דף הבית >> קולנוע >> מה חדש >> אורחי פסטיבל הסרטים
 

 

אורחי פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-31 בחיפה 


 

פסטיבל הסרטים החיפאי מוכיח גם השנה את היותו ארוע חשוב ובינלאומי. בין אורחי הפסטיבל במאים ושחקנים מכל קצוות תבל: צרפת, אנגליה, איטליה, אוסטרליה, ליטה, ארה"ב ואפילו איראן ## בין השמות החשובים: הבמאים מוחסן מחמלבאף, קלוד לנצמן, וויין בלייר, לוקה גוודאנינו ופיטר גרינאווי, השחקן והבמאי סרג'יו קסטליטו ואשתו הסופרת מרגרט מצאנטיני

 


 

 26.9.15 - 5.10.15

 

                                    
דינה רפאל
 
  
אייזנשטיין בגואנאחואטו, סרטו של פיטר גרינאוויי. צילומים: יחצ, באדיבות פסטיבל הסרטים חיפה
 
כ-80 אורחים, נציגי תעשיית הקולנוע הבינלאומית - במאים, שחקנים, מפיקים, מפיצים, עיתונאים, נציגי קרנות קולנוע ורשתות טלוויזיה, יגיעו לפסטיבל חיפה, שיתקיים בחוה"מ סוכות, בתאריכים: 26.9.15 - 5.10.15.  
  
קלוד לנצמן, במאי הסרט שואה
 
הבמאי קלוד לנצמן, מגדולי יוצרי התעודה בעולם יהיה אורח הכבוד של פסטיבל הסרטים ה-31, חיפה. בטקס פתיחת הפסטיבל, יוענק לקלוד לנצמן, החוגג השנה 90, פרס מפעל חיים. במסגרת המחווה לקלוד לנצמן בפסטיבל ולציון 70 שנה לשחרור ממחנות ההשמדה, תוקרן יצירתו המונומנטאלית "שואה" בעותק דיגיטאלי חדש, במלאת שלושים שנה להפקתה ולצידה יוקרנו סרטיו הבלתי נשכחים – "סוביבור", "דו"ח קרסקי" ו"אחרון הלא צדיקים". לנצמן יקיים בפסטיבל כיתת אומן פתוחה לקהל הרחב ומפגש עם סטודנטים לקולנוע דוקומנטרי במסגרת פיצ'ינג של דוקוווילג'.
 
הבמאי מוחסן מחמלבאף 
 
הבמאי האיראני הידוע, מוחסן מחמלבאף, מאסטר הגל החדש של הקולנוע האיראני, יכהן כיו"ר חבר השופטים בתחרות הקולנוע העלילתי הישראלי של הפסטיבל השנה. מחמלבאף, במאי, סופר ופעיל זכויות אדם, שנולד בטהראן בשנת 1957, שילם מחיר אישי כבד עבור המאבק לחרות עד שעזב את המדינה בשנת 2005. הוא ביים 30 סרטי עלילה, תעודה וסרטים קצרים זוכי פרסים יוקרתיים ופרסם יותר מ-20 ספרים. במסגרת מחווה למוחסן מחמלבאף בפסטיבל חיפה השנה, יוקרן סרטו האחרון "הנשיא" וכמה מסרטיו הבולטים, בהם "רגע של תמימות", "רוכב האופניים" (עותק של הסרט, התגלה רק לאחרונה במערב), "הגנן", שצולם כולו בגנים הבהאיים בחיפה, "בית ספר של אבא" (Daddy's School), סרט תיעודי של ה-BBC  על משפחת מחמלבאף - כולם יוצרי קולנוע וסרטו הקצר החדש "הדייר"  (The Tenant). מוחסן מחמלבאף יקיים בפסטיבל חיפה, כיתת אומן פתוחה לקהל הרחב.
 
אף אחד לא יכול להציל את עצמו לבד, סרטו של סרג'יו קסטליטו
 
סרג'יו קסטליטו שחקן, תסריטאי ובמאי איטלקי, ("המטבח של מרתה", "אל תזוזי") שעבד בין היתר, עם במאים חשובים כמו אטורה סקולה, לוק בסון, ז׳ק ריווט, מרקו בלוקיו, ג׳אני עמליו והשתתף בסיפורי נרניה של דיסני, יגיע לפסטיבל חיפה, עם אשתו הסופרת הידועה מרגרט מצאנטיני, להציג את סרטם החדש - "אף אחד לא יכול להציל את עצמו לבד" (You Can’t Save Yourself Alone), המבוסס על רומן רב מכר מצליח שכתבה מצאנטיני.
 
פיטר גרינאוויי, במאי הסרט אייזנשטיין בגואנאחואטו

אורח נוסף שיגיע השנה לפסטיבל חיפה, הוא פיטר גרינאווי, מבכירי במאי אירופה, ("גולציוס ואנסמבל השקנאי","משמר הלילה", "המזוודות של טולס לופר", ½"8 נשים", "כתוב בעור", "הטבח, "הגנב, אשתו והמאהב", "טובעים במספרים", "כרס של ארכיטקט", "זד ושני אפסים", "חוזה השרטט"). גרינאוויי יציג בפסטיבל חיפה, את סרטו החדש "אייזנשטיין בגואנאחואטו" ( (Eisenstein in Guanajuato - מחווה אופראית לבמאי הרוסי הגדול סרגיי אייזנשטיין.
 
בית ספר של אבא
 
השחקן והבמאי האוסטרלי וויין בלייר ("האבנים הכחולות"), יגיע לפסטיבל חיפה היישר מפסטיבל טורונטו, עם סרטו החדש ״ספטמבר בשירז״ ((Septembers of Shiraz, בכיכובם של סלמה הייק, אדריאן ברודי ואלון אבוטבול.
 
סרג'יו קסטליטו, במאי הסרט אף אחד לא יכול להציל את עצמו לבד
 
הבמאי והמפיק האיטלקי לוקה גוודאנינו, במאי הסרט A BIGGER SPLASH המתחרה בימים אלו בפסטיבל ונציה, מוכר לקהל בישראל, מסרטו המצליח אני אהבה" בכיכובה של טילדה סווינטון. גואדאנינו, יגיע לפסטיבל כמפיק הסרט החדש  "אנטוניה" (Antonia) בבימויו של פרדיננדו צ'יטו פילומרינו.
 
רוכב האופניים, סרטו של מוחסן מחמלבאף
 
שרונאס ברטאס, מהבמאים הליטאים העכשוויים הבולטים, ("הכיוון מזרח", "הבית", "חופש"), יגיע לפסטיבל חיפה השנה, עם סרטו החדש "שלום לנו בחלומותינו" (Peace to Us in Our Dreams), היישר מן הבכורה העולמית בפסטיבל קאן.
 
שואה, סרטו של קלוד לנצמן

אורחים בולטים נוספים בפסטיבל חיפה השנה הם, סרז' ברומברג - מייסד 'סרטי לובסטר', חברה לשחזור והפצת סרטים, היסטוריון קולנוע, משמר סרטים ובמאי סרטי תעודה, שיקיים מופע מיוחד על צ'פלין. ברומברג ישתתף בצוות השיפוט של תחרות כרמל, לקולנוע בינ"ל, בפסטיבל. לורנס קארדיש, אוצר הקולנוע האמריקאי שאצר מעל אלף תערוכות בנושאי סרטים במוזיאון ה-MOMA בניו יורק, ישתתף בצוות השיפוט של הקולנוע העלילתי  הישראלי בפסטיבל ויקיים כיתת אומן לסטודנטים יוצרי קולנוע עלילתי קצר, בכנס החדש - "קצר וקולנוע" שייערך, לראשונה בישראל ביוזמת קרן גשר לקולנוע רב תרבותי ופסטיבל הסרטים חיפה. השופט הזר השלישי בתחרות העלילתית הישראלית הוא קרל אוך, המנהל האמנותי של פסטיבל קרלובי וארי. השופטים הישראלים בתחרות הם הצלמת איבון מיקלוש והבמאית ג'ולי שלז.
 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב
לייבסיטי - בניית אתרים