בריוש

בשנת 2011 החליטה הקונדיטורית חגית שטרן לעזוב את עבודתה כמנהלת לוגיסטית בחברת הרכבים העולמית "פורד" בבלגיה, כדי להגשים חלום ישן שלה. את רזי הבולונז'ורי והאפייה הצרפתית היא למדה ב-Perpigan שבצרפת, ולאחר

אוקטגון מארחת את יקב וורטמן

מסעדת אוקטגון הוותיקה, שפועלת כבר 17 שנים, הנהיגה לאחרונה מסורת חדשה – פעם בחודש היא מציעה ארוחת קונספט שמשלבת מנות ויינות שתואמים להן. מחיר ארוחה כזו היא בסך 200 ₪ לסועד, והמנות הן...
דף הבית >> קולנוע >> מה חדש >> קולנוע טיקוטין: מיסטר גאגא
 

 

קולנוע טיקוטין: מיסטר גאגא - סרט ומפגש עם הבמאי 


 

הסרט 'מיסטר גאגא', המוקרן בקולנוע טיקוטין, מביא את סיפור חייו והקריירה של הכוריאוגרף אוהד נהרין ## במאי הסרט, תומר הימן, יתארח בהקרנת הסרט ביום שלישי, 17 בנובמבר, וישוחח עם הקהל
 

 יורם מארק-רייך


 
מתוך הסרט. צילום: האחים הימן
 
תחת ניהולו של אוהד נהרין, מהכוריאוגרפים המסקרנים והחשובים בעולם כיום, הפכה להקת בת-שבע הישראלית לאחת מלהקות המחול המצליחות בעולם. הסרט "מיסטר גאגא", שהעבודה עליו נמשכה יותר משמונה שנים, מנסה לפענח את המפגש האקסטטי בין נהרין לבמה, בינו ובין רקדניו ובין היצירות שלו לקהל. הסרט מוקרן כעת בקולנוע טיקוטין וזוכה להצלחה רבה.
 
דווקא החברה המצ'ואיסטית הישראלית העניקה לעולם המחול את נהרין - גבר קיבוצניק שנע כמו אישה. במהלך שנותיו הרבות ככוריאוגרף וכרקדן, פיתח נהרין שפת מחול ייחודית, שפת הגאגא, שמאפיינת לא רק את יצירותיו, אלא את גישתו לאמנות ולחיים בכלל.

במאי הסרט, תומר הימן, המוכר לנו מסרטי תעודה רבים כמו "תומר והשרוטים", "גשר על הוואדי" והסדרה הדוקומנטרית על משפחתו "בדרך הביתה", הרכיב את הסרט מצילומים אינטימיים בחדרי החזרות, משיחות עם נהרין, ומחומרי ארכיון נדירים. חומרים אלה מקיפים את חייו של נהרין מילדותו בקיבוץ, דרך שירותו במלחמת יום הכיפורים ועד עבודתו עם מרתה גרהאם ומוריס בז'אר בניו יורק. הימן בונה את סיפור חייו יוצא הדופן ומעורר ההשראה של  אוהד נהרין, גם בעזרת קטעי מחול ופסקול מעורר השראה. אחד מרקדניו לשעבר  של נהרין  מעיד על העבודה איתו: "לא היה יום שבו לא עזב אחד הרקדנים את חדר החזרות בבכי או בצעקות. אבל לא היה אחד שלא חזר אחר כך, כי העבודה הייתה כל כך שווה את זה".
 
ביום שלישי, 17.11.15 תתקיים הקרנה מיוחדת של הסרט "מיסטר גאגא" בנוכחות במאי הסרט בקולנוע טיקוטין. בשעה 20:00 יוקרן הסרט, ומיד אחר כך, בשעה 21:45, תתקיים שיחה עם הבמאי.
 
 
תומר הימן, מתי בעצם נבט הרעיון לעשות סרט על אוהד נהרין?
 
"הסרט נולד לפני 25 שנה, כשראיתי מופע מחול ראשון בחיי בשם 'קיר' ונפעמתי ונדהמתי מעוצמתו. מאז החלטתי שאני רוצה באובססיביות לעשות על האמן הזה סרט. צפיתי בכל יצירותיו עד כה עם להקת בת שבע, וזה פתח לי צוהר והיווה השראה לאמנות שלי."
 


 
צילום: גדי דגון
 
למה לקח לך 8 שנים לעשת את הסרט הזה?
 
"קודם כל, לאורך התקופה הזו צצו סרטים אחרים שעניין אותי לעשות. חוץ מזה, התעניינתי בתהליכי היצירה של אוהד בסטודיו, ולקח הרבה זמן עד שהוא הסכים להכניס אותנו לשם. קבענו איתו לא פעם, וכשהגעתי עם הצוות הוא היה זורק אותנו מכל המדרגות והלכנו הביתה. לקח בערך שנה עד שהוא הכניס אותנו פנימה. היה פה ניגוד אינטרסים בין הרצון שלי להיות שם ולצלם, לבין האינטרס שלו שהרקדנים יהיו מרוכזים אך ורק בחזרות ובאימונים, ולא בעובדה שמצלמים אותם. וכמובן, היו עוד סיבות, האבהות המאוחרת שלו, הגילוי של הארכיון הפרטי שלו..."
 
תפרט...
 
"יום אחד, כשכבר חשבתי שיש לי את הסרט ביד, אוהד סיפר לי בשיחה שלא למצלמה, שהוא הולך להיות אבא. הוא היה אז בן 57 וחצי!! אמרתי לעצמי שחייבים לעקוב גם אחרי המהלך הזה, לראות איך תהיה האבהות המאוחרת שלו. ועוד עיכוב נוצר משום שקלטתי שכאשר הוא הגיע אל להקת בת שבע, הוא כבר היה בן ארבעים. רציתי לדעת מה היה איתו קודם. אבל הוא התגלה כחומה בצורה. לא מספק את הסחורה. אימא שלו סיפרה לי שיש לו ארכיון פרטי בבית עם המון חומרים מצולמים שלו ושל המשפחה, ושהוא מסרב לתת אותם. נדנדתי לו הרבה זמן, ויום אחד תפסתי אותו כנראה באיזשהו רגע מטושטש, והוא נשבר ואיפשר לי לרדת למרתף ולקחת משם מה שבא לי. לא היה לו מושג מה יש לו שם. ירדתי, וראיתי כמויות חומרים עצומות. סלילים, קלטות, מה לא. הזעקתי מהר את אחי כדי שיבוא עם רכב ויעזור לי. יותר מעשרה ארגזים העמסנו על הטנדר לפני שאוהד יתחרט לנו. חומרים מדהימים. לקח יותר מחצי שעה לפתח את החומרים, וכך פתאום היו לי צילומים ותיעודים של אוהד הצעיר, בן 15, בן 20, בצבא. לכל אורך חייו."
 
אוהד נהרין. צילום: גדי דגון
 
כדי לסיים את הסרט, הזדקקת לפרויקט ההמונים כדי לגייס כסף. למה, בעצם? נגמר הכסף?

"בשלב מסוים הסרט היה כבר מוכן, ולא הייתי מסופק ממנו ולא שלם איתו, וכבר לא היו שום מקורות מימון. לכן החלטנו לפנות לגיוס המונים דרך קיקסטארטר. זאת היתה חוויה חזקה מבחינתי, להרגיש קהל שנותן בך אמון מראש. זה יצר דיאלוג עם 838 תורמים מ-34 מדינות שונות. בזכות הכסף שנאסף יכולתי לנסוע לצלם בניו יורק, ולהכניס לסרט תקופה שלמה מרתקת שאוהד לא דיבר עליה עד כה, והיא משמעותית מאוד בסרט. בזכות הכסף גם יכולנו לקנות חומרי ארכיון נדירים מתקופות שונות. אחרי כל ההוצאות והתשלום לאתר ולכל מי שהיה צריך, כולל הבונוסים והמתנות וההוצאות, נשאר לטובת הסט 45000 דולר."
 
צילום: גדי דגון
 
במהלך שמונה השנים האלה, יצא לך לריב עם אוהד? יצא לך להתייאש?
 
"היו לנו לא מעט חיכוכים בהם אוהד הרגיש  שהמצלמה מפריעה לתהליך היצירה, ואני התעקשתי שבלי כניסה לסטודיו לעקוב אחרי תהליכי יצירה, אין טעם לעשות את הסרט הזה."
 
"גם במקומות אישים ורגישים במיוחד, מה שקשור לאשתו הראשונה שנפטרה מסרטן, אני כל הזמן ניסיתי להביא את אוהד להיפתח ולדבר על זה, ורק בסוף הצלחתי, וזה רגע משמעותי וחשוב בסרט ובהבנת אישיותו של אוהד."
 
 
אתה חושב שהצלחת לפצח את אישיותו המיוחד של אוהד?
 
"היום אני אוהב את אוהד הרבה יותר מאשר בתחילת הסרט. הוא בן אדם עם חולשות, אהבות, הומור, אכזריות. מלא קונפליקטים, אבל איש מוסרי והגון ונאמן לעצמו."
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב

חגיגת החורף של זוזה מאמא

חגיגת החורף של זוזה מאמא
באחד מימי חמישי, באמצע החורף, יצאה לה מסעדת זוזה מאמא במסיבה עליזה וצוהלת, כאשר כל המי ומי מחיפה והקריות הגיעו לשם כדי ליהנות מערב חד-פעמי של מוזיקה סוערת (בווליום קצת מוגזם למי שישב ממש קרוב), ומנות.
קישור לעמוד המלא

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'
טונה 'סטארקיסט' משיקה את סדרת 'סטארקיסט לייט' ב- 3 טעמים שונים: לימון – פלפל חריף, עשבי תיבול וטבעי. מקור לחלבון מצוין ושילוב מושלם של טעם ובריאות - רק 125 קלוריות לקופסא, 20 גר' חלבון ו-4% שומן.
קישור לעמוד המלא

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה
את ההמבורגר המיוחד של בורגר סאלון הכירו החיפאים לפני כחמש שנים, כאשר נפתח הסניף הראשון של הרשת בהיכל הספורט רוממה ומאז הפך מוקד עליה לרגל. ביום שלישי השבוע נפתח הסניף השני של הרשת בחיפה והאחד עשר...
קישור לעמוד המלא

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב
רשת החנויות Spices (ספייסז), המציעה חוויה קולינארית של טעמים, ריחות ומוצרים, חומרי גלם לאפייה ובישול, כלים מקצועיים למטבח הביתי ועוד, מוסיפה להתרחב ומשיקה סניף שני של הרשת בצפון, במרכז חורב, חיפה...
קישור לעמוד המלא

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!
בעיר התחתית בחיפה יש לא מעט שיש לא מעט מוסדות שמלווים את העיר ותושביה כבר שני דורות לפחות, ולצערנו הרב הם לא יהיו כאן לנצח. אם נודה על האמת, רוב החיפאים לא ישבו בהם מעולם, ובמקרה הטוב רק שמעו את שמם..
קישור לעמוד המלא

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019
רשת בתי הקפה BIGA, בסגנון בולנז'רי פטיסרי, משיקה בימים אלה, תפריט עשיר לחורף 2019. אבי לוי, איש חיי לילה ומסעדנות ותיק שמנהל כיום את ביגה הפופולארית (והכשרה) שברחוב חורב 12, הזמין מספר חברים טובים...
קישור לעמוד המלא

יומנגס - "כל הקודם טועם"

יומנגס - "כל הקודם טועם"
בסוף השבוע האחרון, קיימה רשת "יומנגס" בסניף נשר, את אירוע "כל הקודם טועם", אשר מתקיים פעם בחודש, בכל פעם בסניף אחר של הרשת. מדובר באירועים אקסקלוסיביים לקליקת החברים של יומנגס - חברי "השמנמן המתמיד"..
קישור לעמוד המלא

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15
פסטיבל טעמים בעמקים חוגג השנה ט'ו שנים, השנה נחגוג פסטובל של 15 חורפים בהם מוזמנים אורחי הפסטיבל ליהנות מחוויה שמשלבת טבע ירוק ופורח, מכירת תוצרת חקלאית טרייה, ארוחות במסעדות כפריות, תערוכות אומנים..
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!
רשת פאפא גונ'ס יצאה בקמפיין במסגרתו הם מתחייבים להגעת משלוח הפיצה תוך חצי שעה מרגע ההזמנה. אין עלות משלוח ללקוח, אבל מחיר המינימום להזמנה הוא 50 ש"ח. בת"א ובחיפה ישנם אזורים שהמינימום הוא מעל 100 ש"ח.
קישור לעמוד המלא

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח
החורף בפתח ובמדפי הפירות בסופר כבר ניתן למצוא זני אבוקדו בשלים וטעימים. הפרי הבריא והחשוב הזה, המכיל בעיקר שומן בלתי רווי הבריא עבורנו, מכיל בנוסף כמות גבוהה של ויטמיני B, A, E, C ויטמין K וחומצה...
קישור לעמוד המלא

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!
במסעדת ליבירה החליטו לרקוח עבורכם פסטיבל חריף של סופ"ש ארוך ולוהט במיוחד הכולל מנות לוהטות עם פלפלים כמו צ'ילי תאילנדי, צ'יפוטלה, חלפניו, הבנרו, שאטה, פלפל ג'ולוקיה ועוד. תפריט הפסטיבל החריף שרקח השף.
קישור לעמוד המלא

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון
רשת משקאות הבריאות B-FRESH השיקה בסוף השבוע האחרון את הסניף החדש ה-15 בקניון הקריון בקריית ביאליק. הגיע לברך את ניב כהן מבעלי הרשת,גיא קרן מנכ"ל הקניון שנהנה יחד עם כל המבקרים משייק בריא ומרענן...
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי
רשת הפיצריות פאפא ג'ונס יוצאת במבצע אקסטרא פריידיי ותציע ללקוחותיה בכל יום שישי - פיצה מרגריטה משפחתית +5 תוספות ב-55 ₪ כל אחת, בקנייה של 2 פיצות דרך האתר בלבד, בכל סניפי הרשת. רשת הפיצריות פאפא...
קישור לעמוד המלא

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018
הצוות הקולינרי של רשת BBB, בראשותו של שף אילן פנחס, פיתח מנות חדשות שמתווספות לתפריט קיץ 2018. המנות החדשות כוללות המבורגרים מיוחדים, לרבות המבורגרים צמחוניים, מנות עיקריות מגוונות, מנות ראשונות...
קישור לעמוד המלא

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה
יקב כרמל הוותיק, שהחל לפעול בשנת 1892, פתח את שעריו לחגיגה של יין וארוחת בשרים נהדרת לכבוד החגים הקרבים ובאים. המארחים היו נדב ארנס (מנכ"ל יקבי כרמל) ויפתח פרץ (היינן הראשי של יקבי כרמל), שהשיקו...
קישור לעמוד המלא

לייבסיטי - בניית אתרים