בריוש

בשנת 2011 החליטה הקונדיטורית חגית שטרן לעזוב את עבודתה כמנהלת לוגיסטית בחברת הרכבים העולמית "פורד" בבלגיה, כדי להגשים חלום ישן שלה. את רזי הבולונז'ורי והאפייה הצרפתית היא למדה ב-Perpigan שבצרפת, ולאחר

אוקטגון מארחת את יקב וורטמן

מסעדת אוקטגון הוותיקה, שפועלת כבר 17 שנים, הנהיגה לאחרונה מסורת חדשה – פעם בחודש היא מציעה ארוחת קונספט שמשלבת מנות ויינות שתואמים להן. מחיר ארוחה כזו היא בסך 200 ₪ לסועד, והמנות הן...
דף הבית >> אמנות >> תערוכות חדשות >> עמוס קולמן: דאבל קליק
 

 

עמוס קולמן:  דאבל קליק


 

בשבת, 9 ביולי, בשעה 11:00 תיפתח באודיטוריום תערוכת צילומיו של עמוס קולמן, 'הקליק שלי' ## למרות ש-107,760 איש בחרו בצילום שלו למקום הראשון בתחרות וזיכו אותו בפרס בסך 100,000 ש"ח, הוא מסרב להתהדר בתואר 'צלם'...


 

יורם מארק-רייך

אתר כדאי לדעת


 
עמוס קולמן. צילום: ניר קולמן

עמוס קולמן, יליד חיפה, 1944, התגורר בילדותו ברחוב בן-יהודה בשכונת הדר – שנחשבה אז ללב העיר. הוא למד בבית ספר לאו-בק, ובילה רבות בגדוד הצופים "שלהבת" עם חברים כמו גדי ציגלמן (גדי יגיל), קובי אושרת ויונה יהב.
 
בשנים של טרום הקמת המדינה הספיק עמוס לחוות מפגשים עם החיילים הבריטים שהסתובבו ברחובות בזמן המנדט הבריטי. זיכרון ילדות נוסף שהוא נוצר הם קולות הרעם בהטבעת אוניית הקרב המצרית איברהים אל-אוול שהתקרבה לנמל חיפה.
 
מאחר ומגיל מוקדם יחסית היה ברור לו שהוא רוצה להיות מסגר כמו אביו, שלמה קולמן, הלך עמוס ללמוד בבית הספר המקצועי בשכונת בת-גלים.

 
מתוך התערוכה. צילומים: עמוס קולמן
 
בתקופה הקצרה שבין סיום בית הספר המקצועי ועד לגיוס, נשא עמוס לאישה את רינה ונולדו להם שני ילדים, כרמית וניר. עמוס ורינה נשואים באושר כבר 54 שנים וכיום יש להם שבעה נכדים ונכדות.
 
המפעל, התחיל כמסגרייה קטנה אותה הקים שלמה קולמן בעיר התחתית של חיפה עוד בטרם קום המדינה. המפעל עבר גלגולים רבים עד שהגיע למעמדו כאחד מהמפעלים המאושרים בארץ לייצור מיכלי פלדה לתעשיית הגז, הקירור, הקיטור ומערכות המים. כיום, לצד עמוס, ניתן למצוא את בנו ניר - דור שלישי – ולפעמים, לתקופות קצרות של לפני הגיוס, גם נכדים שעובדים במפעל, דור רביעי.
 
עכשיו, בגיל 72, החליט עמוס כי הגיע הזמן לשתף אנשים נוספים, מלבד משפחתו הקרובה, בחלק קטן מאוד מאוסף הצילומים המקשטים את חייו, ולצאת בתערוכת בכורה, 'הקליק שלי', שתיפתח בשבת, 9 ביולי, בשעה 11, באודיטוריום חיפה.

 

במהלך עשרות השנים צבר עמוס אלפי תצלומים. הוא עסק בנושאים רבים, התנסה בטכניקות מגוונות ובגישות שונות למראות ולחוויות הנובעים מבחירה מודעת ומתוכננת מחד, אך גם מהלכי רוח שונים וממקריות מאידך, מעונות שנה, תנאי תאורה וזוויות צפייה. 

בשל השפע הרב של הצילומים שברשותו, ההעדפה היתה להציג מגוון צילומים בתחומים שונים ולא להתמקד בנושא ספציפי אחד. מתוך האלפים נבחרו לתערוכה כחמישים תצלומים. האוצרת שולי פויר שינולד: "בחרתי עבודות שמראות בני אדם ברגעים אינטימיים בינם לבין עצמם או ביחסים מורכבים עם סביבתם, ברגעים שמתעדים ארועים היסטוריים או דתיים כמו הטבלה בכנרת, תהלוכות והפגנות..."

"ישנם גם צילומי דומם שמתמקדים בעירוניות, יש צילומי טבע מינימליסטיים כמו עלים תלויים דמויי עטלף או פרח עז צבע מבליח מאחורי גדר מונוכרומית חומה. קטגוריה מיוחדת מתמקדת בצילומים בטכניקות מיוחדות שיוצרים כמו ציורים אקספרסיוניסטים, הבלחות אור וצבע, וקומפוזיציות מופשטות כמו של עבודת מכחול ביד צייר אלא שהציור נוצר במצלמה."

שם התערוכה 'הקליק שלי' נולד משני הקליקים המתרחשים בו זמנית: הקליק של הצלם למראה החיזיון שהוא מבקש להעלות, ומיד אחריו הקליק של המצלמה.

עמוס, אשר ממשיך להתעקש כי אינו צלם גם אחרי שישים שנות צילום, חווה את העולם כשמצלמת הניקון שלו צמודה אליו במשך כל השעות בהן הוא ער. צילום הוא דרך חיים עבורו. 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

 

צילומיו הרבים התפתחו לצד התפתחות תחום הצילום; מהימים בו היה מצלם במצלמת הלייקה שלו שקיבל כמתנת בר מצווה, והנחשבת עדיין לאחת מהמצלמות הטובות ביותר שיוצרו. הוא נהג לפתח בעצמו במעבדתו הביתית הגדלות בשחור לבן, בהמשך עבר לתמונות בצבע, ועם השנים השתלב בצילום הדיגיטלי.

במשך שנים רבות המשיך לצלם עמוס במצלמת הלייקה, עד שהטכנולוגיה המתקדמת של חברת ניקון, אשר הציגה את הדגם המקצועי F4 שכנעה אותו לצלם במקביל במצלמות הפילם המתקדמות של החברה. כמובן שמצלמת הלייקה עדיין נמצאת בארונית שליד מיטתו מוכנה לשעת כושר.
 
המעבר למצלמה הדיגיטלית היה לא פשוט עבורו. בתחילה נראה היה כי האיכות של הצילום הדיגיטלי לא ישתווה לעולם לאיכות של הצילום בפילם, אך עם הזמן הצילום הדיגיטלי התפתח מאוד ואפילו עמוס עבר לצלם בדגם המקצועי ביותר של חברת ניקון - D5. עמוס: "ערימות הפילמים התחלפו בזיכרונות ניידים, ואין עוד צורך לזרוק לפח ימים של עבודה והגדלות ענק רק בגלל כתם שחור אחד בפורטרט שלא ראית בחדר החושך בשל התאורה האדומה..."
 
במשך עשרות שנים זכו ליהנות מתחביבו רק בני משפחה, חברים ולקוחות שהזדמנו אל מפעל המתכת שלו לייצור מיכלי לחץ לתעשייה בעיר גנים. המפעל משמש כמקום העיקרי אשר בו מוצגות תמונותיו, על הקירות ובעיקר בכל פינה פנויה.

הפעם היחידה שבה שלח תמונה לתחרות צילום היתה בלחץ המשפחה, בשנת 2004 לעיתון מעריב. 107,760 קוראים הצביעו באמצעות סמסים עבור הצילום הטוב ביותר לדעתם. עמוס זכה במקום הראשון, אבל אפילו 100,000 שקלים, הפרס הראשון, לא שכנעו אותו שהוא ראוי לתואר 'צלם', שהרי להיכנס בהיכל הקדושה של הצילום אינו דבר של מה בכך מבחינתו.

בגיל 19, בדירה קטנה בדרך יד-לבנים, כבר פיתח עמוס תמונות שחור/לבן במחסן קטן מתחת למדרגות הבניין. המקום אומנם היה קטן, אך ההגדלות עצמן הגיעו גם לגודל של מעל למטר. משפחות רבות זכו אז לקבל הגדלות של תמונות ילדיהם ללא תמורה.

 
 
 
בשנות השלושים לחייו חילק עמוס את זמנו הפנוי בין הצילום ותחביב הקליעה באקדח. תחביבו זה צמח, לטענתו, מתוך המציאות (שלא השתנתה רבות גם היום), והצורך בנשק להגנה עצמית מפני פעולות טרור שהיו חלק מהמציאות גם באזור חיפה. לשם קבלת הרישיון התבקש עמוס לירות באקדח במטווח בוואדי רושמייה. לאור יכולותיו המרשימות, הוצע לו להצטרף למועדון הקליעה של הפועל חיפה. בזמנים ההם נדרשו הקלעים להתאמן בזמנם הפנוי, אחרי שעות העבודה ובסופי שבוע ועל חשבונם. כל ההוצאות, מתחמושת, דרך הנסיעות המרובות ועד לכל פרט בציוד מומן מכיסם של הקלעים, גם כאשר ייצגו את המדינה.

במשך כעשור השתלב עמוס בין שלושת המקומות הראשונים בתחרויות בענף הקליעה באקדח. בין השאר הוא זכה מספר פעמים בתואר אלוף ישראל והחזיק בשיאי ישראל באותם המקצועות. כמו-כן השתתף במכבייה, תחרויות בינלאומיות ואף השתתף באליפות עולם באנגליה.
 
ומהקליק של האקדח, בחזרה אל קליק המצלמה. נושאי הצילומים האהובים על עמוס הם אלה אשר נעלמים מספר שניות לאחר ביצוע הצילום, ולכן הוא אומר שהתמונות הטובות ביותר הן אותן תמונות שלא הספיק לצלם. עמוס: "בתמונות אני מנסה לקלוט רגע מהחיים ולהנציח אותו על-ידי ניתוקו מהסובב אותו ומהעמדתו ברשות עצמו, בלתי תלוי עוד בנסיבות שיצרו אותו. העניין העיקרי שאני מנסה להפעיל אצל המתבונן אינה העברת אינפורמציה או רשמים, אלא רגש."


 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב

בלאק וביסלי משתפים פעולה

בלאק וביסלי משתפים פעולה
גם כשאנחנו כבר בטוחים שאי אפשר להמציא שום דבר חדש בנושא ההמבורגרים, מגיעות לפעמים הפתעות מרעישות. והפעם זה שוב מגיע מכיוון מסעדת ההמבורגרים האהובה עלינו מכולן - מסעדת Black...
קישור לעמוד המלא

קפה לואיז: מעכשיו גם מגשי אירוח!

קפה לואיז: מעכשיו גם מגשי אירוח!
קפה לואיז, שהסניף הראשון שלו הוקם במפגש של שכונת כרמליה עם שדרות מוריה בשנת 2007, היה נושא הדגל של מהפיכת הצמחונות, הטבעונות והמנות ללא גלוטן בחיפה. הרעיון שעמד מאחורי קפה לואיז מבוסס על הבשורה...
קישור לעמוד המלא

ניו יורק בנוסח דומינו'ס פיצה

ניו יורק בנוסח דומינו'ס פיצה
מהדורת הקיץ של דומינו'ס פיצה יצאה לדרך ב-8.7, והיא מוגבלת לשלושה חודשים בלבד. קבלו את New York Pizza משפחתית, שנחתכת ל-6 משולשים במקום 8, כך שכל משולש הינו דק דק וענק. מעליו מפוזרות גבינות ייחודיות...
קישור לעמוד המלא

רשת טיב טעם פתחה סניף דגל במתחם חוצות המפרץ

רשת טיב טעם פתחה סניף דגל במתחם חוצות המפרץ
חדשות טובות למי שאוהב לאכול טוב - השבוע נפתח הסניף ה-40 במספר של רשת טיב טעם. לרגל הפתיחה הגיעו עשרות אנשי תקשורת ומובילי דעת קהל מחיפה והסביבה, כדי להכיר מקרוב את הסניף החדש, ולהתכבד בתקרובת עשירה...
קישור לעמוד המלא

בלאק: אמריקה זה כאן!!

בלאק: אמריקה זה כאן!!
רשת בלאק רשת ההמבורגרים הותיקה במדינה בניצוחו של השף צחי בוקששתר, יוצאת במהדורה מוגבלת לחודש אחד בלבד. עם גרסת ההמבורגר הייחודית במשקל 1.200 והפעם עם תוספות של מיקס צ'יפס, צ'יפס רגיל וצ'יפס בטטה...
קישור לעמוד המלא

וניה ביסטרו: השקת תפריט הקיץ

וניה ביסטרו: השקת תפריט הקיץ
כאשר ישנה בחיפה השקה של תפריט חדש במסעדה נחשבת, מתייצבים כל המי ומי. ידוענים, אנשי תקשורת וכמובן - לירן חולצה אפורה. על אחת כמה וכמה, כאשר מדובר בשף ששמו יצא לפניו, ובמסעדת ביסטרו מהטובות בסביבה...
קישור לעמוד המלא

מסעדת מינא: ביי ביי נצרת, ברוכה הבאה לעכו

מסעדת מינא: ביי ביי נצרת, ברוכה הבאה לעכו
מינא הינה מסעדת דגים עם תפריט עשיר ומיוחד, בה נפגשים המזרח והמערב בנוף עוצר נשימה המשקיף על חומות עכו, חיפה והרי הכרמל. המסעדה עברה לפני חודשים אחדים אל משכנה החדש בו פעלה בעבר מסעדת "אל באבור"...
קישור לעמוד המלא

פסטיבל היין חוזר לחיפה

פסטיבל היין חוזר לחיפה
לאור ההצלחה לה זכה בשנים האחרונות פסטיבל היין המסורתי ובתזמון מושלם לחג השבועות, חוזר בתאריכים 5-6.6 הפסטיבל אל חיפה ואל רחבת גן האודיטוריום המקסימה. הפסטיבל באחריות של קבוצת VPL GROUP,ORIZONS הפקות..
קישור לעמוד המלא

דומינו'ס: בצק פיצה מכוסמין מלא

דומינו'ס: בצק פיצה מכוסמין מלא
לאחר השקת פיצה טבעונית ופיצה ללא גלוטן, דומינו'ס ממשיכה לחדש ולפנות לקהלים נוספים, והפעם לקהל שוחר הבריאות, עם בצק כוסמין מלא טרי הנפתח במקום ושומר על מרקמו הפריך. בצק כוסמין הינו פיתוח ייחודי של...
קישור לעמוד המלא

היכונו ליום ההמבורגר הבינלאומי!!

היכונו ליום ההמבורגר הבינלאומי!!
לרגל יום ההמבורגר הבינלאומי יחגגו ברשת בורגר סאלון ברחבי הארץ מזמינים אתכם להגיע להרכיב את ההמבורגר המושחת שלכם וליהנות מהטבה של תוספות מעל ההמבורגר בחצי מחיר וללא הגבלה בכמות התוספות בהטבה...
קישור לעמוד המלא

האירוויזיון בפתח, דומינו'ס תפחית את המתח!

האירוויזיון בפתח, דומינו'ס תפחית את המתח!
אוטוטו מדינת ישראל תתמלא בתיירים, מוזיקה, שמחה והמון גאווה ישראלית ובדומינו'ס פיצה החליטו להצטרף לחגיגה עם פיצות דוז פואה מנצחות המשלבות לא פחות מ-12 תוספות מטורפות על כל פיצה. פיצת הדוז פואה הבשרית..
קישור לעמוד המלא

יקב טוליפ ומסעדות מובילות נרתמים למען כפר תקוה

יקב טוליפ ומסעדות מובילות נרתמים למען כפר תקוה
ערך התרומה החברתית הוא אחד היסודות החזקים של יקב טוליפ, שפועל בכפר תקווה ומעסיק אנשים בעלי צרכים מיוחדים. השנה החליט היקב לתת ביטוי נוסף לפעילות החברתית שלו ולהוציא את בשורת העשייה החברתית מחוץ...
קישור לעמוד המלא

פאב אפטר דארק פתח סטריט פוד

פאב אפטר דארק פתח סטריט פוד
רעבים באמצע היום? לא חייבים לטרוף דווקא פלאפל או שווארמה. אפשר להשביע את הרעב באופן מעניין בהרבה, אם תגיעו אל פאב האפטר דארק שבעיר התחתית. נתי טולוצ'ינסקי, הבעלים של הפאב הידוע ב-30 ברזי הבירה שלו...
קישור לעמוד המלא

גל בוכניק פתח בית ספר למקצועות האפייה והקונדיטוריה בחיפה

גל בוכניק פתח בית ספר למקצועות האפייה והקונדיטוריה בחיפה
גל בוכניק, שף קונדיטור וותיק ומוערך הפועל בתחום הקונדיטוריה מזה למעלה מ- 20 שנה פתח לאחרונה בית ספר קולינרי למקצועות האפייה והקונדיטוריה בצ'ק פוסט, חיפה. גל בוכניק זכור לציבור גדול מתוקף השתתפותו...
קישור לעמוד המלא

חגיגת החורף של זוזה מאמא

חגיגת החורף של זוזה מאמא
באחד מימי חמישי, באמצע החורף, יצאה לה מסעדת זוזה מאמא במסיבה עליזה וצוהלת, כאשר כל המי ומי מחיפה והקריות הגיעו לשם כדי ליהנות מערב חד-פעמי של מוזיקה סוערת (בווליום קצת מוגזם למי שישב ממש קרוב), ומנות.
קישור לעמוד המלא

לייבסיטי - בניית אתרים