דף הבית >> מופעי בידור >> הביט מארח: מוטי גלעדי
 

 

הביט מארח: מוטי גלעדי 


 

האיש בעל אלף הפרצופים מגיע אל מועדון הביט ומספר: לאיזו תקופה בקריירה הוא מתגעגע? מה הקהל הישראלי לא יודע עליו? והאם שרה נתניהו תגיע לצפות בו על במת מועדון הביט?
 

יורם מארק-רייך 


 
עם שרה גיבורת ניל"י. אופס... עם שרה גיבורת ביבי. צילום: אלבום משפחתי
 
כששואלים את מוטי גלעדי, מגדולי הבדרנים בישראל, האם יש תקופה בקריירה שלו שהוא מתגעגע אליה במיוחד, הוא עונה בחיוב: "אני מאוד מתגעגע לתקופה שבה הופעתי במועדון התיאטרון המיתולוגי בחיפה. התחלתי את דרכי האמנותית על הבמה של המועדון הזה, ואפילו בני הבכור עידן נולד בזמן שהופעתי בחיפה", הוא אומר. "עד היום כשאני מבקר בעיר ניגשים אליי אנשים ושואלים מתי אגיע להופיע פה שוב במתכונת הישנה; מתי אחזור למופעים הקטנים של שנות ה- 60-70-80. מצאתי שאנשים מאוד מתגעגעים לבידור האיכותי של פעם, להופעות האינטימיות שצוחקות על הכל ועל כולם. גם אני מתגעגע לימים האלה ורוצה ליצור שוב חיבוק חם עם הקהל.

את החיבור הקרוב עם הקהל, זה שהוא כה מתגעגע אליו, ישחזר גלעדי על בימת מועדון "הביט" החיפאי בשישי, 11 בדצמבר. במופע יארח גלעדי את בתו, דורין, ואת הזמרת קרן הכט לערב גדוש של שירה, משחק, שיח מאולתר עם הקהל וכמובן חיקויים מכל הסוגים ומכל הזמנים, שלא ייפסחו על אף אייקון יהודי, ישראלי או מערבי: "אני נוגע בשפתם ובניגוניהם של רוב עדות ישראל, כולל המגזר. אני רוצה ליצור מפגש חדש עם הקהל, כזה שיכלול שירה וריקוד, כשהכל מלווה במולטימדיה. אני רוצה ליצור מצבים אוטנטיים וספונטניים; כשאשיר, למשל, את Dance to the End of Love של לאונרד כהן אני רוצה שזוגות מן הקהל ירקדו חבוקים לצלילי השיר. ליצור מפגש של בידור והתענגות על שירים שורשיים, תוך שילוב נוסטלגיה ורומנטיקה עם אקטואליה דהיום. כולם ייקחו חלק במופע הזה: רוד סטוארט, חוזה פיליסיאנו, ג'וני קאש, צביקה פיק, אריק לביא, יוסי בנאי, ג'ו עמר, ישראל יצחקי. כשמדובר בבימה קטנה יחסית יש לי אפשרות להציג דברים שהבמות הגדולות לא מאפשרות. לתקשר עם הקהל ברמה הכי קרובה שאפשר".    

 
זה לא צביקה פיק, זה מוטי גלעדי. צילום: אלבום משפחתי

אז מי הוא מוטי גלעדי? שחקן? זמר?

"הדימוי והתיוג שלי הוא של בדרן, שחקן וחקיין. אבל קודם כל אני זמר (מגיל שנתיים וחצי!). רבקה מיכאלי קראה לי פעם 'האיש בעל 1,000 הפרצופים', ואני מאוד מזדהה עם התיאור הזה. אני גם חזן ובעל קריאה מן המדקדקים בעולם בניגוני הטעמים של התורה, ההפטרה והמגילות. אני איש של מסורת – וכשמתבקש – גם זה משולב במופע. בנוסף, אני גם אסטרטג תקשורתי ויועץ תקשורת. מתחילת שנות אלפיים ואילך, במשך 10 שנים הייתי בצוות האסטרטגי של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומעורב ברבים מנאומיו. את סוף הנאום המפורסם שלו באו"ם ב- 2011, בו פנה ראש הממשלה לאבו מאזן בביטוי Let's Talk" דוגרי – אני הגיתי וכתבתי. אני גם אחראי למשפט: "יש פתגם ערבי עתיק שאומר 'אי אפשר למחוא כפיים ביד אחת' ('איל כף אילוואחדא מא בטסאפאק')".


ואיך נוצרה הקרבה עם בני הזוג נתניהו?

"אני חבר קרוב של המשפחה כבר שנים ארוכות. החברות נרקמה ביוזמת הזוג. הזמנתי את שרה להופעה במועדון הביט. היא הביעה רצון כביר, אבל נוכח האירועים השוטפים והקפדה על קידוש שישי עם יאיר ואבנר המגיע לסופ"ש מהצבא, בספק אם תוכל."


יש עוד סודות שמוטי גלעדי מסתיר? 

"מעטים יודעים, אבל בעבר העברתי סטודיו למשחק לכוחות הביטחון, אבל על זה אני לא יכול להרחיב. בנוסף, הייתי בנערותי שוער כדורגל ומועמד לנבחרת הנוער של ישראל. התאמנתי אצל המאמן האגדי עמנואל שפר ז"ל  יחד עם בניש מהפועל חיפה. מה שעוד לא יודעים הוא שביום המופע אני חוגג יומולדת."מוטי גלעדי. שישי, 11 בדצמבר, בשעה 22:00. הביט, מרכז הכרמל
 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב
לייבסיטי - בניית אתרים