בריוש

בשנת 2011 החליטה הקונדיטורית חגית שטרן לעזוב את עבודתה כמנהלת לוגיסטית בחברת הרכבים העולמית "פורד" בבלגיה, כדי להגשים חלום ישן שלה. את רזי הבולונז'ורי והאפייה הצרפתית היא למדה ב-Perpigan שבצרפת, ולאחר

אוקטגון מארחת את יקב וורטמן

מסעדת אוקטגון הוותיקה, שפועלת כבר 17 שנים, הנהיגה לאחרונה מסורת חדשה – פעם בחודש היא מציעה ארוחת קונספט שמשלבת מנות ויינות שתואמים להן. מחיר ארוחה כזו היא בסך 200 ₪ לסועד, והמנות הן...
דף הבית >> אמנות >> תערוכות חדשות >> קסטרא: תערוכת הצילום של פרופ' אלישע בר-מאיר - 'IMAGE'‏
 

 

ויהי אור 


 

פרופ' אלישע בר-מאיר, מומחה בעל שם לרדיולוגיה, מציג בקניון קסטרא בחיפה את תערוכת הצילום 'IMAGE' ## עשר עבודות המדגישות את חשיבות מוטיב האור בעבודת הצילום
 


 
מתוך התערוכה. צילומים: אלישע בר-מאיר
 
בשנים האחרונות גוברת בארץ ובעולם המגמה של הצגת תערוכות אמנות מחוץ למוזיאונים ולגלריות. תערוכות רבות מוצגות כיום באכסניות אליהן מגיעים אנשים רבים – בנקים, בתי חולים, קומות הכניסה לרבי-קומות מפוארים, מבני משרדים ועוד. כך נהנים מהיצירות אנשים שאינם שוחרי אמנות הארד-קור המטריחים עצמם אל מוזיאונים. פרופ' אלישע בר-מאיר בחר להציג את תערוכת צילומיו הנוכחית במכון הדימות מאר בקניון קסטרא.

בתערוכת הצילום 'IMAGE', הוא מציג עבודות המדגישות את חשיבות מוטיב האור בעבודת הצילום. התערוכה מוצגת לרגל חנוכת המכון החדש של חברת מאר לאבחון רפואי. במכון החדש והמודרני מופעלים אמצעי דימות רבים כגון: רנטגן, אולטרסאונד, סי-טי, בדיקות אוסטאופורוזיס, מיפויים וכדומה.

 
לא בכדי בחר פרופ' בר-מאיר להציג את תערוכתו דווקא שם. במשך כל חייו המקצועיים הוא עסק באבחון תצלומי רנטגן וסריקות למיניהן, וניהל במשך 23 שנים את מכון הרנטגן במרכז הרפואי בני ציון. ביום בו החליט להפנות את עינו ה'רדיולוגית'  לכיוון נוסף - המבט מבעד למצלמה - נוצר שילוב מעניין וייחודי של רופא ואמן, רדיולוג וצלם אמנותי, או כפי שהוא מגדיר: "אמנות השילוב  בין רדיוגרפיה ופוטוגרפיה".

תערוכתו  הקודמת של אלישע בר-מאיר, 'אבחנה דקה', מוצגת דרך קבע בפקולטה לרפואה של הטכניון בחיפה. התמונות בתערוכה זו צולמו במרכז הרפואי בני ציון, ונכללות בה 24 עבודות המייצגות 24 שעות בחיי בית-חולים. לפני שהתמקמה שם היא הוצגה במהלך השנים האחרונות בתיאטרון ירושלים, באודיטוריום חיפה ובבית סוקולוב בתל-אביב.

בר-מאיר, יליד ירושלים, 1946, עדיין פעיל מאוד בעבודתו כרדיולוג, ומפענח בדיקות סי-טי ו-MRI. מפנים אליו בדיקות לאבחון מכל רחבי הארץ.
  אלישע בר-מאיר. צילום: מיכה בריקמן
התערוכה הנוכחית כוללת עשר עבודות המוצגות ברחבת הכניסה למכון מאר החדש, בקומת הכניסה לקניון קסטרא. את התמונות בחר בר-מאיר מתוך שלל עבודותיו, והן מיועדות לשמש לתצוגת קבע. אלו תמונות גדולות, ממסוגרות ע"י רוני מירון בזכוכית מוזיאלית, ברוחב 80 ס"מ, מלבד התמונה 'זהרורית', שהיא בקוטר 110 ס"מ. התמונות חתומות וממוספרות, ומיועדות למכירה.
 

הדלתות במכון מאר פתוחות והקהל מוזמן לבקר ולהתבונן בעבודות, בימים א'-ה' בין השעות 08:00 – 18:00.

אלישע בר-מאיר, ספר על קצה המזלג אודות תחום ההתמחות שלך, ואיך הגעת אליו...

"את לימודי הרפואה סיימתי באוניברסיטת תל-אביב. למזלי בחרתי להתמחות בתחום הרדיולוגיה, וכך הייתי עד במשך השנים למהפכה הגדולה ביותר שארעה ברפואה במאה ה-20: כניסת אמצעי האבחון החדישים כמו סי-טי, אולטרסאונד ודופלר, וכמובן MRI. מחלות קשות שהיו אניגמטיות במשך אלפי שנים מאובחנות היום בהרף עין. תקצר היריעה מלמנות אפילו חלק קטן מהן, אך אציין דוגמאות בודדות: אבחון קרע במניסקוס בברך, פריצת דיסק בעמוד שדרה, אבחון מחלת טרשת נפוצה, או האפשרות לצפות התקפי לב בשיטת הצנתור הווירטואלי, כולן היו בבחינת מדע בדיוני עד שנות השמונים של המאה שעברה."

 

מה ההבדל בין הצילומים בהם אתה עוסק ביומיום, במסגרת עבודתך המקצועית, לבין צילום אמנותי?

"תמונות סי-טי ו-MRI הינן תמונות דיגיטליות המבוססות על סקאלה של גווני אפור הכוללת פיקסלים זעירים בקשת רחבה של גוונים, החל מהצבע הלבן ועד לצבע השחור. כל פיקסל בתמונה הדיגיטלית מייצג עוצמה שונה, ובדרך זו נבנית תמונת אבחון של גוף האדם בגווני אפור שונים. לעומת זאת, בצילום האמנותי משתמשים בכל צבעי הקשת ובאמצעי תאורה שונים, טבעיים או מלאכותיים. התוצאות על-כן הינן מרהיבות, והאפשרויות הינן אינסופיות. מוטיב האור הוא המאפשר להפוך מידע ויזואלי לאמנות. לעיתים העמדת תאורה מינימלית מאחורי אובייקט הצילום תחייב את הצופה להשלים בראשו את האלמנטים החסרים, כמו בתמונה 'זהרורית' המוצגת בתערוכה."

מתי ואיך ניצת אצלך תחביב הצילום?

"אני עוסק בצילום כל ימי, אך את התשוקה למדיום היקנה לי גוסטבו הוכמן, שהוא בעיניי מורה מחונן וצלם בחסד. השתתפתי בקורסים ובסדנאות צילום שהוא עורך, וממנו רכשתי בנוסף לידע מקצועי גם את זווית הראייה הייחודית המחפשת כל הזמן את המבט האחר ואת הזווית האנושית בכל פריים."

מה אתה אוהב לצלם במיוחד?

"לאחרונה אני מתמקד בצילומי רחוב. אני קורא לכך 'לתפוס את הרף העין'. או במילים אחרות: איך לתפוס בזמן את אלפית השנייה. זוהי אותה סיטואציה חד-פעמית, שאם החמצת אותה – היא לא תחזור."

איך נולדה תערוכתך הקודמת, 'אבחנה דקה'?

"בוקר אחד הגעתי כרגיל ליום עבודה שגרתי בבית החולים בני ציון, ומולי הגיח ילד חמוד עם רגל מגובסת, כשהוא מתגלגל על כיסא גלגלים. לאחר שעתיים, כשעליתי למשרדי ההנהלה, הוא שוב הופיע מולי, כשהוא 'עושה חרקות' עם כיסא הגלגלים שלו. באותו רגע הבנתי שהילד הפך את בית החולים למגרש משחקים פרטי משלו. נפל לי אסימון: כאן, מתחת לאף, נמצא 'הסיפור המצולם' שלי.

 

"בבית חולים מרוכזים תחת קורת גג אחת חיים שלמים. בית חולים מורכב מחדרי אוכל, מכבסה, בריכת שחייה, ליצנים, מרפאים בעיסוק, קפיטריה, אחיות רחמניות, ילדים, סבים וסבתות, בקיצור – מרחב שלם של חיים תוססים עם פעילות רצופה 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה. כך נולדה לה התערוכה 'אבחנה דקה', בה חוברו 24 תצלומים כמניין שעות היממה. זהו סיפור מצולם המכיל 24 פריימים בודדים, אשר שילובם יחד יוצר מרקם של סיפור עלילתי מצולם, פרוש על פני יממה אחת מיני רבות, כזרקור רב עוצמה החושף את המתרחש מאחורי הקלעים של בית החולים: חדר מיון, טיפול נמרץ, מיטות במסדרון, מוניטורים, כיסאות גלגלים, סורקים, עירויים, מכשירי החייאה, מבט משתומם, ידיים שלובות בין ייאוש לתקווה."

האם יש עוד תחומים אמנותיים בהם אתה עוסק?

"אני חובב ספרות וכותב סיפורים קצרים. חלקם מופיע באתר שלי:

http://www.barmar.co.il  

איך מגיבים מטופליך לעבודות הצילום שלך?

"כאשר אני מצלם מטופלים, אני כמובן מוודא את הסכמתם לצילום. במידה והתמונה מיועדת לתערוכה, אני דואג לקבל את הסכמתם בכתב. מרבית האנשים מגיבים בשמחה, אך היו גם מקרים  בהם מטופלים סרבו לצילום."

האם יצא לך להיפרד מעבודות שלך?

"העבודות שלי מוצגות דרך קבע בגלריה רוני מירון ברמת השרון. מספר עבודות נמכרו, כולל עבודה שנמכרה בשבוע שעבר ללקוח, שרכש אותה כמתנת יום הולדת עבור אשתו."
 
 

 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב

חגיגת החורף של זוזה מאמא

חגיגת החורף של זוזה מאמא
באחד מימי חמישי, באמצע החורף, יצאה לה מסעדת זוזה מאמא במסיבה עליזה וצוהלת, כאשר כל המי ומי מחיפה והקריות הגיעו לשם כדי ליהנות מערב חד-פעמי של מוזיקה סוערת (בווליום קצת מוגזם למי שישב ממש קרוב), ומנות.
קישור לעמוד המלא

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'
טונה 'סטארקיסט' משיקה את סדרת 'סטארקיסט לייט' ב- 3 טעמים שונים: לימון – פלפל חריף, עשבי תיבול וטבעי. מקור לחלבון מצוין ושילוב מושלם של טעם ובריאות - רק 125 קלוריות לקופסא, 20 גר' חלבון ו-4% שומן.
קישור לעמוד המלא

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה
את ההמבורגר המיוחד של בורגר סאלון הכירו החיפאים לפני כחמש שנים, כאשר נפתח הסניף הראשון של הרשת בהיכל הספורט רוממה ומאז הפך מוקד עליה לרגל. ביום שלישי השבוע נפתח הסניף השני של הרשת בחיפה והאחד עשר...
קישור לעמוד המלא

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב

רשת spices (ספייסז) מגיעה לחורב
רשת החנויות Spices (ספייסז), המציעה חוויה קולינארית של טעמים, ריחות ומוצרים, חומרי גלם לאפייה ובישול, כלים מקצועיים למטבח הביתי ועוד, מוסיפה להתרחב ומשיקה סניף שני של הרשת בצפון, במרכז חורב, חיפה...
קישור לעמוד המלא

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!
בעיר התחתית בחיפה יש לא מעט שיש לא מעט מוסדות שמלווים את העיר ותושביה כבר שני דורות לפחות, ולצערנו הרב הם לא יהיו כאן לנצח. אם נודה על האמת, רוב החיפאים לא ישבו בהם מעולם, ובמקרה הטוב רק שמעו את שמם..
קישור לעמוד המלא

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019
רשת בתי הקפה BIGA, בסגנון בולנז'רי פטיסרי, משיקה בימים אלה, תפריט עשיר לחורף 2019. אבי לוי, איש חיי לילה ומסעדנות ותיק שמנהל כיום את ביגה הפופולארית (והכשרה) שברחוב חורב 12, הזמין מספר חברים טובים...
קישור לעמוד המלא

יומנגס - "כל הקודם טועם"

יומנגס - "כל הקודם טועם"
בסוף השבוע האחרון, קיימה רשת "יומנגס" בסניף נשר, את אירוע "כל הקודם טועם", אשר מתקיים פעם בחודש, בכל פעם בסניף אחר של הרשת. מדובר באירועים אקסקלוסיביים לקליקת החברים של יומנגס - חברי "השמנמן המתמיד"..
קישור לעמוד המלא

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15
פסטיבל טעמים בעמקים חוגג השנה ט'ו שנים, השנה נחגוג פסטובל של 15 חורפים בהם מוזמנים אורחי הפסטיבל ליהנות מחוויה שמשלבת טבע ירוק ופורח, מכירת תוצרת חקלאית טרייה, ארוחות במסעדות כפריות, תערוכות אומנים..
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!
רשת פאפא גונ'ס יצאה בקמפיין במסגרתו הם מתחייבים להגעת משלוח הפיצה תוך חצי שעה מרגע ההזמנה. אין עלות משלוח ללקוח, אבל מחיר המינימום להזמנה הוא 50 ש"ח. בת"א ובחיפה ישנם אזורים שהמינימום הוא מעל 100 ש"ח.
קישור לעמוד המלא

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח
החורף בפתח ובמדפי הפירות בסופר כבר ניתן למצוא זני אבוקדו בשלים וטעימים. הפרי הבריא והחשוב הזה, המכיל בעיקר שומן בלתי רווי הבריא עבורנו, מכיל בנוסף כמות גבוהה של ויטמיני B, A, E, C ויטמין K וחומצה...
קישור לעמוד המלא

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!
במסעדת ליבירה החליטו לרקוח עבורכם פסטיבל חריף של סופ"ש ארוך ולוהט במיוחד הכולל מנות לוהטות עם פלפלים כמו צ'ילי תאילנדי, צ'יפוטלה, חלפניו, הבנרו, שאטה, פלפל ג'ולוקיה ועוד. תפריט הפסטיבל החריף שרקח השף.
קישור לעמוד המלא

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון
רשת משקאות הבריאות B-FRESH השיקה בסוף השבוע האחרון את הסניף החדש ה-15 בקניון הקריון בקריית ביאליק. הגיע לברך את ניב כהן מבעלי הרשת,גיא קרן מנכ"ל הקניון שנהנה יחד עם כל המבקרים משייק בריא ומרענן...
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי
רשת הפיצריות פאפא ג'ונס יוצאת במבצע אקסטרא פריידיי ותציע ללקוחותיה בכל יום שישי - פיצה מרגריטה משפחתית +5 תוספות ב-55 ₪ כל אחת, בקנייה של 2 פיצות דרך האתר בלבד, בכל סניפי הרשת. רשת הפיצריות פאפא...
קישור לעמוד המלא

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018
הצוות הקולינרי של רשת BBB, בראשותו של שף אילן פנחס, פיתח מנות חדשות שמתווספות לתפריט קיץ 2018. המנות החדשות כוללות המבורגרים מיוחדים, לרבות המבורגרים צמחוניים, מנות עיקריות מגוונות, מנות ראשונות...
קישור לעמוד המלא

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה
יקב כרמל הוותיק, שהחל לפעול בשנת 1892, פתח את שעריו לחגיגה של יין וארוחת בשרים נהדרת לכבוד החגים הקרבים ובאים. המארחים היו נדב ארנס (מנכ"ל יקבי כרמל) ויפתח פרץ (היינן הראשי של יקבי כרמל), שהשיקו...
קישור לעמוד המלא

לייבסיטי - בניית אתרים