בריוש

בשנת 2011 החליטה הקונדיטורית חגית שטרן לעזוב את עבודתה כמנהלת לוגיסטית בחברת הרכבים העולמית "פורד" בבלגיה, כדי להגשים חלום ישן שלה. את רזי הבולונז'ורי והאפייה הצרפתית היא למדה ב-Perpigan שבצרפת, ולאחר

אוקטגון מארחת את יקב וורטמן

מסעדת אוקטגון הוותיקה, שפועלת כבר 17 שנים, הנהיגה לאחרונה מסורת חדשה – פעם בחודש היא מציעה ארוחת קונספט שמשלבת מנות ויינות שתואמים להן. מחיר ארוחה כזו היא בסך 200 ₪ לסועד, והמנות הן...
דף הבית >> צרכנות >> טיפים / עצות / כתבות >> ל"ג בעומר: הנחיות מד"א לבטיחות
 

 

ל"ג בעומר: הנחיות מד"א לבטיחות באש 


 

לקראת חגיגות ל"ג בעומר, צפויות להידלק ברחבי הארץ אלפי מדורות ## במד"א נערכים בכוננות גבוהה לחג, ומפרסמים הנחיות בטיחות לחוגגים 


 

במגן דוד אדום מתכוננים לקראת אלפי המדורות שיודלקו ברחבי הארץ עם בליל ל"ג בעומר. כוחות רבים של מד"א יעמדו בכוננות גבוהה ויעניקו מענה רפואי מיידי לכל צורך שעלול להתעורר.

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין, הנחה לתגבר את תחנות מד"א בחובשים ופאראמדיקים ובאמבולנסים כדי לתת מענה למספר הקריאות הגדול שמתקבל במד"א מדי שנה בעקבות כוויות וקשיי נשימה.

גם השנה, מבקשים במד"א מההורים להיצמד למדורות הנוער והילדים, על מנת להשגיח גם על האש וגם על מנת למנוע מקרים של אלימות בין בני נוער שעלולים לעלות בחיי אדם.
 
במד"א מזהירים מפני הסכנות הכרוכות באיסוף קרשים, והסכנות במהלך הקמת המדורה, ולאחריה:

היזהרו בעת איסוף הקרשים:

·        אין לאסוף קרשים עם מסמרים ודברים בולטים שעלולים להיחתך ולהיפצע מהם.
·        אין להיכנס לשדות עזובים מחשש לנחשים.
·        אין להיכנס לאתרי בניה מחשש לנפילות, חבורות וחתכים.
·        בזמן איסוף הקרשים, הקרשים יכולים לחסום את שדה הראיה, יש להקפיד לחצות             את הכבישים אך ורק במעברי חציה ובזהירות.
 
מקימים מדורה? שימו לב:

·        הקפידו שאדם מבוגר ילווה את תהליך הקמת המדורה למניעת פגיעות.
·       יש לקבוע את מיקום המדורה בשטח נקי מקוצים ומעשבים, ובמרחק בטחון                      סביר ממבנים וממתקנים:
·        אין להבעיר מדורה מתחת לקווי חשמל וטלפון, בקרבת עצים ושיחים או מתקני דלק.
·        יש לוודא שהמרחק מהמדורה השכנה מספיק גדול.
·        אין להעמיד את הקרשים לגובה, היות שהם עלולים לפול בעת התלקחותם ולגרום             לפגיעות.
·        מומלץ לגדר את המדורה באבנים על מנת שהאש לא תתפשט, האבנים יהוו גם                מחסום לכניסת הילדים לשטח המסוכן.
·        מומלץ לנעול נעליים גבוהות וללבוש מכנסיים ארוכים וחולצה מתאימה להגנה על              הגוף מפני גיצים וגחלים וכן מעקיצות זוחלים ושרצים הנמשכים אל חום המדורה.
·        הבערת מדורה בחורשות וביערות מותרת רק במקומות מסומנים, המיועדים למטרה          זו.
·        רצוי להצטייד בסלולרי או לוודא שבקרבת מקום נמצא טלפון שממנו אפשר יהיה               להתקשר למד"א בטלפון חירום 101 בעת הצורך.
·        מומלץ להצטייד בתיק עזרה ראשונה תקני של מד"א
·        יש להחזיק בקרבת המדורה 2 דליי מים מלאים למקרה של התפשטות שריפה.
 
במהלך המדורה:

·        יש למנות מבוגר אשר יהיה אחראי על הבערת המדורה וישגיח על הילדים.
·        יש להרחיק כל חומר דליק מהמדורה ואסור בתכלית האיסור להחזיק בקרבת האש             מיכלי דלק ו/או מיכלי גז.
·        הדלקת המדורה תעשה באמצעות לפיד מתאים ע"י מבוגר, תוך שמירה על                       הבטיחות.
·        אסור בתכלית האיסור לזרוק למדורה בוערת מיכל תרסיס, חזיזים, או קליעי נשק              העלולים להתפוצץ ולפגוע ביושבים סביב המדורה.
·        הוספת עצים וקרשים לליבוי המדורה תיעשה בזהירות מירבית ע"י מבוגר.
·        אין להתיז דלק או חומר הדלקה נוזלי על האש הבוערת. פעולה זו מסוכנת מאוד               ועלולה לגרום להתלקחות בני אדם.
·        יש להרחיק את הילדים ממקור האש על מנת למנוע כוויה. אין להשאיר את הילדים             ללא השגחה אפילו לרגע, רגע זה הרבה זמן.
·        אם אחזה אש בבגדיך, עצור ואל תרוץ! שכב על הקרקע והתגלגל מספר פעמים.               ניתן להשתמש בשמיכה או במגבת גדולה כדי לעטוף את הנפגע ו"לחנוק" את                 האש, יש להקפיד להשאיר את ראש הנפגע חשוף על מנת למנוע חנק.
·         אין לישון בתוך שקי שינה סגורים סמוך למדורה, מחשש למלכודת אש.
·         במקרה של כוויה יש לקרר את המקום במים פושרים זורמים ולחייג למד"א בטלפון
          חירום 101 – יש להישמע להנחיות החובשים והפאראמדיקים במוקד עד להגעת               צוות מד"א למקום.
 
יושבים מסביב למדורה? הקפידו על כללי הבטיחות:

·        הפעלות ופעילויות לילדים יש לבצע במרחק מה מהמדורה ולא מסביבה.
·        את תפוחי-האדמה והבצלים מומלץ להשחיל על חוט תיל. הכנסתם והוצאתם מהאש         תעשה ע"י מבוגר, לפני הגשתם לילדים יש לוודא שהם אינם חמים מדי לאכילה,               תפוחי-אדמה ובצלים חמים עלולים לגרום לכוויות קשות בפה.
 
בסיום הקומזיץ:

·        יש לוודא כיבוי מוחלט של המדורה, ע"י שפיכת חול או מים.
 
 כללי עזרה ראשונה במקרה של פגיעה מאש:

1.      במידה ואש אחזה בבגדיו של אדם יש להשכיבו על הקרקע ולגלגלו בעפר או לכבות          את האש במים רבים. אפשר גם להחניק את האש על ידי כיסוי הנפגע בשמיכה                רטובה, או במגבת גדולה כאשר ראש הנפגע נשאר חשוף.
2.      אין להסיר או לתלוש בגדים חרוכים שנדבקו באזור הכוויה. במקרה של כוויה באזור          מוגבל בגוף יש לקרר מיד במים זורמים או להניח רטיות קרות ולחות (רצוי                     סטריליות) על הכוויה. ניתן להשתמש גם בממחטות בד או בגד. אין לנקב שלפוחיות          ואין להסיר עור. כמו כן, אין למרוח על הכוויה משחות או חומרים שונים אחרים.
3.      במקרה של חדירת גץ לעין, מומלץ לשטוף את העין היטב עם הרבה מים זורמים.
4.      מומלץ לנעול נעלים סגורות וללבוש מכנסיים ארוכים וחולצות עם שרוולים, כדי להגן         על הגוף מפני גיצים וגחלים וכן מעקיצות זוחלים ורמשים שונים הנמשכים לאור וחום         המדורה.
5.      בשל זיהום האוויר החריג מהעשן הסמיך העולה מהמדורות שנושא איתו אפר רב              שנחשב מסוכן לבריאות, ממליץ מד"א לקשישים, נשים בהריון, חולי לב, חולים                 במחלות ריאה (אסטמה, COPD או בעיות בכלי הנשימה) וכן לפעוטות לשהות                  בבתים עם חלונות מוגפים. 
6.      יש להימנע מלהחזיק משקאות אלכוהוליים בסמוך לאש, או חלילה להשליכם לאש,            מחשש להתלקחות. בנוסף, יש להימנע מלהשליך לתוך האש מיכלים, פחיות                     ובקבוקים שעלולים להתפוצץ ולגרום לנזק רב.
 

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין: "מדי שנה נפגעים חוגגים רבים עקב שימוש לא זהיר בחומרי בעירה ובנוזלים דליקים ובילדים שנפצעים במהלך איסוף הקרשים למדורה. אני מבקש מהציבור להקפיד למנות אדם מבוגר כאחראי בכל מדורה, לרכז מיכלי מים בסמוך למוקד האש ולהזעיק מיידית את מד"א בכל מקרה של פגיעה. אני מאחל לכל בית ישראל ל"ג בעומר שמח ובטוח".   
 

www.mdais.org

www.facebook.com/mdaisrael

 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב

חגיגת החורף של זוזה מאמא

חגיגת החורף של זוזה מאמא
באחד מימי חמישי, באמצע החורף, יצאה לה מסעדת זוזה מאמא במסיבה עליזה וצוהלת, כאשר כל המי ומי מחיפה והקריות הגיעו לשם כדי ליהנות מערב חד-פעמי של מוזיקה סוערת (בווליום קצת מוגזם למי שישב ממש קרוב), ומנות.
קישור לעמוד המלא

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'
טונה 'סטארקיסט' משיקה את סדרת 'סטארקיסט לייט' ב- 3 טעמים שונים: לימון – פלפל חריף, עשבי תיבול וטבעי. מקור לחלבון מצוין ושילוב מושלם של טעם ובריאות - רק 125 קלוריות לקופסא, 20 גר' חלבון ו-4% שומן.
קישור לעמוד המלא

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה
את ההמבורגר המיוחד של בורגר סאלון הכירו החיפאים לפני כחמש שנים, כאשר נפתח הסניף הראשון של הרשת בהיכל הספורט רוממה ומאז הפך מוקד עליה לרגל. ביום שלישי השבוע נפתח הסניף השני של הרשת בחיפה והאחד עשר...
קישור לעמוד המלא

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב
רשת החנויות Spices (ספייסז), המציעה חוויה קולינארית של טעמים, ריחות ומוצרים, חומרי גלם לאפייה ובישול, כלים מקצועיים למטבח הביתי ועוד, מוסיפה להתרחב ומשיקה סניף שני של הרשת בצפון, במרכז חורב, חיפה...
קישור לעמוד המלא

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!
בעיר התחתית בחיפה יש לא מעט שיש לא מעט מוסדות שמלווים את העיר ותושביה כבר שני דורות לפחות, ולצערנו הרב הם לא יהיו כאן לנצח. אם נודה על האמת, רוב החיפאים לא ישבו בהם מעולם, ובמקרה הטוב רק שמעו את שמם..
קישור לעמוד המלא

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019
רשת בתי הקפה BIGA, בסגנון בולנז'רי פטיסרי, משיקה בימים אלה, תפריט עשיר לחורף 2019. אבי לוי, איש חיי לילה ומסעדנות ותיק שמנהל כיום את ביגה הפופולארית (והכשרה) שברחוב חורב 12, הזמין מספר חברים טובים...
קישור לעמוד המלא

יומנגס - "כל הקודם טועם"

יומנגס - "כל הקודם טועם"
בסוף השבוע האחרון, קיימה רשת "יומנגס" בסניף נשר, את אירוע "כל הקודם טועם", אשר מתקיים פעם בחודש, בכל פעם בסניף אחר של הרשת. מדובר באירועים אקסקלוסיביים לקליקת החברים של יומנגס - חברי "השמנמן המתמיד"..
קישור לעמוד המלא

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15
פסטיבל טעמים בעמקים חוגג השנה ט'ו שנים, השנה נחגוג פסטובל של 15 חורפים בהם מוזמנים אורחי הפסטיבל ליהנות מחוויה שמשלבת טבע ירוק ופורח, מכירת תוצרת חקלאית טרייה, ארוחות במסעדות כפריות, תערוכות אומנים..
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!
רשת פאפא גונ'ס יצאה בקמפיין במסגרתו הם מתחייבים להגעת משלוח הפיצה תוך חצי שעה מרגע ההזמנה. אין עלות משלוח ללקוח, אבל מחיר המינימום להזמנה הוא 50 ש"ח. בת"א ובחיפה ישנם אזורים שהמינימום הוא מעל 100 ש"ח.
קישור לעמוד המלא

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח
החורף בפתח ובמדפי הפירות בסופר כבר ניתן למצוא זני אבוקדו בשלים וטעימים. הפרי הבריא והחשוב הזה, המכיל בעיקר שומן בלתי רווי הבריא עבורנו, מכיל בנוסף כמות גבוהה של ויטמיני B, A, E, C ויטמין K וחומצה...
קישור לעמוד המלא

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!
במסעדת ליבירה החליטו לרקוח עבורכם פסטיבל חריף של סופ"ש ארוך ולוהט במיוחד הכולל מנות לוהטות עם פלפלים כמו צ'ילי תאילנדי, צ'יפוטלה, חלפניו, הבנרו, שאטה, פלפל ג'ולוקיה ועוד. תפריט הפסטיבל החריף שרקח השף.
קישור לעמוד המלא

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון
רשת משקאות הבריאות B-FRESH השיקה בסוף השבוע האחרון את הסניף החדש ה-15 בקניון הקריון בקריית ביאליק. הגיע לברך את ניב כהן מבעלי הרשת,גיא קרן מנכ"ל הקניון שנהנה יחד עם כל המבקרים משייק בריא ומרענן...
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי
רשת הפיצריות פאפא ג'ונס יוצאת במבצע אקסטרא פריידיי ותציע ללקוחותיה בכל יום שישי - פיצה מרגריטה משפחתית +5 תוספות ב-55 ₪ כל אחת, בקנייה של 2 פיצות דרך האתר בלבד, בכל סניפי הרשת. רשת הפיצריות פאפא...
קישור לעמוד המלא

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018
הצוות הקולינרי של רשת BBB, בראשותו של שף אילן פנחס, פיתח מנות חדשות שמתווספות לתפריט קיץ 2018. המנות החדשות כוללות המבורגרים מיוחדים, לרבות המבורגרים צמחוניים, מנות עיקריות מגוונות, מנות ראשונות...
קישור לעמוד המלא

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה
יקב כרמל הוותיק, שהחל לפעול בשנת 1892, פתח את שעריו לחגיגה של יין וארוחת בשרים נהדרת לכבוד החגים הקרבים ובאים. המארחים היו נדב ארנס (מנכ"ל יקבי כרמל) ויפתח פרץ (היינן הראשי של יקבי כרמל), שהשיקו...
קישור לעמוד המלא

לייבסיטי - בניית אתרים