דף הבית >> קולנוע >> מה חדש >> מיהו השחקן הכי טוב בישראל?
 

 

מיהו השחקן הכי טוב בישראל? 


 

פורום מבקרי הקולנוע בישראל, בחר באורי קלאוזנר החיפאי כשחקן הטוב ביותר בישראל ## עכשיו הוא בקולנוע עם הסרט 'היורד למעלה', אבל אתם מכירים אותו מעוד עשרות סרטים וסדרות ## מברוק, אורי!
 

אתר כדאי לדעת


 
צילומים: רוני קלאוזנר
 
אורי קלאוזנר, תושב חיפה המתגורר על רכס הכרמל, נשוי  + שלושה ילדים, (הבכור נועם לומד בלאו בק, הבת רוני בעירוני ה', והבת הקטנה שקד בזיכרון יוסף), נבחר אמש על ידי פורום מבקרי הקולנוע בישראל, כשחקן הטוב ביותר בישראל. כבוד ענק לחיפה!
 

קלאוזנר, הנחשב לאחד השחקנים החשובים והמוערכים  ביותר בקולנוע הישראלי, (מוכר יותר לצופי הטלוויזיה כבלש מדמוני מהסדרה "הבורר"), הופיע בסדרות רבות, תמונות יפואיות, מילואים, תיק סגור, כיכב בסרטיו של אסי דיין, החיים ע"פ אגפא, שמיכה חשמלית ושמה משה, סרטים של עמוס גיתאי החיפאי, כיפור, קדוש, עלילה, ההסדר של יוסף סידר, ועוד.. - היה מועמד פעמיים בפסטיבל קאן ופעם אחת בפסטיבל ונציה.

אורי קלאוזנר, מה יש לך להגיד ולהצהיר לנוכח הבחירה המשמחת?

אורי: "זה מרגש מאוד, לא מצליח למחוק את החיוך, חיבוק גדול לכל תושבי חיפה!"

 
 

פורום מבקרי הקולנוע בישראל בחר בסרטים הטובים ביותר לשנת 2015. לסרט הטוב ביותר נבחר "הגננת" של נדב לפיד, המספר את סיפורה של גננת המגלה כי ילד בן חמש בגן שלה ניחן בכישרון יוצא דופן לכתיבת/דקלום שירה. הגננת לוקחת על עצמה לטפח את ה"מוצרט" של השירה ולהציל אותו מהחברה שמדכאת כל ביטוי אמנותי בעל ערך. "הקול בראש" של פיט דוקטר ורוני דל כרמן, ובהפצת פורום פילם, נבחר לסרט הבינלאומי הטוב ביותר לשנת 2015. "הקול בראש" הנו סרט אנימציה המתאר את תהליך ההתבגרות של ילדה דרך מבט יצירתי על מה שקורה בתוך ראשה.

זו השנה השלישית שחברי פורום מבקרי הקולנוע בישראל מעניקים פרסים לסרטים הטובים של השנה. שיטת הבחירה כוללת דיונים, ויכוחים ונאומים על הסרטים. כל מבקר מוזמן להגן על סרט או מועמד אהוב ולשכנע את האחרים שהוא ראוי לזכייה. כך נוצרת דינאמיקה מותחת וטעונה המייצרת דיון קולנועי מרתק על "מהו סרט טוב", "מהי הופעת משחק טובה" וכדומה, ולמי מגיע לזכות ולמה.

השנה, הפרסים לקולנוע הישראלי חולקו בין ארבעה סרטים מרכזיים שכולם היו פייבוריטים של חלק מהמבקרים והמבקרות: מלבד "הגננת" שזכה בפרס הסרט הטוב, "את לי לילה" זכה בשלושה פרסים (בימוי, תסריט ושחקנית), "אבוללה" סרט הילדים הישראלי שרץ כרגע על המסכים זכה בשני פרסים (תגלית והישג אמנותי), ו"היורד למעלה", סרט הביכורים מלא ההשראה של אלעד קידן שזה עתה עלה למסכים זכה בפרס על הופעת המשחק של אורי קלאוזנר.

להלן סיכום הזוכים והמתמודדים אחרים החזקים בכל קטגוריה:
הסרט הטוב ביותר: "הגננת"
הטוען לכתר: "היורד למעלה";
 
בימוי: אסף קורמן ("את לי לילה")
הטוען לכתר: אלעד קידן ("היורד למעלה") ונדב לפיד ("הגננת")
 
תסריט: לירון בן-שלוש ("את לי לילה")
הטוען לכתר: נדב לפיד ("הגננת")
 
שחקן: אורי קלאוזנר ("היורד למעלה")
הטוען לכתר: איתי טיראן ("היורד למעלה")
 
שחקנית: דאנה איבגי ("את לי לילה") - זו הפעם השנייה ברציפות שאיבגי זוכה בפרס. שנה שעברה עשתה זאת בזכות הופעתה ב"אפס ביחסי אנוש"
הטוענת לכתר: לירון בן-שלוש ("את לי לילה")
 
תגלית: יוני גבע (בימוי: "אבוללה")
הטוענת לכתר: שירה האס (משחק: "פרינסס")
 
הישג אמנותי: אדר וינטר, גן דה לנגה וקארן דוידוף (מעבדת הירח), יוני כהן וסטודיו סנובול, רונן נגל ועידן ברקאי, על יצירת מפלצת האבוללה ("אבוללה")
הטוען לכתר: אביב אלדמע (עיצוב סאונד ב"היורד למעלה" ו"הגננת")
                                                    
הסרט הבינלאומי הטוב ביותר: ״הקול בראש״
הטוען לכתר: ״מקס הזועם: כביש הזעם״ וצמוד אליו ״בירדמן״
 
הזוכים נבחרו מתוך כלל הסרטים שהוקרנו בישראל בהקרנות מסחריות בין ינואר לאמצע דצמבר 2015. הפרסים, כך מדגישים בפורום מבקרי הקולנוע, אינם כספיים – אלא הצהרתיים ומוענקים מטעמי איכות.
 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב
לייבסיטי - בניית אתרים