דף הבית >> אמנות >> תערוכות חדשות >> עמוס קולמן: דאבל קליק
 

 

עמוס קולמן:  דאבל קליק


 

בשבת, 9 ביולי, בשעה 11:00 תיפתח באודיטוריום תערוכת צילומיו של עמוס קולמן, 'הקליק שלי' ## למרות ש-107,760 איש בחרו בצילום שלו למקום הראשון בתחרות וזיכו אותו בפרס בסך 100,000 ש"ח, הוא מסרב להתהדר בתואר 'צלם'...


 

יורם מארק-רייך

אתר כדאי לדעת


 
עמוס קולמן. צילום: ניר קולמן

עמוס קולמן, יליד חיפה, 1944, התגורר בילדותו ברחוב בן-יהודה בשכונת הדר – שנחשבה אז ללב העיר. הוא למד בבית ספר לאו-בק, ובילה רבות בגדוד הצופים "שלהבת" עם חברים כמו גדי ציגלמן (גדי יגיל), קובי אושרת ויונה יהב.
 
בשנים של טרום הקמת המדינה הספיק עמוס לחוות מפגשים עם החיילים הבריטים שהסתובבו ברחובות בזמן המנדט הבריטי. זיכרון ילדות נוסף שהוא נוצר הם קולות הרעם בהטבעת אוניית הקרב המצרית איברהים אל-אוול שהתקרבה לנמל חיפה.
 
מאחר ומגיל מוקדם יחסית היה ברור לו שהוא רוצה להיות מסגר כמו אביו, שלמה קולמן, הלך עמוס ללמוד בבית הספר המקצועי בשכונת בת-גלים.

 
מתוך התערוכה. צילומים: עמוס קולמן
 
בתקופה הקצרה שבין סיום בית הספר המקצועי ועד לגיוס, נשא עמוס לאישה את רינה ונולדו להם שני ילדים, כרמית וניר. עמוס ורינה נשואים באושר כבר 54 שנים וכיום יש להם שבעה נכדים ונכדות.
 
המפעל, התחיל כמסגרייה קטנה אותה הקים שלמה קולמן בעיר התחתית של חיפה עוד בטרם קום המדינה. המפעל עבר גלגולים רבים עד שהגיע למעמדו כאחד מהמפעלים המאושרים בארץ לייצור מיכלי פלדה לתעשיית הגז, הקירור, הקיטור ומערכות המים. כיום, לצד עמוס, ניתן למצוא את בנו ניר - דור שלישי – ולפעמים, לתקופות קצרות של לפני הגיוס, גם נכדים שעובדים במפעל, דור רביעי.
 
עכשיו, בגיל 72, החליט עמוס כי הגיע הזמן לשתף אנשים נוספים, מלבד משפחתו הקרובה, בחלק קטן מאוד מאוסף הצילומים המקשטים את חייו, ולצאת בתערוכת בכורה, 'הקליק שלי', שתיפתח בשבת, 9 ביולי, בשעה 11, באודיטוריום חיפה.

 

במהלך עשרות השנים צבר עמוס אלפי תצלומים. הוא עסק בנושאים רבים, התנסה בטכניקות מגוונות ובגישות שונות למראות ולחוויות הנובעים מבחירה מודעת ומתוכננת מחד, אך גם מהלכי רוח שונים וממקריות מאידך, מעונות שנה, תנאי תאורה וזוויות צפייה. 

בשל השפע הרב של הצילומים שברשותו, ההעדפה היתה להציג מגוון צילומים בתחומים שונים ולא להתמקד בנושא ספציפי אחד. מתוך האלפים נבחרו לתערוכה כחמישים תצלומים. האוצרת שולי פויר שינולד: "בחרתי עבודות שמראות בני אדם ברגעים אינטימיים בינם לבין עצמם או ביחסים מורכבים עם סביבתם, ברגעים שמתעדים ארועים היסטוריים או דתיים כמו הטבלה בכנרת, תהלוכות והפגנות..."

"ישנם גם צילומי דומם שמתמקדים בעירוניות, יש צילומי טבע מינימליסטיים כמו עלים תלויים דמויי עטלף או פרח עז צבע מבליח מאחורי גדר מונוכרומית חומה. קטגוריה מיוחדת מתמקדת בצילומים בטכניקות מיוחדות שיוצרים כמו ציורים אקספרסיוניסטים, הבלחות אור וצבע, וקומפוזיציות מופשטות כמו של עבודת מכחול ביד צייר אלא שהציור נוצר במצלמה."

שם התערוכה 'הקליק שלי' נולד משני הקליקים המתרחשים בו זמנית: הקליק של הצלם למראה החיזיון שהוא מבקש להעלות, ומיד אחריו הקליק של המצלמה.

עמוס, אשר ממשיך להתעקש כי אינו צלם גם אחרי שישים שנות צילום, חווה את העולם כשמצלמת הניקון שלו צמודה אליו במשך כל השעות בהן הוא ער. צילום הוא דרך חיים עבורו. 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

 

צילומיו הרבים התפתחו לצד התפתחות תחום הצילום; מהימים בו היה מצלם במצלמת הלייקה שלו שקיבל כמתנת בר מצווה, והנחשבת עדיין לאחת מהמצלמות הטובות ביותר שיוצרו. הוא נהג לפתח בעצמו במעבדתו הביתית הגדלות בשחור לבן, בהמשך עבר לתמונות בצבע, ועם השנים השתלב בצילום הדיגיטלי.

במשך שנים רבות המשיך לצלם עמוס במצלמת הלייקה, עד שהטכנולוגיה המתקדמת של חברת ניקון, אשר הציגה את הדגם המקצועי F4 שכנעה אותו לצלם במקביל במצלמות הפילם המתקדמות של החברה. כמובן שמצלמת הלייקה עדיין נמצאת בארונית שליד מיטתו מוכנה לשעת כושר.
 
המעבר למצלמה הדיגיטלית היה לא פשוט עבורו. בתחילה נראה היה כי האיכות של הצילום הדיגיטלי לא ישתווה לעולם לאיכות של הצילום בפילם, אך עם הזמן הצילום הדיגיטלי התפתח מאוד ואפילו עמוס עבר לצלם בדגם המקצועי ביותר של חברת ניקון - D5. עמוס: "ערימות הפילמים התחלפו בזיכרונות ניידים, ואין עוד צורך לזרוק לפח ימים של עבודה והגדלות ענק רק בגלל כתם שחור אחד בפורטרט שלא ראית בחדר החושך בשל התאורה האדומה..."
 
במשך עשרות שנים זכו ליהנות מתחביבו רק בני משפחה, חברים ולקוחות שהזדמנו אל מפעל המתכת שלו לייצור מיכלי לחץ לתעשייה בעיר גנים. המפעל משמש כמקום העיקרי אשר בו מוצגות תמונותיו, על הקירות ובעיקר בכל פינה פנויה.

הפעם היחידה שבה שלח תמונה לתחרות צילום היתה בלחץ המשפחה, בשנת 2004 לעיתון מעריב. 107,760 קוראים הצביעו באמצעות סמסים עבור הצילום הטוב ביותר לדעתם. עמוס זכה במקום הראשון, אבל אפילו 100,000 שקלים, הפרס הראשון, לא שכנעו אותו שהוא ראוי לתואר 'צלם', שהרי להיכנס בהיכל הקדושה של הצילום אינו דבר של מה בכך מבחינתו.

בגיל 19, בדירה קטנה בדרך יד-לבנים, כבר פיתח עמוס תמונות שחור/לבן במחסן קטן מתחת למדרגות הבניין. המקום אומנם היה קטן, אך ההגדלות עצמן הגיעו גם לגודל של מעל למטר. משפחות רבות זכו אז לקבל הגדלות של תמונות ילדיהם ללא תמורה.

 
 
 
בשנות השלושים לחייו חילק עמוס את זמנו הפנוי בין הצילום ותחביב הקליעה באקדח. תחביבו זה צמח, לטענתו, מתוך המציאות (שלא השתנתה רבות גם היום), והצורך בנשק להגנה עצמית מפני פעולות טרור שהיו חלק מהמציאות גם באזור חיפה. לשם קבלת הרישיון התבקש עמוס לירות באקדח במטווח בוואדי רושמייה. לאור יכולותיו המרשימות, הוצע לו להצטרף למועדון הקליעה של הפועל חיפה. בזמנים ההם נדרשו הקלעים להתאמן בזמנם הפנוי, אחרי שעות העבודה ובסופי שבוע ועל חשבונם. כל ההוצאות, מתחמושת, דרך הנסיעות המרובות ועד לכל פרט בציוד מומן מכיסם של הקלעים, גם כאשר ייצגו את המדינה.

במשך כעשור השתלב עמוס בין שלושת המקומות הראשונים בתחרויות בענף הקליעה באקדח. בין השאר הוא זכה מספר פעמים בתואר אלוף ישראל והחזיק בשיאי ישראל באותם המקצועות. כמו-כן השתתף במכבייה, תחרויות בינלאומיות ואף השתתף באליפות עולם באנגליה.
 
ומהקליק של האקדח, בחזרה אל קליק המצלמה. נושאי הצילומים האהובים על עמוס הם אלה אשר נעלמים מספר שניות לאחר ביצוע הצילום, ולכן הוא אומר שהתמונות הטובות ביותר הן אותן תמונות שלא הספיק לצלם. עמוס: "בתמונות אני מנסה לקלוט רגע מהחיים ולהנציח אותו על-ידי ניתוקו מהסובב אותו ומהעמדתו ברשות עצמו, בלתי תלוי עוד בנסיבות שיצרו אותו. העניין העיקרי שאני מנסה להפעיל אצל המתבונן אינה העברת אינפורמציה או רשמים, אלא רגש."


 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב

עושים ספורט? תאכלו פיצה PRO של דומינו'ס!!‏

עושים ספורט? תאכלו פיצה PRO של דומינו'ס!!‏
בעידן שבו אנו מודעים יותר ויותר לאורח חיים בריא, הספורט הפך לדרך חיים אצל רבים מאיתנו. חלק בלתי נפרד מהאימון ומהמאמץ הגופני הינו התזונה לפני ואחרי הפעילות עצמה. כיום ברור, ולא רק לספורטאים מקצועיים...
קישור לעמוד המלא

בורגרים רמת הנשיא של רשת בורגרים: מגוון מארזים במבחר טעמים

בורגרים רמת הנשיא של רשת בורגרים: מגוון מארזים במבחר טעמים
סניף Burgerim - ברמת הנשיא חיפה, המשתייך לרשת Burgerim (בורגרים), מציע מגוון רחב של טעמים בארוחה אחת עם מיני המבורגרים (כ-80 גרם לפניי צלייה) במבחר טעמים שונים, המוגשים בסניפים, ב'טייק אווי' או...
קישור לעמוד המלא

דומינו'ס פיצה: מזמינים פיצה ומשלמים באמצעות ביט

דומינו'ס פיצה: מזמינים פיצה ומשלמים באמצעות ביט
דומינו'ס פיצה, אחת מהחברות החדשניות והמתקדמות בעולמות הדיגיטל, חברה לאפליקציית התשלומים הגדולה והמובילה בישראל - bit, בכדי להתחיל את מהפכת התשלומים בישראל ולייצר חווית קניה חדשה, נוחה יותר ובטוחה...
קישור לעמוד המלא

לחובבי הניגוב: נפתח חומוס נחמה

לחובבי הניגוב: נפתח חומוס נחמה
לקראת סוף אוקטובר נפתחה חומוסייה חדשה ברחוב העצמאות 3, בערך מתחת לבניין הטיל בעיר התחתית. הבעלים הם בני הזוג אנה ורן נשיב, והמקום נקרא על שם סבתו בת ה-101 של רן, שלאורך כל השנים תמכה ברן וחיזקה אותו..
קישור לעמוד המלא

דומינו'ס פיצה: חדש בסדרת הצ'יזי קראסט

דומינו'ס פיצה: חדש בסדרת הצ'יזי קראסט
חשבתם ששום דבר כבר לא יפתיע אתכם בעולם הפיצות? אז תחשבו שוב. אחרי שדומוינו'ס הפתיעה את לקוחותיה עם מגוון פיצות בטעמים ייחודיים כמו פיצת הכוסמין, פיצת ניו-יורק ופיצת "מוגזמת שוקולד", כעת היא מרחיבה...
קישור לעמוד המלא

BLACK מסביב לעולם

BLACK מסביב לעולם
רשת Black משיקה תפריט חדש עשיר בטעמים סובבי עולם: המבורגרים חדשים, מנות עוף פיקנטיות, סלטים וקינוחים חדשים ומרעננים. הרשת, שאת המטבח שלה מוביל השף הכי יצירתי בארץ, פרופסור מדופלם להמבורגרים - שף צחי..
קישור לעמוד המלא

שולחן ראש השנה עם מוצרים חדשים

שולחן ראש השנה עם מוצרים חדשים
חברת "ליב", המתמחה בשיווק והפצה של מזון אורגני, טבעי וטבעוני וללא גלוטן, עוברת לייצור כלל מוצרי הטופו של החברה, למשק ויילר, הנחשב ליצרן הטופו המוביל בישראל. במסגרת שיתוף הפעולה משיקה ליב מוצרי טופו...
קישור לעמוד המלא

בלאק וביסלי משתפים פעולה

בלאק וביסלי משתפים פעולה
גם כשאנחנו כבר בטוחים שאי אפשר להמציא שום דבר חדש בנושא ההמבורגרים, מגיעות לפעמים הפתעות מרעישות. והפעם זה שוב מגיע מכיוון מסעדת ההמבורגרים האהובה עלינו מכולן - מסעדת Black...
קישור לעמוד המלא

קפה לואיז: מעכשיו גם מגשי אירוח!

קפה לואיז: מעכשיו גם מגשי אירוח!
קפה לואיז, שהסניף הראשון שלו הוקם במפגש של שכונת כרמליה עם שדרות מוריה בשנת 2007, היה נושא הדגל של מהפיכת הצמחונות, הטבעונות והמנות ללא גלוטן בחיפה. הרעיון שעמד מאחורי קפה לואיז מבוסס על הבשורה...
קישור לעמוד המלא

ניו יורק בנוסח דומינו'ס פיצה

ניו יורק בנוסח דומינו'ס פיצה
מהדורת הקיץ של דומינו'ס פיצה יצאה לדרך ב-8.7, והיא מוגבלת לשלושה חודשים בלבד. קבלו את New York Pizza משפחתית, שנחתכת ל-6 משולשים במקום 8, כך שכל משולש הינו דק דק וענק. מעליו מפוזרות גבינות ייחודיות...
קישור לעמוד המלא

רשת טיב טעם פתחה סניף דגל במתחם חוצות המפרץ

רשת טיב טעם פתחה סניף דגל במתחם חוצות המפרץ
חדשות טובות למי שאוהב לאכול טוב - השבוע נפתח הסניף ה-40 במספר של רשת טיב טעם. לרגל הפתיחה הגיעו עשרות אנשי תקשורת ומובילי דעת קהל מחיפה והסביבה, כדי להכיר מקרוב את הסניף החדש, ולהתכבד בתקרובת עשירה...
קישור לעמוד המלא

בלאק: אמריקה זה כאן!!

בלאק: אמריקה זה כאן!!
רשת בלאק רשת ההמבורגרים הותיקה במדינה בניצוחו של השף צחי בוקששתר, יוצאת במהדורה מוגבלת לחודש אחד בלבד. עם גרסת ההמבורגר הייחודית במשקל 1.200 והפעם עם תוספות של מיקס צ'יפס, צ'יפס רגיל וצ'יפס בטטה...
קישור לעמוד המלא

וניה ביסטרו: השקת תפריט הקיץ

וניה ביסטרו: השקת תפריט הקיץ
כאשר ישנה בחיפה השקה של תפריט חדש במסעדה נחשבת, מתייצבים כל המי ומי. ידוענים, אנשי תקשורת וכמובן - לירן חולצה אפורה. על אחת כמה וכמה, כאשר מדובר בשף ששמו יצא לפניו, ובמסעדת ביסטרו מהטובות בסביבה...
קישור לעמוד המלא

מסעדת מינא: ביי ביי נצרת, ברוכה הבאה לעכו

מסעדת מינא: ביי ביי נצרת, ברוכה הבאה לעכו
מינא הינה מסעדת דגים עם תפריט עשיר ומיוחד, בה נפגשים המזרח והמערב בנוף עוצר נשימה המשקיף על חומות עכו, חיפה והרי הכרמל. המסעדה עברה לפני חודשים אחדים אל משכנה החדש בו פעלה בעבר מסעדת "אל באבור"...
קישור לעמוד המלא

פסטיבל היין חוזר לחיפה

פסטיבל היין חוזר לחיפה
לאור ההצלחה לה זכה בשנים האחרונות פסטיבל היין המסורתי ובתזמון מושלם לחג השבועות, חוזר בתאריכים 5-6.6 הפסטיבל אל חיפה ואל רחבת גן האודיטוריום המקסימה. הפסטיבל באחריות של קבוצת VPL GROUP,ORIZONS הפקות..
קישור לעמוד המלא

לייבסיטי - בניית אתרים