בריוש

בשנת 2011 החליטה הקונדיטורית חגית שטרן לעזוב את עבודתה כמנהלת לוגיסטית בחברת הרכבים העולמית "פורד" בבלגיה, כדי להגשים חלום ישן שלה. את רזי הבולונז'ורי והאפייה הצרפתית היא למדה ב-Perpigan שבצרפת, ולאחר

אוקטגון מארחת את יקב וורטמן

מסעדת אוקטגון הוותיקה, שפועלת כבר 17 שנים, הנהיגה לאחרונה מסורת חדשה – פעם בחודש היא מציעה ארוחת קונספט שמשלבת מנות ויינות שתואמים להן. מחיר ארוחה כזו היא בסך 200 ₪ לסועד, והמנות הן...
דף הבית >> אמנות >> תערוכות חדשות >> גלריית אבא חושי: הנשים העוצמתיות של דורית עמיקם
 

 

גלריית אבא חושי: הנשים העוצמתיות של דורית עמיקם 


 

בין התאריכים 27.11.14 – 24.12.14 תוצג בגלריית בית אבא חושי בשכונת נווה שאנן בחיפה תערוכת ציוריה של ד"ר דורית עמיקם ## התערוכה, 'אישה', כוללת כשלושים עבודת בטכניקות שונות ## לצד קריירה חובקת עולם כמדענית חוקרת סרטן, היא גם מציירת וחובקת רומן ביכורים 


 
ההזמנה לתערוכה
 

ביום חמישי, 27 בנובמבר, בשעה 19:00, תתקיים בגלריה החדשה של בית אבא חושי פתיחה חגיגית של תערוכת ציוריה של ד"ר דורית עמיקם, 'אישה', אותה אוצרת האמנית אביבה שמר, שגם תישא דברים. בתערוכה כשלושים עבודות, במספר טכניקות. מרביתן שמן על קנבס, וחלקן שילוב של שמן עם אבני פסיפס. כמה מהעבודות הן צילום משולב עם ציור. צילומי טבע ואגמים, שצילמה דורית בצפון מזרח מדינת וושינגטון בגבול עם קנדה ואיידהו, שעליהם היא ציירה את הנושא שמדבר אליה יותר מכל – נשים עם חוסן ויופי פנימי. התערוכה תוצג עד 24 בדצמבר. 
 
דורית עמיקם על רקע אחת מעבודותיה בתערוכה קודמת

ד"ר דורית עמיקם הינה מדענית, יוצרת רב תחומית, ציירת, מרצה וסופרת. במקצועה היא אונקולוגית מולקולארית, שמחקרה עסק בסרטן ספוראדי ומשפחתי, כגון סרטן המעי הגס, סרטן המוח, סרטן השד, לוקמיה ועוד. עבודותיה המדעיות עוסקות בפיתוח מערכות אבחון לסרטן בשיטות ביוטכנולוגיות העומדות בחזית המדע, בהטמעת מערכות אלו וישומן בעולם הקליני. חלק מזמנה הוקדש לייעוץ גנטי למשפחות עם נטייה גנטית לסרטן ולהוראת הקורסים שלה, שלימדו בעיקר על עבודתה ועל הגנים המעורבים בתהליך הסרטני, כגורמים או כמונעים של סרטן.
 
מתוך התערוכה. צילומים: אלבום פרטי

ד"ר עמיקם זכתה בחיי הקריירה שלה כמדענית להעמיד שני שטחי מחקר אשר לא היו קיימים קודם לכן, ואשר כעת הם משגשגים, פורחים ונחקרים במעבדות ברחבי העולם. האחד נוגע למערכת החיסונית, והשני לחקר סרטן. לפני מספר שנים היא התאלמנה מבעלה, פרופ' משה בנזימן מהאוניברסיטה העברית בירושלים.
 

היא ילידת ירושלים, וגדלה בחיפה. בגיל 12 יצאה המשפחה לאתיופיה בשל שליחות אבי המשפחה. היא למדה שם בבית ספר צרפתי, ואפילו חייכה לקיסר. בגיל 16 נשלחה עם תלמידים מצטיינים אחרים לכמעט שנה ללימודים באוהיו. אחרי השרות הצבאי נסעה לאירופה, ואחר כך לקחה פסק זמן נוסף לפני תשע שנות הלימודים הצפויות לה עד הדוקטורט, על מנת ללמוד בקליפורניה בלט קלאסי, מאהבותיה הגדולות. את לימודיה עשתה בהדסה עין כרם ובטכניון. את הפוסט דוקטורט עשתה בלונדון. השנים הבאות הוקדשו לקריירה המדעית המשגשגת שלה. במהלך שנות עבודתה היא זכתה להכרה מעמיתיה למקצוע ולהערצת תלמידיה, והוזמנה להרצות ברחבי העולם בכנסים בינ"ל כדי להציג את עבודתה ומחקרה. בשבע השנים האחרונות התגוררה בעיקר בארה"ב, בדרום קרולינה בחוף המזרחי של ארה"ב ובמדינת וושינגטון בחוף המערבי של ארה"ב. לאחרונה חזרה להתגורר בישראל.
 

דורית עמיקם מציגה את עבודותיה בתערוכות יחיד וקבוצתיות בארץ ובחו"ל. באתר האינטרנט שלה ניתן לצפות בגלריות המגוונות, שמספרות את סיפורן של נשים ברחבי העולם, ההיסטוריה וההווה, החל מקיסרית סין המסורתית, דרך נשים עוצמתיות אשר התמודדו במצדה עם תהליך נפילתה, ועד האישה של היום. הטכניקות ביצירות האמנות שלה מגוונות, ביניהן צילום משולב עם ציור, שימוש באבני פסיפס עם שמן אך בעיקר שמן על קנבס. את ציוריה היא יוצרת בשלושה מקומות בעולם בהם יש ברשותה סטודיו: בדרום קרולינה, במדינת וושינגטון, ובזיכרון יעקב בישראל. אחדים מהציורים היא מוכרת, ואחדים היא תורמת.
 
נשים חזקות תמיד העסיקו והקסימו את ד"ר עמיקם. נשים שהתגברו על מהמורות החיים ונאבקו בדרכן באירועים סוערים, בעולמן המקצועי והאישי, ובזמן שעשו זאת חיזקו את עצמן ואת סביבתן. את עולמנו. רגשות ורעיונות אלו של האמנית, בנוסף לניסיונה האישי והמקצועי כמדענית וחוקרת, באים לידי ביטוי בציוריה, בצבעים המגוונים, ברקעים, בדמויות ובתכשיטים שמקשטים את הנשים. הנשים שלה מוצגות כמושכות, חזקות, גאות, אינטליגנטיות ומסתוריות.

 
 

דורית, איך ומתי התחלת לצייר?
 
-    "אם היו אומרים לי לפני 10 שנים שאוחז מברשת בידי ואצייר, בהיותי בתוך כל הכינוסים והקריירה המדעית שלי, הייתי מחייכת בביטול ובספקנות. זה קרה לפני שבע שנים, עת לקחתי פסק זמן לטובת כתיבת פרק בספר מדעי. הייתי בין האגמים והטבע בצפון-מזרח וושינגטון. אזור עם אינספור אגמים. איפה שזורקים מטבע יש אגם. אתה נמצא שם עם הטבע ועם אלוהים. השקט הנפלא הזה והניתוק גרם לי לרצות להתחיל לצייר. אבל לא ידעתי איך, כי מעולם בחיי לא אחזתי במכחול. הטבע הפראי והלא מתורבת הלהיב את דמיוני. חשבתי שאצייר טבע. צילמתי עוד ועוד, ורשמתי לי ביומן לבדוק איפה אפשר ללמוד לצייר. עד שיום אחד ישבתי בסירה ודגתי דגים, ופתאום חייכתי לעצמי והבנתי מה אני רוצה לצייר. נשים בעלות חוסן נפשי. נשים חזקות, נשים מובילות. בכל מיני סיטואציות בחיים. אבל לא ידעתי איך ליישם את זה. ואז עמדתי בסטודיו גדול מול קנבס, ופשוט התחלתי לצייר עם צבעי שמן, ומה שהלהיב זה המגוון העצום של הצבעים, הריחות שלהם, כמו שאהבתי את ריחות המעבדה. שבשבילי היו כמו בושם. נתתי ליד להוביל, והגעתי להחלטה שאני לא רוצה ללמוד, אלא מעדיפה, עד כמה שניתן, שהציורים שלי ינבעו מתוכי, ולמזער השפעות חיצוניות."
 

זה מסביר את הקו המיוחד לך?
 
-     "כן. כך נוצר לי קו, שאנשים אומרים שהוא מאפיין אותי. סטייל מקורי משלי, תמהיל של צבעים ומסר משלי, שבא מהחיים שלי. אני מתכשטת אותן, מוסיפה להן עגילים, תכשיטי מותניים. מאוד חשובות לי עיניים אקזוטיות, אינטליגנטיות, השיער הארוך והמביע שקט, הצוואר הארוך והאלגנטי-מלכותי. מותן עגולה. אנשים הסבו את תשומת לבי, שמרבית הנשים שאני מציירת נושאות על ראשן כתר כזה או אחר."
 
בנוסף לתערוכה, חובקת דורית ספר חדש, 'A WOMAN AND A LAKE', שזכה לשבחים (חמישה כוכבים!) וניתן לרכישה באמזון. רומן הביכורים שלה הוא סיפור על מדענית, בעלת מוניטין בינלאומי, יפיפייה ומצליחה, אשר מוצאת את עצמה עומדת  בפני אתגרים דרמטיים בחייה. בזמן שהיא מתמודדת עם אתגרים אלו, החיים מזמנים לה מאורעות נוספים, הגורמים לה לגייס את כל כוחות נפשה, יכולותיה וחוסנה הפנימי כדי לנווט את חייה ובין סודותיה. תוך כדי צעידתה האמיצה במבוך הפתלתל  והמאתגר אשר החיים הציבו בפניה, נקרים בדרכה אהבות חדשות בחייה האישיים והצלחה והכרה בעולמה המקצועי. במסעה בשביל חייה, בשלוש יבשות, היא מפסלת את גורלה ועתידה בתעוזה ובאומץ. בעשותה זאת היא מתרגמת את הרגשותיה ומחשבותיה להחלטות הרות גורל, כאשר היא מיישמת את פילוסופיית החיים אותה היא מפתחת במהלך דרכה בחיים.
 
הזמנת הספר באמזון:  
http://www.amazon.com/A-Woman-Lake-Dorit-Amikam/dp/0615847137/ref=cm_rdp_product_img
 
אתר האינטרנט של דורית עמיקם:
 www.doritamikam.com
 
ד"ר דורית עמיקם
עטיפת הספר
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב

חגיגת החורף של זוזה מאמא

חגיגת החורף של זוזה מאמא
באחד מימי חמישי, באמצע החורף, יצאה לה מסעדת זוזה מאמא במסיבה עליזה וצוהלת, כאשר כל המי ומי מחיפה והקריות הגיעו לשם כדי ליהנות מערב חד-פעמי של מוזיקה סוערת (בווליום קצת מוגזם למי שישב ממש קרוב), ומנות.
קישור לעמוד המלא

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'
טונה 'סטארקיסט' משיקה את סדרת 'סטארקיסט לייט' ב- 3 טעמים שונים: לימון – פלפל חריף, עשבי תיבול וטבעי. מקור לחלבון מצוין ושילוב מושלם של טעם ובריאות - רק 125 קלוריות לקופסא, 20 גר' חלבון ו-4% שומן.
קישור לעמוד המלא

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה
את ההמבורגר המיוחד של בורגר סאלון הכירו החיפאים לפני כחמש שנים, כאשר נפתח הסניף הראשון של הרשת בהיכל הספורט רוממה ומאז הפך מוקד עליה לרגל. ביום שלישי השבוע נפתח הסניף השני של הרשת בחיפה והאחד עשר...
קישור לעמוד המלא

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב
רשת החנויות Spices (ספייסז), המציעה חוויה קולינארית של טעמים, ריחות ומוצרים, חומרי גלם לאפייה ובישול, כלים מקצועיים למטבח הביתי ועוד, מוסיפה להתרחב ומשיקה סניף שני של הרשת בצפון, במרכז חורב, חיפה...
קישור לעמוד המלא

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!
בעיר התחתית בחיפה יש לא מעט שיש לא מעט מוסדות שמלווים את העיר ותושביה כבר שני דורות לפחות, ולצערנו הרב הם לא יהיו כאן לנצח. אם נודה על האמת, רוב החיפאים לא ישבו בהם מעולם, ובמקרה הטוב רק שמעו את שמם..
קישור לעמוד המלא

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019
רשת בתי הקפה BIGA, בסגנון בולנז'רי פטיסרי, משיקה בימים אלה, תפריט עשיר לחורף 2019. אבי לוי, איש חיי לילה ומסעדנות ותיק שמנהל כיום את ביגה הפופולארית (והכשרה) שברחוב חורב 12, הזמין מספר חברים טובים...
קישור לעמוד המלא

יומנגס - "כל הקודם טועם"

יומנגס - "כל הקודם טועם"
בסוף השבוע האחרון, קיימה רשת "יומנגס" בסניף נשר, את אירוע "כל הקודם טועם", אשר מתקיים פעם בחודש, בכל פעם בסניף אחר של הרשת. מדובר באירועים אקסקלוסיביים לקליקת החברים של יומנגס - חברי "השמנמן המתמיד"..
קישור לעמוד המלא

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15
פסטיבל טעמים בעמקים חוגג השנה ט'ו שנים, השנה נחגוג פסטובל של 15 חורפים בהם מוזמנים אורחי הפסטיבל ליהנות מחוויה שמשלבת טבע ירוק ופורח, מכירת תוצרת חקלאית טרייה, ארוחות במסעדות כפריות, תערוכות אומנים..
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!
רשת פאפא גונ'ס יצאה בקמפיין במסגרתו הם מתחייבים להגעת משלוח הפיצה תוך חצי שעה מרגע ההזמנה. אין עלות משלוח ללקוח, אבל מחיר המינימום להזמנה הוא 50 ש"ח. בת"א ובחיפה ישנם אזורים שהמינימום הוא מעל 100 ש"ח.
קישור לעמוד המלא

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח
החורף בפתח ובמדפי הפירות בסופר כבר ניתן למצוא זני אבוקדו בשלים וטעימים. הפרי הבריא והחשוב הזה, המכיל בעיקר שומן בלתי רווי הבריא עבורנו, מכיל בנוסף כמות גבוהה של ויטמיני B, A, E, C ויטמין K וחומצה...
קישור לעמוד המלא

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!
במסעדת ליבירה החליטו לרקוח עבורכם פסטיבל חריף של סופ"ש ארוך ולוהט במיוחד הכולל מנות לוהטות עם פלפלים כמו צ'ילי תאילנדי, צ'יפוטלה, חלפניו, הבנרו, שאטה, פלפל ג'ולוקיה ועוד. תפריט הפסטיבל החריף שרקח השף.
קישור לעמוד המלא

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון
רשת משקאות הבריאות B-FRESH השיקה בסוף השבוע האחרון את הסניף החדש ה-15 בקניון הקריון בקריית ביאליק. הגיע לברך את ניב כהן מבעלי הרשת,גיא קרן מנכ"ל הקניון שנהנה יחד עם כל המבקרים משייק בריא ומרענן...
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי
רשת הפיצריות פאפא ג'ונס יוצאת במבצע אקסטרא פריידיי ותציע ללקוחותיה בכל יום שישי - פיצה מרגריטה משפחתית +5 תוספות ב-55 ₪ כל אחת, בקנייה של 2 פיצות דרך האתר בלבד, בכל סניפי הרשת. רשת הפיצריות פאפא...
קישור לעמוד המלא

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018
הצוות הקולינרי של רשת BBB, בראשותו של שף אילן פנחס, פיתח מנות חדשות שמתווספות לתפריט קיץ 2018. המנות החדשות כוללות המבורגרים מיוחדים, לרבות המבורגרים צמחוניים, מנות עיקריות מגוונות, מנות ראשונות...
קישור לעמוד המלא

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה
יקב כרמל הוותיק, שהחל לפעול בשנת 1892, פתח את שעריו לחגיגה של יין וארוחת בשרים נהדרת לכבוד החגים הקרבים ובאים. המארחים היו נדב ארנס (מנכ"ל יקבי כרמל) ויפתח פרץ (היינן הראשי של יקבי כרמל), שהשיקו...
קישור לעמוד המלא

לייבסיטי - בניית אתרים