דף הבית >> לייף סטייל >> אופנה וסטיילינג >> איאת עאסלה על המסלול להצלחה
 

 

איאת עאסלה עלתה על המסלול אל ההצלחה


 

הדוגמנית המוסלמית איאת עאסלה מנסה למצוא את שביל הזהב בין הרצון להצליח, לבין דבקותה בבגדים צנועים ## את ההצעה להשתתף בתחרות מלכות היופי פסלה, בגלל שאין בכוונתה להצטלם בבגד ים

יורם מארק-רייך 


 
צילומים: באדיבות tlv models
 
בימינו אלה, בהם אינספור ילדות בישראל חולמות להיות דוגמניות או סתם מפורסמות, עדיין אין זה מחזה נפוץ למצוא דוגמנית מוסלמית. איאת עאסלה בת ה-26 היא דוגמנית ושחקנית מוסלמית, שבקרוב גם תהיה מפורסמת.
 
"מגיל צעיר חלמתי להיות דוגמנות," מספרת איאת תושבת חיפה. "זה תמיד היה החלום שלי, להיות מפורסמת. במגזר הערבי אין הרבה דוגמנים ודוגמניות. ההורים בדרך כלל לא מרשים. מתנגדים. אצלי ההורים לא הכשילו את הרצון שלי. הם מתקדמים בדעות שלהם. גם החברים וגם המשפחה הרחבה מעודדים אותי. בכל זאת אני מציבה לעצמי גבולות. לא אצטלם בבגד ים, למשל. גם בחיים הפרטיים אני לא לובשת בגד ים. אני מכבדת את המגזר. גם מרגישה לא נוח להיות חשופה עד כדי כך, וגם זה לא מכובד. אני רוצה שאנשים יאהבו אותי, ולא שיכעסו עלי או ישנאו אותי. חשובה לי האהבה של האנשים, שיכירו אותי. הציעו לי להשתתף בתחרות היופי של ישראל לפני כמה חודשים, אבל נאלצתי לצערי לוותר כי זה מחייב גם בגדי ים. מה כן? לדגמן בגדים, לשחק בפרסומות, וגם בסרטים."
 
הדרך אל ההצלחה אינה קלה, יודעת איאת. במקביל לסלילת דרכה אל הצמרת, היא מקפידה לעבוד וללמוד. בין היתר, היא למדה מזכירות רפואית במכללה למינהל, אך לצערה לא מצאה עבודה במקצוע הזה. היא גם עבדה תקופת מה כמלצרית במלון לאונרדו, אותה היא זוכרת כעבודה פיזית קשה. כיום היא לומדת במכללת הגליל המערבי בעכו. שנה שניה. מתכננת הסבה מקצועית ולימודים בתחום ילדים ונוער בסיכון. "המקצוע הזה חשוב לי", היא אומרת, "אני רוצה לעזור לאנשים."
 
איאת רשומה בסוכנות הדוגמנות התל אביבית TLV MODELS, אשר דואגת להפנות אותה לאודישנים שונים. לאחרונה היא נבחנה לסרט פרסומת בהוט, והיא ממתינה לתשובה. "שלחו לי במייל משפטים לתפקיד האחות בסרט, ואני למדתי ושיננתי אותם בבית. אני מודעת לכך שההצלחה לא תגיע בין לילה, ושצריך לעבוד קשה עד שזה מגיע. לא לוקחת קשה תשובות שליליות, אלא ממשיכה הלאה. אל האודישן הבא."
 
באופן מפתיע, במגזר היהודי מכירים אותה קצת יותר, ומדי פעם גם מתפרסמות עליה ידיעות קצרות במדורי החברה. איאת: "במגזר הערבי אני ידועה קצת פחות, כי כל האודישנים הם למגזר היהודי. התחום הזה פחות מפותח במגזר הערבי, אבל אני מקווה שיכירו אותי גם שם. התבקשתי להשתתף בפרסומת של שטראוס בשפה הערבית. שלחו לי במייל את הדברים שצריכים להגיד. התאמנתי, צילמתי בווידיאו ושלחתי להם במייל. מקווה לתשובה חיובית."
 
מי שמסייע לה להשתלב גם במגזר הערבי הוא השדרן המוערך עומרי חסנין, שעוסק גם בהפקה ובאמרגנות. איאת: "עומרי עזר לי מאוד להשתלב במגזר הערבי שיכירו אותי, דואג שיכתבו עליי. עוזר לי להתקדם. אני מקווה להשתתף בתוכנית הטלוויזיה שלו."
 
"אם לא מנסים, אי אפשר להצליח. הפרטים שלי והתמונות שלי נמצאים במקומות הנכונים, וגם אם הפעם לא יצליח, אני ממשיכה לנסות, ובסוף זה יתפוס. אני ממש לא מהמתייאשות. אין מה להפסיד. יש לי ביטחון עצמי רב. ויש לי סבלנות."
 
היא גם השתתפה באודישן לתוכנית הטלוויזיה 'האח הגדול', אבל היא מצהירה: "אם אתקבל, אני מאמינה שאסכים להיכנס לשם. אהיה מי שאני. אתנהג בצורה מכובדת."
 
במקביל להצעות דוגמנות לשמלות ובגדים, היא מקווה מאוד לשחק גם בסרטי טלוויזיה או קולנוע. בעבר השתתפה בקורס משחק בתיאטרון הסטודיו החיפאי, ואולי ראיתם אותה בסדרה 'החממה' ששודרה ביס, או בסדרת טלויזיה 'פצועים בראש'.
 
כשהיא לא בלימודים או באודישנים, היא מתמסרת לאחד מתחביביה: ספורט, כושר, לטייל בים, סרטים, זמן איכות עם חברים ומשפחה. "אני אוהבת לקרוא. כל ספר שנופל לידיים שלי. בערבית, בעברית, וגם באמצעות הטלפון הסלולארי והמחשב. כל מה שמופיעה בו המילה הכתובה. אופנה, חדשות, כמה שיותר לדעת."
 
על המצב הבעייתי השורר כיום במדינה, בנושא הקונפליקט היהודי-ערבי, היא אומרת: "אני רוצה שלום, שיאהבו אחד את השני, בלי לחשוב על דת וגזע, בלי לסווג אנשים לפי מוצא יהודי, ערבי, רוסי, או אתיופי. אני שופטת אנשים לפי ההתנהגות שלהם, ולא לפי מוצא או גזע. הלוואי שלא יהיו עוד מלחמות."

 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב
לייבסיטי - בניית אתרים