסיון הלמודים בעבר, לא רציתי ללכת למגמת אמנות, כי בער בי נושא תנועת הגוף. למדתי במגמת מחול 5 יחידות. את תקופת נעוריי ביליתי שעות בסטודיו לריקוד, שם הוכשרתי בלימוד הבלט הקלאסי והמודרני ובלימודי כוריאוגרפיה. במסגרת הסטודיו הופעתי בתכניות טלוויזיה, בפסטיגלים ובמופעים גדולים."

"לאחר שירותי הצבאי למדתי בביה"ס לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב וסיימתי תואר בוגר  B.arch כחלק מהכשרתי באדריכלות. השתתפתי בקורסי רישום אדריכלי, תיעוד וציור מבנים בסמטאות שכונת "נווה צדק" וסביבותיה בתל אביב, והשתתפתי בקורסי העשרה של רישום וציור. בלימודי תמיד חיפשתי את החיבור בין אמנות ואדריכלות, והללו באו לידי ביטוי בעבודותיי. העיסוק במקצוע האדריכלות לא סיפק את חיידק הציור שהיה טמון בי עוד משחר ילדותי וקיבל משמעות ניכרת בעשור האחרון. העשרתי  והתמקדתי בלימוד ציור פיגורטיבי ריאליסטי ורכשתי טכניקות רישום בפחם וצבעי שמן. השתתפתי בתערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל, בהם גם התערוכה הקבוצתית Woman's World, בנושא יום האישה הבינלאומי בגלריה הנחשבת Pall Mall הממוקמת בלב הסצינה האמנותית בלונדון, בחודש מרץ 2016."

 
יוסי לובלסקי

יוסי לובלסקי מצייר ציורי נוף ועצים המתארים את המרחבים הטבעיים של אזורי עמק יזרעאל והצפון. נוף 'מעונות גאולה' בחיפה הנשקף מחלון ביתו, השביל היורד ממורדות שכונת ורדיה שבצידיו עצי אקליפטוס, ברושים ומינים אחרים שיוצרים הרמוניה. הוא מצייר בעיקר בשעות אחה"צ, בהן ניתן להבחין בצבעי הירוק לגווניו.

החיבור לנושא הטבע בציוריו של לובלסקי אינו מקרי, שכן תבניות המראות והזיכרונות מושרשים בו מילדותו בחדרה, סביבה כפרית בה היו מרחבי טבע. תנופת הבנייה עדיין לא הייתה מפותחת כמו היום. בציוריו הוא מבטא געגוע אל הטבע מתבניות זיכרון במראות הנוף המקומי, עצי האקליפטוס והברוש שבכל קרן רחוב ובחצרות הפרטיות של העיר ובבית הספר, ריח הפרדסים ואדמות החקלאות שהופשרו עם הזמן לבניית נדל"ן – את כל אלה הוא יוצק על הבד. הטבע, כעוגן לאידיאליזציה של ארץ ישראל היפה והשורשית, עבודת האדמה, הריחות הצבעים והחוויות.

יוסי: "התפישה שלי את הטבע היא ליצור ציורים גדולים, שתחושת הצופה בהם תהיה דומה ככל האפשר לחוויה בקנה מידה אנושי... נקודת המגוז שקיימת בציורים שואבת אותנו פנימה כמעין מגנט שקשה להסיח את מחשבתנו לגבי האופק. בחירת ציוריי הם השראה מנקודות מבט בעמק – כמי שמחובר לאדמה ונהנה מההשתנות ומהמכלול של הטבע הסובב. דרך ההתבוננות בטבע אני לומד להבין את היחסים המתבטאים בטונליות של קומפוזיציית הצבעים והטבע על בד הציור. ככוריאוגרף אני בונה את סצנות הטבע המזוהות עם כתב התנועה והריקוד. הביטוי שלהן הוא חלק בלתי נפרד מהיצירה ומתאפיין בציורי העצים, מהחזות הצורנית והיאחזותם על פני הקרקע, כמו גם בדימוי ובתפיסת העץ במרחב האישי של המתבונן, וכן בתנועת הגידים המאפיינים את מרקם הגזע."

המגורים בחיפה מאפשרים ליוסי לחוות ולצייר את המרחבים הטבעיים של אזורי הצפון והעמקים בישראל. מלבד ציורי נוף הוא מצייר גם ציורי משפחה וחתולים. יוסי: "בן זוגי רונן ואני מנהלים משק בית משותף כבר שנים רבות ומגדלים שני חתולים, ללא ילדים, ואין זו מקריות שבחירת הנושא והביטוי שלה מעסיקים אותי ביצירותיי. הכמיהה וההתחקות אחר נושא המשפחה ויחסי הקרבה בין מרכיביה. הצגת האישה ביצירותיי היא סימבול ליצר הרגשי הנשי המצוי בכל אחד מהמינים וביטוי הנתינה, האהבה והחמלה. הדמויות אותן אני מצייר הן אותנטיות ממקור קרוב רגשי, ולכל דמות ונושא יש ביטוי אחר במרחב הבד. גידול החתולים כאחד מבני הבית, וההיכרות המעמיקה השפיעה והובילה אותי לצייר דיוקנאות שלהם. הפלטפורמה בהצגת החתול והבעתו בדיוקן אישי מעלה ומחזקת את התפיסה שלי את האנושיות והחום בהם ניחנים החתולים."

 
יצירה של יוסי לובלסקי
לרוב מצייר יוסי את ציוריו לאחר שעות העבודה בערב, או בסופי שבוע בהם הוא מטייל ותופס נקודות טבע מבעד למצלמה או ציור מהתבוננות, לרוב בציורי אקוורל שנגישים להתרשמות ורישום טבע מהיר וקלים לניוד. את ציורי השמן הגדולים הוא מצייר בבית, ומשתדל שיצוירו באור יום טבעי.

בתערוכה הנוכחית מציג יוסי לובלסקי 18 יצירות העוסקות בנושא טבע בטכניקת שמן על בד ציורי אקוורל ופחם, חלקן גדולות מימדים והשאר בגדלים רגילים. יוסי: "התערוכה הינה דיאלוג או דואט חזותי המתקיים בין יצירותיי לבין יצירותיה של  רותי סגל. זהו דואט ויזואלי על נופי ארץ ישראל המתפתח בשני צירים מקבילים ובשתי שפות, שונות ונבדלות זו מזו המזוהים עם הטבע. על בסיס חלוקה זו, ניתן לראות בתערוכה התייחסויות שונות לאותם נופים, לאותה ארץ - מולדת אהובה. נוף טבעי, פראי, נוף בנוי, גבולות מרחבים ושדות. הנושא הוא 'תבנית אדם נוף מולדתו', והחיבור לציוריי היה טבעי ומזוהה עם הנושא בבחינת סגנון הציור וההתייחסות שלי את הטבע בקומפוזיציות והביטוי על בדים גדולים. מלבד ציורים קודמים שצוירו, הכנתי ציורים נוספים לקראת התערוכה. מטרתי היא להעביר לקהל הישראלי את אהבת ארץ ישראל הטמונה בי, את הפטריוטיות המובילה אותי, וכמובן להזמין את כולם לתערוכה שתוצג במוזיאון למשך שלושה חודשים."
 

מתוך דבר האוצרת / רחל זמר

לשאלה: "מה עושה האמן? התשובה היא: הוא לוקח את שמחותיו, את אהבותיו, את מכאוביו ואת תבנית נוף מולדתוואורג מהם את היצירה שלו".

זה למעלה ממאה שנים, מראשית הציונות, חלום ההתיישבות והבנייה עוטף את ישראל בכסות של בטון, ברזל וזכוכית."נלבישך שלמת בטון ומלט / ונפרוש לך מרבדי גנים" כמילות שירו של נתן אלתרמן, ששרנו בחדווה בילדותנו מבלי לרדת לסוף הרעיון, שכן ילדים היינו והמדינה הצעירה שאפה להיבנות כמילות שירו של מנשה רבינא: "אנו באנו ארצה לבנות ולהיבנות בה". וכך הפכה כל פיסת אדמה ל"עתודת נדל"ן" מסנוורת ומרבדי הדשא הסינתטי נפרשים ל"מדשאות" בחצרות הבתים עם הגגות האדומים ובמעגלי התנועה בערים וצובעים ירוק את האדמה ואת האספלט. האם נוף הארץ היפה הזו, כפי שציירוה הציירים שהגיעו ארצה מאירופה ומרוסיה ונשבו בקסם האור הנפלא שפגשו כאן לראשונה יישאר צרוב בתודעתנו רק כזיכרון רחוק? הנה כמה דוגמאות לחלקם: המפורסם ביותר מבין ציירי ארץ ישראל של המאה ה-19 הוא, כמובן, דייוויד רוברטס, שביקר ברחבי ארץ ישראל בין השנים 1839-1838, וכן הציירים ראובן רובין, נחום גוטמן, יחזקאל שטרייכמן, יוסף זריצקי,  הציירים הארץ ישראלים ציונה תאג'ר, ידיד רובין, חיים אתר, אבשלום עוקשי ועוד רבים, טובים ומוכשרים, שהיטיבו לבטא במכחולם את אהבתם העזה לנופי הארץ, למראות הבראשיתיים וגם לאלו הנבנים אל מול עיניהם המשתאות.
יצירה של רותי סגל
הדימוי של ארץ-ישראל התנ"כית, האידיאית, וגם זו העכשווית, הניבטת אל מול חלון ביתם של שני האמנים והמעניק להם השראה, מקבל ביטוי בעבודות הנוף הבראשיתי, הפראי, ההדור והנשגב: הרים נישאים, צמחייה פראית, מרחבים אינסופיים, לרוב בעלי טקסטורה רבגונית ותאורה קונטרסטית, המתמזגים עם שמיים, שמש וענן תוך שימוש עתיר בסמלים: הצבר, הזית, התאנה והאלון כסמלי ילידות ולצידם הברוש והאורן שמייצגים את הציונות, את התקומה ואת המודרניות.

בעבודות גדולות המימדים של לובלסקי המציגות אדמה מעובדת כהמשך ישיר ל"טבע נשגב" או ליישוב מקומי קיים, מדגישה קומפוזיציה הרמונית את האופן האורגני שבו משתלב נוף רחב ופתוח - במבט מפוכח, מדוקדק ובלתי מתפשר. באותו אופן הוא מצייר נופים גדולים וקטנים וטורח על כל ציור חודשים ארוכים עד שהם מגיעים לכלל שלמות שמאיימת לבלוע את המתבונן בה. גם בעבודות קטנות המימדים, בצבעי מים (אקוורל) על נייר ניתן להבחין באותו דיוק, ולהיבלע במרחב הפרוש לפנינו. בתערוכה מוצגים הציורים שיצר בתקופה האחרונה כהמשך ישיר ליצירות הקודמות עם התכוונות לתערוכה הנוכחית.
בעבודותיה של רותי – שאף הן ברובן נוצרו לכבוד ולקראת התערוכה הנוכחית, ניתן להבחין בציור ספונטני, חופשי ומשוחרר, להבדיל מהציור המדויק של יוסי. נופיה של רותי הם חופשיים ופראיים למראה, העצים, שהם הנוף מחד גיסא, והם גם המסתירים את הנוף מאידך גיסא, השריפה בכרמל, כולם פורצים בסערה, כמו מאיימים לצאת מן הבד, הם מלאי תנועה כאילו היו רקדנים במחול אותו רק הטבע יכול לספק.

 
יצירה של רותי סגל
מכלול יצירתה של רותי הינו מחזוריות של עיבוד מראות. מחלון ביתה שעל הר הכרמל ספגה אין סוף מראות מעוררי השראה, החורש והים על שלל גווניהם המרהיבים בכל עונות השנה היו ועודם מקור לא אכזב ליצירה חסרת מעצורים, מתפרצת.
 
בתהליך ממושך עיבדה רותי את נופי הכרמל ויצרה סדרות שלמות של גופי עבודות המקיימים דיאלוג מתמיד עם הבריאה. היא חוקרת את נושא העץ ביצירתה רבת השנים. העצים הינם מרכיב יסודי ביצירתה והם מופיעים בשלל צבעים, גוונים וצורות, לכל עץ אישיות שהיא יוצקת לתוכו/בוראת אותו. השימוש שהיא עושה בכל גוון וצבע מעורר השתאות ומסביר באופן ברור וחד את החיבור הבלתי מתפשר שלה לטבע "כי האדם עץ השדה".   

 
שעות ביקור בתערוכה:

ימים א'-ה, שבת : 09:30-17:00
יום שישי: 09:30-15:00

האמנים בפייסבוק:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100007589409129
https://www.facebook.com/profile.php?id=100008001162153

 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב

שולחן ראש השנה עם מוצרים חדשים

שולחן ראש השנה עם מוצרים חדשים
חברת "ליב", המתמחה בשיווק והפצה של מזון אורגני, טבעי וטבעוני וללא גלוטן, עוברת לייצור כלל מוצרי הטופו של החברה, למשק ויילר, הנחשב ליצרן הטופו המוביל בישראל. במסגרת שיתוף הפעולה משיקה ליב מוצרי טופו...
קישור לעמוד המלא

בלאק וביסלי משתפים פעולה

בלאק וביסלי משתפים פעולה
גם כשאנחנו כבר בטוחים שאי אפשר להמציא שום דבר חדש בנושא ההמבורגרים, מגיעות לפעמים הפתעות מרעישות. והפעם זה שוב מגיע מכיוון מסעדת ההמבורגרים האהובה עלינו מכולן - מסעדת Black...
קישור לעמוד המלא

קפה לואיז: מעכשיו גם מגשי אירוח!

קפה לואיז: מעכשיו גם מגשי אירוח!
קפה לואיז, שהסניף הראשון שלו הוקם במפגש של שכונת כרמליה עם שדרות מוריה בשנת 2007, היה נושא הדגל של מהפיכת הצמחונות, הטבעונות והמנות ללא גלוטן בחיפה. הרעיון שעמד מאחורי קפה לואיז מבוסס על הבשורה...
קישור לעמוד המלא

ניו יורק בנוסח דומינו'ס פיצה

ניו יורק בנוסח דומינו'ס פיצה
מהדורת הקיץ של דומינו'ס פיצה יצאה לדרך ב-8.7, והיא מוגבלת לשלושה חודשים בלבד. קבלו את New York Pizza משפחתית, שנחתכת ל-6 משולשים במקום 8, כך שכל משולש הינו דק דק וענק. מעליו מפוזרות גבינות ייחודיות...
קישור לעמוד המלא

רשת טיב טעם פתחה סניף דגל במתחם חוצות המפרץ

רשת טיב טעם פתחה סניף דגל במתחם חוצות המפרץ
חדשות טובות למי שאוהב לאכול טוב - השבוע נפתח הסניף ה-40 במספר של רשת טיב טעם. לרגל הפתיחה הגיעו עשרות אנשי תקשורת ומובילי דעת קהל מחיפה והסביבה, כדי להכיר מקרוב את הסניף החדש, ולהתכבד בתקרובת עשירה...
קישור לעמוד המלא

בלאק: אמריקה זה כאן!!

בלאק: אמריקה זה כאן!!
רשת בלאק רשת ההמבורגרים הותיקה במדינה בניצוחו של השף צחי בוקששתר, יוצאת במהדורה מוגבלת לחודש אחד בלבד. עם גרסת ההמבורגר הייחודית במשקל 1.200 והפעם עם תוספות של מיקס צ'יפס, צ'יפס רגיל וצ'יפס בטטה...
קישור לעמוד המלא

וניה ביסטרו: השקת תפריט הקיץ

וניה ביסטרו: השקת תפריט הקיץ
כאשר ישנה בחיפה השקה של תפריט חדש במסעדה נחשבת, מתייצבים כל המי ומי. ידוענים, אנשי תקשורת וכמובן - לירן חולצה אפורה. על אחת כמה וכמה, כאשר מדובר בשף ששמו יצא לפניו, ובמסעדת ביסטרו מהטובות בסביבה...
קישור לעמוד המלא

מסעדת מינא: ביי ביי נצרת, ברוכה הבאה לעכו

מסעדת מינא: ביי ביי נצרת, ברוכה הבאה לעכו
מינא הינה מסעדת דגים עם תפריט עשיר ומיוחד, בה נפגשים המזרח והמערב בנוף עוצר נשימה המשקיף על חומות עכו, חיפה והרי הכרמל. המסעדה עברה לפני חודשים אחדים אל משכנה החדש בו פעלה בעבר מסעדת "אל באבור"...
קישור לעמוד המלא

פסטיבל היין חוזר לחיפה

פסטיבל היין חוזר לחיפה
לאור ההצלחה לה זכה בשנים האחרונות פסטיבל היין המסורתי ובתזמון מושלם לחג השבועות, חוזר בתאריכים 5-6.6 הפסטיבל אל חיפה ואל רחבת גן האודיטוריום המקסימה. הפסטיבל באחריות של קבוצת VPL GROUP,ORIZONS הפקות..
קישור לעמוד המלא

דומינו'ס: בצק פיצה מכוסמין מלא

דומינו'ס: בצק פיצה מכוסמין מלא
לאחר השקת פיצה טבעונית ופיצה ללא גלוטן, דומינו'ס ממשיכה לחדש ולפנות לקהלים נוספים, והפעם לקהל שוחר הבריאות, עם בצק כוסמין מלא טרי הנפתח במקום ושומר על מרקמו הפריך. בצק כוסמין הינו פיתוח ייחודי של...
קישור לעמוד המלא

היכונו ליום ההמבורגר הבינלאומי!!

היכונו ליום ההמבורגר הבינלאומי!!
לרגל יום ההמבורגר הבינלאומי יחגגו ברשת בורגר סאלון ברחבי הארץ מזמינים אתכם להגיע להרכיב את ההמבורגר המושחת שלכם וליהנות מהטבה של תוספות מעל ההמבורגר בחצי מחיר וללא הגבלה בכמות התוספות בהטבה...
קישור לעמוד המלא

האירוויזיון בפתח, דומינו'ס תפחית את המתח!

האירוויזיון בפתח, דומינו'ס תפחית את המתח!
אוטוטו מדינת ישראל תתמלא בתיירים, מוזיקה, שמחה והמון גאווה ישראלית ובדומינו'ס פיצה החליטו להצטרף לחגיגה עם פיצות דוז פואה מנצחות המשלבות לא פחות מ-12 תוספות מטורפות על כל פיצה. פיצת הדוז פואה הבשרית..
קישור לעמוד המלא

יקב טוליפ ומסעדות מובילות נרתמים למען כפר תקוה

יקב טוליפ ומסעדות מובילות נרתמים למען כפר תקוה
ערך התרומה החברתית הוא אחד היסודות החזקים של יקב טוליפ, שפועל בכפר תקווה ומעסיק אנשים בעלי צרכים מיוחדים. השנה החליט היקב לתת ביטוי נוסף לפעילות החברתית שלו ולהוציא את בשורת העשייה החברתית מחוץ...
קישור לעמוד המלא

פאב אפטר דארק פתח סטריט פוד

פאב אפטר דארק פתח סטריט פוד
רעבים באמצע היום? לא חייבים לטרוף דווקא פלאפל או שווארמה. אפשר להשביע את הרעב באופן מעניין בהרבה, אם תגיעו אל פאב האפטר דארק שבעיר התחתית. נתי טולוצ'ינסקי, הבעלים של הפאב הידוע ב-30 ברזי הבירה שלו...
קישור לעמוד המלא

גל בוכניק פתח בית ספר למקצועות האפייה והקונדיטוריה בחיפה

גל בוכניק פתח בית ספר למקצועות האפייה והקונדיטוריה בחיפה
גל בוכניק, שף קונדיטור וותיק ומוערך הפועל בתחום הקונדיטוריה מזה למעלה מ- 20 שנה פתח לאחרונה בית ספר קולינרי למקצועות האפייה והקונדיטוריה בצ'ק פוסט, חיפה. גל בוכניק זכור לציבור גדול מתוקף השתתפותו...
קישור לעמוד המלא

לייבסיטי - בניית אתרים