בריוש

בשנת 2011 החליטה הקונדיטורית חגית שטרן לעזוב את עבודתה כמנהלת לוגיסטית בחברת הרכבים העולמית "פורד" בבלגיה, כדי להגשים חלום ישן שלה. את רזי הבולונז'ורי והאפייה הצרפתית היא למדה ב-Perpigan שבצרפת, ולאחר

אוקטגון מארחת את יקב וורטמן

מסעדת אוקטגון הוותיקה, שפועלת כבר 17 שנים, הנהיגה לאחרונה מסורת חדשה – פעם בחודש היא מציעה ארוחת קונספט שמשלבת מנות ויינות שתואמים להן. מחיר ארוחה כזו היא בסך 200 ₪ לסועד, והמנות הן...
דף הבית >> תרבות וספרים >> מה חדש >> אריאלה גולדמינץ
 

 

המרוץ יצא לדרך 


 

אריאלה גולדמינץ החיפאית הוציאה את ספר הביכורים שלה, מרוץ שליחים', שעלילתו מתרחשת בחיפה, בין היתר סביב קונדיטוריה ידועה בשכונת הדר
 

מאת יורם מארק-רייך  


 
אריאלה גולדמינץ. צילום: ינאי יחיאל
עטיפת הספר

אריאלה גולדמינץ, תושבת חיפה, היא בוגרת החוגים ספרות אנגלית ותולדות התיאטרון באוניברסיטה העברית בירושלים ובעלת תואר שני מהחוג לספרות עברית והשוואתית, במגמת כתיבה יוצרת באוניברסיטת חיפה.
 
ספר הביכורים שלה, "מרוץ שליחים", שעלילתו מתרחשת בחיפה, יצא לאחרונה לאור בהוצאת כנרת זמורה ביתן. הספר זכה בפרס שרת התרבות ליצירה ספרותית לסופרים בראשית דרכם.
 
אריאלה, מדוע נקרא הספר "מרוץ שליחים"?
 
הספר נקרא כך מפני שהוא מתאר מרוץ שליחים "אמיתי" המתקיים בחיפה (בדיוני לגמרי מבחינת החוקים שלו), אך המרוץ הזה הוא גם מטפורה למבנה העלילתי של הספר: עלילה מובילה לעלילה, דמות מובילה לדמות. הכל מתחבר באמצעים נוספים: מקומות, אירועים, נושאים, ולעיתים גם באמצעות השפה.
 
על מה, בעצם, הספר?
 
הספר הוא על אכזבות ועל הזדמנויות שניות. הוא על אנשים מבוגרים מאוד, אך גם על צעירים יותר, ועל המחאה שלהם כנגד הגיל, הבדידות, הגורל, תחושת הנבגדות וכו'. כל אחד מוחה בדרכו, אך מה שמשותף לכולם, כמעט, היא העובדה שהם עושים זאת באמצעות חסד האהבה שהם מקבלים פתאום. העלילות חגות סביב מרוץ השליחים וסביב קונדיטוריה אחת, ישנה ומאובקת, הממוקמת בהדר הכרמל, שגם הוא, כמו הדמויות, מנסה להמציא את עצמו מחדש ולזכות בפריחה מחודשת. זו קונדיטוריה מהסוג שרבות כמוה היו ממוקמות בעיר בתקופה שבתי הקולנוע הגדולים פרחו כאן כמו גם חנויות הגלנטריה והבדים (וגם עליהם נכתב בספר. שנות אמצע המאה הקודמת מאוד נוכחות בו). מקומות קטנים ופשוטים שנמכרו בהם עוגות מופלאות, הרבה לפני שהדיאטות אכלו בנו כל חלקה טובה...
 
מה תפקידה של העיר חיפה בספר?
 
העיר חיפה, בנוסף להיותה מרחב המאכלס את הדמויות, משמשת בספר מעין דמות בפני עצמה. אני חושבת שחיפאים רבים ישמחו לגלות בו מקומות (הכרמל והדר הכרמל, טיילת לואי, רחוב יפה נוף ועוד) שהם חולפים בהם מדי יום ואירועים מחיי העיר. זו עיר שיחסית לא הרבו לכתוב עליה בספרות העברית והיא מרתקת לכתיבה בעיני. יש לה, כמו לכל מרחב, מעין "תת מודע", אך זה של חיפה, בגלל המבנה הטופוגרפי שלה וגורמים נוספים, באמת נמצא שם "מתחת" עם העיר והרכבת התחתיות, הוואדיות, המנהרות וכו' כמו גם חיות הבר המשוטטות מורעבות בלילות ברחובות.
 
פרסמת ספר בגיל מבוגר יחסית, 59. איך את מסבירה זאת?
 
אני מניחה שמשהו היה צריך להבשיל אצלי, הן מבחינת הכתיבה, והן מבחינת ניסיון החיים. אני פרפקציוניסטית. לא פרסמתי לפני שהייתי בטוחה שמה שיש בידי הוא בעל ערך, למרות שלכתוב התחלתי כבר לפני קרוב לעשר שנים. הענין של הספרות ליווה אותי תמיד. בנעורי כתבתי, והיו גם לימודי הספרות בירושלים בסוף שנות השבעים.
 
במה את עוסקת בחיי היומיום? מה מקצועך?
 
כיום אני עוסקת בכתיבה. בעבר עבדתי כמורה לאנגלית בתיכון ואחר כך הייתי מנהלת לשכה במספר חברות הי-טק. מקום העבודה האחרון שלי היה אוניברסיטת חיפה. לאחר שסיימתי לעבוד, למדתי לתואר שני בחוג לספרות באוניברסיטה במגמת כתיבה יוצרת ואף התחלתי ללמוד כתלמידה מן המנין לתואר השני בקולנוע, אולם בינתיים הפסקתי הלימודים לצורך התמקדות בכתיבה.
 
היכן ומתי את נוהגת לכתוב?
 
אני כותבת בעיקר בבית, אך גם בבתי הקפה השכונתיים, באזור מרכז הכרמל, בכל שעה משעות היום. באמת שאין לי שום פטיש בענין. השמש לא צריכה לעמוד בזווית מסוימת ואני לא צריכה לראות מולי נוף הרים וכו'...
 
האם את זקוקה למוזה כדי לכתוב, או שזה עניין של החלטה?
 
אני חושבת שבכתיבה יש שילוב בין השניים. לשבת לחכות ל"מוזה" לא ממש יתרום לכתיבה רצינית. כתיבת ספר זה באמת פרויקט גדול ותובעני, שאין ברירה אלא "לנהל" אותו בעבודה רציפה וממושכת. בתוך כל ההתגייסות הזו, יש גם רגעי החסד של מה שנקרא "מוזה", כשהכתיבה זורמת מאליה ובאמת, כמעט משום מקום, מופיעים על המסך (או הדף) דברים נפלאים. אפשר, אם כך, לדבר על זימון של ה"מוזה" בדרך של עבודה והתמדה. זה עדיין לא סותר את העובדה שיש לי פנקסים ופתקים בכל חדר בבית למקרה שיעלה פתאום במוחי איזה רעיון שלא ארצה לשכוח. משהו שמבזיק פתאום. זה קורה לא מעט, במיוחד בתקופות שאני "מכווננת" לכתיבה, ויש מין עין או אוזן שלישית שפתוחה לקלוט את העולם, לתת לדברים את הפירוש האישי שלי.
 
מה את מתכננת להמשך?
 
קיבלתי תגובות מצוינות על הספר וישנו גם ענין הפרס. זו בהחלט רוח גבית  להמשך. אבל גם בלי זה, כבר התחלתי לעבוד על הספר השני עוד בטרם הראשון ראה אור. הזמן קצר ויש המון דברים לכתוב עליהם!
 
בחרת לספר על אנשים בעשור השביעי לחייהם – למה דווקא הדמויות הללו מושכות אותך?
 

מעניין אותי לכתוב על דמויות לא מושלמות כמו גם להפנות זרקור אל כל מיני "פגמים" הקיימים בעולם. אני אוהבת לכתוב על אנשים מבוגרים מאוד. אוהבת להביט עליהם מביטים לאחור על חייהם. וגם לראות אותם ככותבת חשוב לי. את אלה שנוטים להתעלם מהם, על כל הפגמים שבהם, כאמור, ועל כל הדברים הנפלאים שעדיין יש להם להציע. הורידים ברגליים וכאבי גב, הם חלק מהמציאות היום-יומית, והם שם עוד לפני שמתחילים לעסוק בעלילות ובתימות. מה אם לא הם? המרגש, בעיני, הוא לקחת את הבנאלי, היום-יומי, הגופני, ולהפוך אותו לפיוט, או לפחות לכזה שניתן לו מקום של כבוד לצד הדרמות הגדולות.
 
אחת המשתתפות במרוץ שלך מחליטה לפרוש ולעבור להתגורר בדיור מוגן, למרות שהיא אישה די צעירה. מה מקור המשיכה של הפנטסיה הזו, לדעתך?
 
בעולמנו התזזיתי, עתיר הטכנולוגיה, אכן קיימת לעיתים איזו פנטסיה על פרישה מוקדמת מכל ההמולה שמסביב, אל המקום בו הזמן מאט, ושבין כתליו אתה רשאי לזנוח את המרוץ, להרפות. אתה גם הופך שם יקר ושביר, משהו שיש לשמרו ולדאוג לו. במובן מסוים, זו חזרה לגיל הינקות. אז, כמובן, שהעולם בעשרות השנים האחרונות נתפס כשייך לצעירים, וגם משאת הנפש היא להישאר כזה, אבל בעולם הבידיון, זה של הספרות, אפשר לחוות, תיאורטית לפחות, את יתרונותיה (הלא רבים) של הזיקנה.
 
יש הרבה מקום לאוכל, בעיקר מהסוג המתוק, בספר. מה הקינוח האהוב עלייך בספר, ולמה?
 

בספר, הסברינה היא מלכת העוגות והיא המושלת בכיפה המתוקה של קונדיטוריות הדור הישן. שם, ישובים אל שולחן פורמייקה דביק ומתנודד, מעל צלחת סברינה מלאה בקצפת, אנשים מתאהבים לראשונה וגם שוב ושוב, ביושבים מולם. כי הנה, גם אם הם נידונים מאוחר יותר, לאבד זה את זה, תמיד יישאר ביניהם הרגע המתוק.
 
 
 
 

 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב

חגיגת החורף של זוזה מאמא

חגיגת החורף של זוזה מאמא
באחד מימי חמישי, באמצע החורף, יצאה לה מסעדת זוזה מאמא במסיבה עליזה וצוהלת, כאשר כל המי ומי מחיפה והקריות הגיעו לשם כדי ליהנות מערב חד-פעמי של מוזיקה סוערת (בווליום קצת מוגזם למי שישב ממש קרוב), ומנות.
קישור לעמוד המלא

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'
טונה 'סטארקיסט' משיקה את סדרת 'סטארקיסט לייט' ב- 3 טעמים שונים: לימון – פלפל חריף, עשבי תיבול וטבעי. מקור לחלבון מצוין ושילוב מושלם של טעם ובריאות - רק 125 קלוריות לקופסא, 20 גר' חלבון ו-4% שומן.
קישור לעמוד המלא

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה
את ההמבורגר המיוחד של בורגר סאלון הכירו החיפאים לפני כחמש שנים, כאשר נפתח הסניף הראשון של הרשת בהיכל הספורט רוממה ומאז הפך מוקד עליה לרגל. ביום שלישי השבוע נפתח הסניף השני של הרשת בחיפה והאחד עשר...
קישור לעמוד המלא

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב
רשת החנויות Spices (ספייסז), המציעה חוויה קולינארית של טעמים, ריחות ומוצרים, חומרי גלם לאפייה ובישול, כלים מקצועיים למטבח הביתי ועוד, מוסיפה להתרחב ומשיקה סניף שני של הרשת בצפון, במרכז חורב, חיפה...
קישור לעמוד המלא

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!
בעיר התחתית בחיפה יש לא מעט שיש לא מעט מוסדות שמלווים את העיר ותושביה כבר שני דורות לפחות, ולצערנו הרב הם לא יהיו כאן לנצח. אם נודה על האמת, רוב החיפאים לא ישבו בהם מעולם, ובמקרה הטוב רק שמעו את שמם..
קישור לעמוד המלא

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019
רשת בתי הקפה BIGA, בסגנון בולנז'רי פטיסרי, משיקה בימים אלה, תפריט עשיר לחורף 2019. אבי לוי, איש חיי לילה ומסעדנות ותיק שמנהל כיום את ביגה הפופולארית (והכשרה) שברחוב חורב 12, הזמין מספר חברים טובים...
קישור לעמוד המלא

יומנגס - "כל הקודם טועם"

יומנגס - "כל הקודם טועם"
בסוף השבוע האחרון, קיימה רשת "יומנגס" בסניף נשר, את אירוע "כל הקודם טועם", אשר מתקיים פעם בחודש, בכל פעם בסניף אחר של הרשת. מדובר באירועים אקסקלוסיביים לקליקת החברים של יומנגס - חברי "השמנמן המתמיד"..
קישור לעמוד המלא

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15
פסטיבל טעמים בעמקים חוגג השנה ט'ו שנים, השנה נחגוג פסטובל של 15 חורפים בהם מוזמנים אורחי הפסטיבל ליהנות מחוויה שמשלבת טבע ירוק ופורח, מכירת תוצרת חקלאית טרייה, ארוחות במסעדות כפריות, תערוכות אומנים..
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!
רשת פאפא גונ'ס יצאה בקמפיין במסגרתו הם מתחייבים להגעת משלוח הפיצה תוך חצי שעה מרגע ההזמנה. אין עלות משלוח ללקוח, אבל מחיר המינימום להזמנה הוא 50 ש"ח. בת"א ובחיפה ישנם אזורים שהמינימום הוא מעל 100 ש"ח.
קישור לעמוד המלא

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח
החורף בפתח ובמדפי הפירות בסופר כבר ניתן למצוא זני אבוקדו בשלים וטעימים. הפרי הבריא והחשוב הזה, המכיל בעיקר שומן בלתי רווי הבריא עבורנו, מכיל בנוסף כמות גבוהה של ויטמיני B, A, E, C ויטמין K וחומצה...
קישור לעמוד המלא

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!
במסעדת ליבירה החליטו לרקוח עבורכם פסטיבל חריף של סופ"ש ארוך ולוהט במיוחד הכולל מנות לוהטות עם פלפלים כמו צ'ילי תאילנדי, צ'יפוטלה, חלפניו, הבנרו, שאטה, פלפל ג'ולוקיה ועוד. תפריט הפסטיבל החריף שרקח השף.
קישור לעמוד המלא

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון
רשת משקאות הבריאות B-FRESH השיקה בסוף השבוע האחרון את הסניף החדש ה-15 בקניון הקריון בקריית ביאליק. הגיע לברך את ניב כהן מבעלי הרשת,גיא קרן מנכ"ל הקניון שנהנה יחד עם כל המבקרים משייק בריא ומרענן...
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי
רשת הפיצריות פאפא ג'ונס יוצאת במבצע אקסטרא פריידיי ותציע ללקוחותיה בכל יום שישי - פיצה מרגריטה משפחתית +5 תוספות ב-55 ₪ כל אחת, בקנייה של 2 פיצות דרך האתר בלבד, בכל סניפי הרשת. רשת הפיצריות פאפא...
קישור לעמוד המלא

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018
הצוות הקולינרי של רשת BBB, בראשותו של שף אילן פנחס, פיתח מנות חדשות שמתווספות לתפריט קיץ 2018. המנות החדשות כוללות המבורגרים מיוחדים, לרבות המבורגרים צמחוניים, מנות עיקריות מגוונות, מנות ראשונות...
קישור לעמוד המלא

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה
יקב כרמל הוותיק, שהחל לפעול בשנת 1892, פתח את שעריו לחגיגה של יין וארוחת בשרים נהדרת לכבוד החגים הקרבים ובאים. המארחים היו נדב ארנס (מנכ"ל יקבי כרמל) ויפתח פרץ (היינן הראשי של יקבי כרמל), שהשיקו...
קישור לעמוד המלא

לייבסיטי - בניית אתרים