דף הבית >> מוזיקה >> קלאסי, ג'אז ועוד >> הסימפונית חיפה: לה טראוויאטה
 

 

לה טראוויאטה כאן 


 

סדרת האופרה חיפה עונת 2015-16 - קונצרט מס' 2 27-28.12.15 | 20:30 | אודיטוריום חיפה ## סיפור האהבה הנצחי של ג'וזפה ורדי מגיע לצפון להמשיך במסורת אופראית חיפאית
 

מנהל התזמורת: מוטי איינס | מנצח: אריה ליפסקי | בימוי: יוליה פבזנר 


אתר כדאי לדעת 
התזמורת הסימפונית חיפה. צילום: עמית הר שלג
 
"לה טראוויאטה", אחת מיצירות האופרה המפורסמות והמוצגות ביותר בעולם, מגיעה לחיפה לשתי הצגות בלתי נשכחות. על רקע התפאורה המושקעת, הבנויה כולם לדים, יופיע אנסאמבל של זמרים ישראלים לצד קטעי ריקוד מקוריים. סדרת האופרה חיפה שמה לה למטרה להביא את תרבות האופרה אל חיפה ואל יישובי הפריפריה, וממשיכה את מסורת האופרה הארוכה הנרקמת בה מאז 2005. "לה טראוויאטה", סיפור האהבה הנצחי שבין הקורטיזנה ויולטה ולרי למעריצהּ אלפרדו ז'רמון ממשיך מסורת נפלאה זו של תרבות חיפאית אותנטית ומרגשת.
 
האופרה חיפה. צילום: Andrey Deverkin
 
משתתפים:

אריה ליפסקי, מנצח 

החל את דרכו כחלילן וכצ'לן מצטיין, ובהמשך הרחיב את השכלתו בנצוח וקומפוזיציה. סיים בהצטיינות תואר שני בצ'לו ובניצוח במכון למוסיקה בקליבלנד. בשנות ה- 80 התמנה למשרת צ'לן ראשון בתזמורת הפילהרמונית של באפלו, ניו-יורק, וכפרופסור לצ'לו באוניברסיטה. כיהן כמנצח בערב רב של תזמורות בארץ ובחו"ל, בהן: תזמורת באפלו, התזמורת הקאמרית הישראלית, הסנפונייטה הישראלית ועוד. כיהן כמנהל המוסיקלי של התזמורת הסינפונית של אשלנד אוהיו וכמנהלה המוסיקלי ומנצחה של התזמורת הסימפונית של אן-ארבור במישיגן. החל מעונת 2014-2013 הוא מכהן כמנצח אורח ראשי של התזמורת הסימפונית חיפה.  


 
יוליה פבזנר. צילום: באדיבות האמן
אריה ליפסקי. צילום: יחצ

יוליה פבזנר, בימאית 

בוגרת בית הספר הגבוה למוסיקה ע"ש רימסקי קורסקוב בסנט פטרסבורג במגמת פסנתר ומוסיקולוגיה. בוגרת קורס מנהלי מוסדות תרבות של הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. מרבה לביים אופרה ותיאטרון בארץ ובחו"ל. בין עבודותיה האחרונות: כלת הצאר בבית האופרה בולשוי שבמוסקבה, בוריס גודונוב בשיקגו ליריק אופרה, ליידי מקבת ממצנסק וריגולטו באופרה הישראלית. בשנת 2006 ייסדה יחד עם המנצח אביב רון את הקבוצה "אופרה אביב". משנת 2015 היא משמשת כמ״מ מנחה עירונית למוסיקה בעיריית תל אביב.
 
מירלה גרדינרו. צילום: יוסי צבקר
יותם כהן. צילום: יחצ
נח בריגר. צילום: יחצ

מירלה גרדינרו, סופרן (ויולטה) – מופיעה באופרות, אורטוריות ובקונצרטים בארץ, באירופה ובאמריקה. מופיעה בקביעות באופרה הישראלית בתפקידים ראשיים, בהם: כך עושות כולן, לה בוהם, טוסקה, מאדאם  בטרפליי, אאידה והעטלף. כמו כן, ביצעה את הסימפוניה השנייה של מהלר עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית תחת שרביטו של גוסטבו דודמל. זוהי הופעתה השנייה עם התזמורת הסימפונית חיפה.


יותם כהן, טנור (אלפרדו ז'רמון) – למד זמרה באקדמיה למוזיקה בתל אביב ובהמשך במילנו, בלונדון ובבודפשט. ברפרטואר האופראי שלו למעלה מ-25 תפקידים ראשיים. הופיע על במות האופרה ברחבי אירופה, ונמנה בשנים האחרונות עם סולני האופרה הישראלית. בין תפקידיו הזכורים: פינקרטון במדאם באטרפליי, דון ז'וזה בכרמן. 


נח בריגר, בריטון (ג'ורג' ז'רמון) – למד באקדמיה ע"ש רובין בירושלים והשלים לימודיו בארצות-הברית. זכה במלגות המכון הישראלי לאמנות הזמרה, קרן שרת, קרן מתמידי ובפרס ע"ש סילברמן. הופיע לאחרונה כסוהר בטוסקה במצדה ובשלל תפקידים חשובים נוספים באופרה הישראלית. בין הופעותיו הזכורות: דופול בלה טראוויאטה, דנקאירו בכרמן.

 
האופרה חיפה. צילום: Andrey Deverkin 
 

מועדים:

יום א',  27.12.15, שעה 20:30
יום ב',  28.12.15, שעה  20:30


לפני המופע, בין השעות 19:30-20:00, תתקיים הרצאת אורח של פרופ' עמוס לניר על רזי "לה טראוויאטה". ללא תשלום נוסף.

      

מחירי כרטיסים:

·         רגיל: 275 ₪
·         גמלאי:220 ₪
·         ועדים: 220 ₪
·         מנויים: 150 ₪
·         סטודנטים ותלמידים: 75 ₪לה טראוויאטה. אודיטוריום, שד' הנשיא 124, מרכז הכרמל, חיפה.
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב
לייבסיטי - בניית אתרים