בריוש

בשנת 2011 החליטה הקונדיטורית חגית שטרן לעזוב את עבודתה כמנהלת לוגיסטית בחברת הרכבים העולמית "פורד" בבלגיה, כדי להגשים חלום ישן שלה. את רזי הבולונז'ורי והאפייה הצרפתית היא למדה ב-Perpigan שבצרפת, ולאחר

אוקטגון מארחת את יקב וורטמן

מסעדת אוקטגון הוותיקה, שפועלת כבר 17 שנים, הנהיגה לאחרונה מסורת חדשה – פעם בחודש היא מציעה ארוחת קונספט שמשלבת מנות ויינות שתואמים להן. מחיר ארוחה כזו היא בסך 200 ₪ לסועד, והמנות הן...
דף הבית >> ילדים >> מופעים, הצגות וסרטים לילדים >> פסטיבל הצגות הילדים: חג גדול לילדים
 

 

חג גדול לילדים 


 

יום הולדת 25 לפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים ## 200 ארועים, ביניהם 7 הפקות מקור, 19 מופעי רחוב, ומבחר הצגות אורחות ## חוה"מ פסח, 5-7 באפריל 

קרקס פיטנגה. צילום: דארק סקיבינסקי
 
פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים לשנת 2015, החוגג השנה חצי יובל, יתקיים בחוה"מ פסח, בין התאריכים 5-7 באפריל, ויתקיימו בו כ-200 ארועים שיכללו 7 הפקות מקור חדשות, 19 מופעי תיאטרון רחוב בינלאומי מ-9 מדינות בעולם (איטליה, שוויץ, אוסטריה, גרמניה, בולגריה, הולנד, ספרד, בלגיה וישראל) ומבחר הצגות אורחות לקבוצות גיל שונות החל מפעוטות ועד נוער. היות וחיפה הינה עיר רב-תרבותית הפסטיבל שם דגש על קיום הצגות שיפנו גם לתרבויות השונות והמגוונות של  האוכלוסייה  למגזר החרדי ולמגזר הערבי.

הפסטיבל מופק ע"י תיאטרון חיפה בניהולה של המנכ"לית ניצה בן צבי אשר תשמש גם כמנכל"ית הפסטיבל, ולצדה משה נאור ואיציק ויינגרטן שהינו מנהלו האמנותי של הפסטיבל. ינון צפריר ואבי גיבסון בראל הם המנהלים האמנותיים של המתחם הבינלאומי של תיאטרון הרחוב באוויר הפתוח.

 
אבא בורח עם הקרקס. צילום: כפיר בולוטין

הפסטיבל מושך אליו מידי שנה עשרות אלפי מבקרים מכל קצווי הארץ, ומספק חוויה תרבותית לכל המשפחה, המעשירה את הדמיון ומחזקת את המודעות לעולם התיאטרון.
תקציב הפסטיבל הינו 2 מיליון ו-400,000 ₪, מתוכם מיליון ו-100,000 ₪ הינם מימון עיריית חיפה, וכ-500,000 ₪ במימון משרד התרבות ומפעל הפיס.
 
ניצה בן צבי, מדוע התיאטרון העירוני מפיק את הפסטיבל?

אני רואה בפסטיבל חלק מהותי מתיאטרון חיפה ויצירותיו. הפסטיבל מתקיים כחלק מכל הפעילויות של תיאטרון חיפה, הרואה חשיבות רבה בטיפוח הקהל הצעיר ובחשיפתו להצגות איכותיות ומושקעות. באמצעות הפסטיבל, שמתקיים בפסח, הבנו שיש חלל גדול בתחום הצגות איכות לילדים. הרעיון הוא להציג אלטרנטיבה רגועה יותר לילדים, תכנים איכותיים בנושאים מגוונים.

מהם האירועים המיוחדים הצפויים לנו בפסטיבל זה לרגל חגיגות החצי יובל?

מידי שנה ושנה כל פסטיבל הוא חגיגה מיוחדת במינה והשנה אנחנו מחזקים את הקשרים הבינלאומיים של הפסטיבל. התחלנו במסורת חדשה של שיתוף פעולה תרבותי בין ישראל לאיטליה שבמסגרתו ייערכו חילופי מופעי רחוב בין פסטיבל חיפה לבין פסטיבל Artisti in Piazza  שבעיר פנבילי שבאיטליה. כפסטיבל בינלאומי אנו מעצימים גם את התרבות הישראלית במחווה והצדעה ליוצרים שהם נכסי צאן ברזל בתרבות הישראלית והפעם אנו מצדיעים לנחום גוטמן. 

 
גור חתול אדם ארוך השיער. צילום: כפיר בולוטין
 
אני מניח שהילדים שביקרו בפסטיבלים הראשונים הם בעצמם כבר הורים לילדים קטנים...
 

נכון. הילדים שביקרו בפסטיבלים לפני 25 שנה, יזכו היום כהורים להתרפק על זיכרונות הילדות שלהם ויוכלו ליהנות יחד עם ילדיהם בהצגות זוכות מפסטיבלי העבר כמו ההצגה הקיץ של אביה מאת ובכיכובה של גילה אלמגור שעלתה בפסטיבל חיפה הבינלאומי הראשון להצגות ילדים, ותפתח את יום הפסטיבל השלישי. באותו יום יתארחו מגוון הצגות זוכות מפסטיבלי העבר: "וגר זאב עם כבש", "מוצרט הקטן", "החופש לזוז", "שכנים", "יואל אמר", "בלב הים הגדול" (כשהכריש והדג נפגשו לראשונה) ו"העולם עפ"י אלון".


איציק ויינגרטן, כמנהל האמנותי של הפסטיבל, מהי השליחות שאתה רואה בניהול פסטיבל לילדים?

אני חש שקיבלתי מתנה, שאני אשמח להעניק אותה לכל הילדים והוריהם. התיאטרון מלא באהבת אדם, אהבת ושמחת היצירה. אני מאד מאמין בכוחן ובהשפעתן הרבה של הצגות לילדים ונאבק כל חיי שהן תהיינה משובחות ואיכותיות ובשפות תיאטרון רבות ומגוונות.
 
מה היו הקריטריונים לבחירת הצגות התחרות?


הוגשו למעלה מ-150 הצעות. ראינו 40 פרזנטציות, ומתוכן בחרנו שש הצעות. הקריטריונים היו: תיאטרון עשיר בדימויים ובשפות תיאטרון מגוונות, יוצרים מוכשרים וחייכנים שיש להם תשוקה ואהבה לתיאטרון בליבם ובעיניהם והרבה כבוד לילדים.
 
זו השנה השלישית בה קבוצת התיאטרון  ORTO-Da – ינון צפריר ואבי גיבסון בראל מקבלת על עצמה את ניהולו האמנותי של מתחם תאטרון הרחוב באוויר הפתוח.
 
הרפתקאות חמור שכולו תכלת. צילום: כפיר בולוטין

אבי גיבסון, האם הרגשתם השנה קושי בשכנוע קבוצות התיאטרון להגיע לארץ, בעקבות המלחמה בעזה והירידה החדה בדימוי של ישראל בעולם?

את אמני תיאטרון הרחוב בחרנו בפינצטה, לאחר שחצינו את כל העולם כדי לאתרם, ולא היה בכלל קל לשכנעם להגיע למזרח התיכון הרותח. כאשר התחלנו את המגעים החל מבצע צוק איתן, וחלק מהאמנים שכבר סגרו איתנו, ביטלו את בואם.
 
את הפסטיבל תפתח ההצגה "הרפתקאות חמור שכולו תכלת", עיבוד לספרו של נחום גוטמן בעיבודו ובבימויו של שי פיטובסקי. זהו סיפור על חמור אפור ופשוט שאיש לא רצה בו. זהו סיפור על גורל, על שליחות, על המשמעות שלנו בעיניי עצמנו ובעיני אחרים, על הדברים הקטנים בחיים ועל המשמעות העמוקה שהם טומנים בחובם.

 

המחזות המקוריים שיופקו ויוצגו בבכורה בפסטיבל הם:
 
סיפורי סבתא וסבא גם - מאת ובבימויו של אילון קורח המביאה מבט מלא חמלה וצחוק אל תוך עולמם של הקשישים, סבא וסבתא של כולנו.


אבא בורח עם הקרקס - שכתב וביים דיויד בילינקה על פי ספרם של אתגר קרת ורותו מודן על משפחה לא שגרתית המגלה יום אחד שאבא החליט להגשים חלום ישן ולעזוב עם הקרקס המבקר בעיר.

גור חתול אדם ארוך שיער - עיבוד לספרו של אתגר קרת, אותו מביים עופר עמרם,
על התמודדות ילד שגדל בבית עם הורים שתמיד עסוקים בקריירה שלהם.
 
החייזרים. צילום: לואיס מיגל פרדו

התיאטרון של אמיליה – הצגה ויזואלית של בובות וחפצים מאת אורית ליבוביץ נוביץ, על סבתא ללא גיל בשם אמיליה, בובנאית שובבה בעלת חוש הומור, שיוצרת עולם ומלואו בעזרת דמיונה. 

הסיפור על יאללה ורגע - שכתבה יעל אלפנבאום וביימה הדס קריידלמן גלבוע על יאללה ורגע, זוג תאומים, אח ואחות, אך בכלל לא דומים, שלהוריהם אין רגע דל איתם.

ג'ירפה עפה - מאת לביא זיטנר ובבימויו, עפ"י סדרת הספרים "שתי ג'ירפות" מאת נורית זרחי, בה שזורים מיטב שיריה לילדים. שתי ג'ירפות מצחיקות היוצאות להרפתקה נועזת שבמהלכה הן מגלות שכל מה שהן חיפשו שם, בעצם... נמצא כאן.
 
בנוסף להצגות אלו יוכל הקהל ליהנות במתחם הבינלאומי של תאטרון הרחוב באוויר הפתוח מ-19 הפרויקטים מכל תחומי אמנות תאטרון הרחוב, מהקלאסית ועד המודרנית: אנשי קרקס, פנטומימאים, בופונים, בובנאים, שחקנים, הולכי קביים ומעצבים שנבחרו בקפידה ולכולם גישה מקורית וייחודית לתיאטרון ודרך מיוחדת, פתוחה, ובלתי אמצעית בה הם יוצרים קשר שלא ניתן להתרה מליבו של הקהל...

בין ההצגות האורחות, יעלו גם בכורות כמו "שוליית הקוסם", "גיבורה קטנה", "פרח לב הזהב", מופע המחול "דגי הזהב" ועוד.
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב

חגיגת החורף של זוזה מאמא

חגיגת החורף של זוזה מאמא
באחד מימי חמישי, באמצע החורף, יצאה לה מסעדת זוזה מאמא במסיבה עליזה וצוהלת, כאשר כל המי ומי מחיפה והקריות הגיעו לשם כדי ליהנות מערב חד-פעמי של מוזיקה סוערת (בווליום קצת מוגזם למי שישב ממש קרוב), ומנות.
קישור לעמוד המלא

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'
טונה 'סטארקיסט' משיקה את סדרת 'סטארקיסט לייט' ב- 3 טעמים שונים: לימון – פלפל חריף, עשבי תיבול וטבעי. מקור לחלבון מצוין ושילוב מושלם של טעם ובריאות - רק 125 קלוריות לקופסא, 20 גר' חלבון ו-4% שומן.
קישור לעמוד המלא

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה
את ההמבורגר המיוחד של בורגר סאלון הכירו החיפאים לפני כחמש שנים, כאשר נפתח הסניף הראשון של הרשת בהיכל הספורט רוממה ומאז הפך מוקד עליה לרגל. ביום שלישי השבוע נפתח הסניף השני של הרשת בחיפה והאחד עשר...
קישור לעמוד המלא

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב
רשת החנויות Spices (ספייסז), המציעה חוויה קולינארית של טעמים, ריחות ומוצרים, חומרי גלם לאפייה ובישול, כלים מקצועיים למטבח הביתי ועוד, מוסיפה להתרחב ומשיקה סניף שני של הרשת בצפון, במרכז חורב, חיפה...
קישור לעמוד המלא

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!
בעיר התחתית בחיפה יש לא מעט שיש לא מעט מוסדות שמלווים את העיר ותושביה כבר שני דורות לפחות, ולצערנו הרב הם לא יהיו כאן לנצח. אם נודה על האמת, רוב החיפאים לא ישבו בהם מעולם, ובמקרה הטוב רק שמעו את שמם..
קישור לעמוד המלא

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019
רשת בתי הקפה BIGA, בסגנון בולנז'רי פטיסרי, משיקה בימים אלה, תפריט עשיר לחורף 2019. אבי לוי, איש חיי לילה ומסעדנות ותיק שמנהל כיום את ביגה הפופולארית (והכשרה) שברחוב חורב 12, הזמין מספר חברים טובים...
קישור לעמוד המלא

יומנגס - "כל הקודם טועם"

יומנגס - "כל הקודם טועם"
בסוף השבוע האחרון, קיימה רשת "יומנגס" בסניף נשר, את אירוע "כל הקודם טועם", אשר מתקיים פעם בחודש, בכל פעם בסניף אחר של הרשת. מדובר באירועים אקסקלוסיביים לקליקת החברים של יומנגס - חברי "השמנמן המתמיד"..
קישור לעמוד המלא

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15
פסטיבל טעמים בעמקים חוגג השנה ט'ו שנים, השנה נחגוג פסטובל של 15 חורפים בהם מוזמנים אורחי הפסטיבל ליהנות מחוויה שמשלבת טבע ירוק ופורח, מכירת תוצרת חקלאית טרייה, ארוחות במסעדות כפריות, תערוכות אומנים..
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!
רשת פאפא גונ'ס יצאה בקמפיין במסגרתו הם מתחייבים להגעת משלוח הפיצה תוך חצי שעה מרגע ההזמנה. אין עלות משלוח ללקוח, אבל מחיר המינימום להזמנה הוא 50 ש"ח. בת"א ובחיפה ישנם אזורים שהמינימום הוא מעל 100 ש"ח.
קישור לעמוד המלא

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח
החורף בפתח ובמדפי הפירות בסופר כבר ניתן למצוא זני אבוקדו בשלים וטעימים. הפרי הבריא והחשוב הזה, המכיל בעיקר שומן בלתי רווי הבריא עבורנו, מכיל בנוסף כמות גבוהה של ויטמיני B, A, E, C ויטמין K וחומצה...
קישור לעמוד המלא

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!
במסעדת ליבירה החליטו לרקוח עבורכם פסטיבל חריף של סופ"ש ארוך ולוהט במיוחד הכולל מנות לוהטות עם פלפלים כמו צ'ילי תאילנדי, צ'יפוטלה, חלפניו, הבנרו, שאטה, פלפל ג'ולוקיה ועוד. תפריט הפסטיבל החריף שרקח השף.
קישור לעמוד המלא

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון
רשת משקאות הבריאות B-FRESH השיקה בסוף השבוע האחרון את הסניף החדש ה-15 בקניון הקריון בקריית ביאליק. הגיע לברך את ניב כהן מבעלי הרשת,גיא קרן מנכ"ל הקניון שנהנה יחד עם כל המבקרים משייק בריא ומרענן...
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי
רשת הפיצריות פאפא ג'ונס יוצאת במבצע אקסטרא פריידיי ותציע ללקוחותיה בכל יום שישי - פיצה מרגריטה משפחתית +5 תוספות ב-55 ₪ כל אחת, בקנייה של 2 פיצות דרך האתר בלבד, בכל סניפי הרשת. רשת הפיצריות פאפא...
קישור לעמוד המלא

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018
הצוות הקולינרי של רשת BBB, בראשותו של שף אילן פנחס, פיתח מנות חדשות שמתווספות לתפריט קיץ 2018. המנות החדשות כוללות המבורגרים מיוחדים, לרבות המבורגרים צמחוניים, מנות עיקריות מגוונות, מנות ראשונות...
קישור לעמוד המלא

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה
יקב כרמל הוותיק, שהחל לפעול בשנת 1892, פתח את שעריו לחגיגה של יין וארוחת בשרים נהדרת לכבוד החגים הקרבים ובאים. המארחים היו נדב ארנס (מנכ"ל יקבי כרמל) ויפתח פרץ (היינן הראשי של יקבי כרמל), שהשיקו...
קישור לעמוד המלא

לייבסיטי - בניית אתרים