בריוש

בשנת 2011 החליטה הקונדיטורית חגית שטרן לעזוב את עבודתה כמנהלת לוגיסטית בחברת הרכבים העולמית "פורד" בבלגיה, כדי להגשים חלום ישן שלה. את רזי הבולונז'ורי והאפייה הצרפתית היא למדה ב-Perpigan שבצרפת, ולאחר

אוקטגון מארחת את יקב וורטמן

מסעדת אוקטגון הוותיקה, שפועלת כבר 17 שנים, הנהיגה לאחרונה מסורת חדשה – פעם בחודש היא מציעה ארוחת קונספט שמשלבת מנות ויינות שתואמים להן. מחיר ארוחה כזו היא בסך 200 ₪ לסועד, והמנות הן...
דף הבית >> אמנות >> תערוכות חדשות >> עמוס קולמן: דאבל קליק
 

 

עמוס קולמן:  דאבל קליק


 

בשבת, 9 ביולי, בשעה 11:00 תיפתח באודיטוריום תערוכת צילומיו של עמוס קולמן, 'הקליק שלי' ## למרות ש-107,760 איש בחרו בצילום שלו למקום הראשון בתחרות וזיכו אותו בפרס בסך 100,000 ש"ח, הוא מסרב להתהדר בתואר 'צלם'...


 

יורם מארק-רייך

אתר כדאי לדעת


 
עמוס קולמן. צילום: ניר קולמן

עמוס קולמן, יליד חיפה, 1944, התגורר בילדותו ברחוב בן-יהודה בשכונת הדר – שנחשבה אז ללב העיר. הוא למד בבית ספר לאו-בק, ובילה רבות בגדוד הצופים "שלהבת" עם חברים כמו גדי ציגלמן (גדי יגיל), קובי אושרת ויונה יהב.
 
בשנים של טרום הקמת המדינה הספיק עמוס לחוות מפגשים עם החיילים הבריטים שהסתובבו ברחובות בזמן המנדט הבריטי. זיכרון ילדות נוסף שהוא נוצר הם קולות הרעם בהטבעת אוניית הקרב המצרית איברהים אל-אוול שהתקרבה לנמל חיפה.
 
מאחר ומגיל מוקדם יחסית היה ברור לו שהוא רוצה להיות מסגר כמו אביו, שלמה קולמן, הלך עמוס ללמוד בבית הספר המקצועי בשכונת בת-גלים.

 
מתוך התערוכה. צילומים: עמוס קולמן
 
בתקופה הקצרה שבין סיום בית הספר המקצועי ועד לגיוס, נשא עמוס לאישה את רינה ונולדו להם שני ילדים, כרמית וניר. עמוס ורינה נשואים באושר כבר 54 שנים וכיום יש להם שבעה נכדים ונכדות.
 
המפעל, התחיל כמסגרייה קטנה אותה הקים שלמה קולמן בעיר התחתית של חיפה עוד בטרם קום המדינה. המפעל עבר גלגולים רבים עד שהגיע למעמדו כאחד מהמפעלים המאושרים בארץ לייצור מיכלי פלדה לתעשיית הגז, הקירור, הקיטור ומערכות המים. כיום, לצד עמוס, ניתן למצוא את בנו ניר - דור שלישי – ולפעמים, לתקופות קצרות של לפני הגיוס, גם נכדים שעובדים במפעל, דור רביעי.
 
עכשיו, בגיל 72, החליט עמוס כי הגיע הזמן לשתף אנשים נוספים, מלבד משפחתו הקרובה, בחלק קטן מאוד מאוסף הצילומים המקשטים את חייו, ולצאת בתערוכת בכורה, 'הקליק שלי', שתיפתח בשבת, 9 ביולי, בשעה 11, באודיטוריום חיפה.

 

במהלך עשרות השנים צבר עמוס אלפי תצלומים. הוא עסק בנושאים רבים, התנסה בטכניקות מגוונות ובגישות שונות למראות ולחוויות הנובעים מבחירה מודעת ומתוכננת מחד, אך גם מהלכי רוח שונים וממקריות מאידך, מעונות שנה, תנאי תאורה וזוויות צפייה. 

בשל השפע הרב של הצילומים שברשותו, ההעדפה היתה להציג מגוון צילומים בתחומים שונים ולא להתמקד בנושא ספציפי אחד. מתוך האלפים נבחרו לתערוכה כחמישים תצלומים. האוצרת שולי פויר שינולד: "בחרתי עבודות שמראות בני אדם ברגעים אינטימיים בינם לבין עצמם או ביחסים מורכבים עם סביבתם, ברגעים שמתעדים ארועים היסטוריים או דתיים כמו הטבלה בכנרת, תהלוכות והפגנות..."

"ישנם גם צילומי דומם שמתמקדים בעירוניות, יש צילומי טבע מינימליסטיים כמו עלים תלויים דמויי עטלף או פרח עז צבע מבליח מאחורי גדר מונוכרומית חומה. קטגוריה מיוחדת מתמקדת בצילומים בטכניקות מיוחדות שיוצרים כמו ציורים אקספרסיוניסטים, הבלחות אור וצבע, וקומפוזיציות מופשטות כמו של עבודת מכחול ביד צייר אלא שהציור נוצר במצלמה."

שם התערוכה 'הקליק שלי' נולד משני הקליקים המתרחשים בו זמנית: הקליק של הצלם למראה החיזיון שהוא מבקש להעלות, ומיד אחריו הקליק של המצלמה.

עמוס, אשר ממשיך להתעקש כי אינו צלם גם אחרי שישים שנות צילום, חווה את העולם כשמצלמת הניקון שלו צמודה אליו במשך כל השעות בהן הוא ער. צילום הוא דרך חיים עבורו. 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

 

צילומיו הרבים התפתחו לצד התפתחות תחום הצילום; מהימים בו היה מצלם במצלמת הלייקה שלו שקיבל כמתנת בר מצווה, והנחשבת עדיין לאחת מהמצלמות הטובות ביותר שיוצרו. הוא נהג לפתח בעצמו במעבדתו הביתית הגדלות בשחור לבן, בהמשך עבר לתמונות בצבע, ועם השנים השתלב בצילום הדיגיטלי.

במשך שנים רבות המשיך לצלם עמוס במצלמת הלייקה, עד שהטכנולוגיה המתקדמת של חברת ניקון, אשר הציגה את הדגם המקצועי F4 שכנעה אותו לצלם במקביל במצלמות הפילם המתקדמות של החברה. כמובן שמצלמת הלייקה עדיין נמצאת בארונית שליד מיטתו מוכנה לשעת כושר.
 
המעבר למצלמה הדיגיטלית היה לא פשוט עבורו. בתחילה נראה היה כי האיכות של הצילום הדיגיטלי לא ישתווה לעולם לאיכות של הצילום בפילם, אך עם הזמן הצילום הדיגיטלי התפתח מאוד ואפילו עמוס עבר לצלם בדגם המקצועי ביותר של חברת ניקון - D5. עמוס: "ערימות הפילמים התחלפו בזיכרונות ניידים, ואין עוד צורך לזרוק לפח ימים של עבודה והגדלות ענק רק בגלל כתם שחור אחד בפורטרט שלא ראית בחדר החושך בשל התאורה האדומה..."
 
במשך עשרות שנים זכו ליהנות מתחביבו רק בני משפחה, חברים ולקוחות שהזדמנו אל מפעל המתכת שלו לייצור מיכלי לחץ לתעשייה בעיר גנים. המפעל משמש כמקום העיקרי אשר בו מוצגות תמונותיו, על הקירות ובעיקר בכל פינה פנויה.

הפעם היחידה שבה שלח תמונה לתחרות צילום היתה בלחץ המשפחה, בשנת 2004 לעיתון מעריב. 107,760 קוראים הצביעו באמצעות סמסים עבור הצילום הטוב ביותר לדעתם. עמוס זכה במקום הראשון, אבל אפילו 100,000 שקלים, הפרס הראשון, לא שכנעו אותו שהוא ראוי לתואר 'צלם', שהרי להיכנס בהיכל הקדושה של הצילום אינו דבר של מה בכך מבחינתו.

בגיל 19, בדירה קטנה בדרך יד-לבנים, כבר פיתח עמוס תמונות שחור/לבן במחסן קטן מתחת למדרגות הבניין. המקום אומנם היה קטן, אך ההגדלות עצמן הגיעו גם לגודל של מעל למטר. משפחות רבות זכו אז לקבל הגדלות של תמונות ילדיהם ללא תמורה.

 
 
 
בשנות השלושים לחייו חילק עמוס את זמנו הפנוי בין הצילום ותחביב הקליעה באקדח. תחביבו זה צמח, לטענתו, מתוך המציאות (שלא השתנתה רבות גם היום), והצורך בנשק להגנה עצמית מפני פעולות טרור שהיו חלק מהמציאות גם באזור חיפה. לשם קבלת הרישיון התבקש עמוס לירות באקדח במטווח בוואדי רושמייה. לאור יכולותיו המרשימות, הוצע לו להצטרף למועדון הקליעה של הפועל חיפה. בזמנים ההם נדרשו הקלעים להתאמן בזמנם הפנוי, אחרי שעות העבודה ובסופי שבוע ועל חשבונם. כל ההוצאות, מתחמושת, דרך הנסיעות המרובות ועד לכל פרט בציוד מומן מכיסם של הקלעים, גם כאשר ייצגו את המדינה.

במשך כעשור השתלב עמוס בין שלושת המקומות הראשונים בתחרויות בענף הקליעה באקדח. בין השאר הוא זכה מספר פעמים בתואר אלוף ישראל והחזיק בשיאי ישראל באותם המקצועות. כמו-כן השתתף במכבייה, תחרויות בינלאומיות ואף השתתף באליפות עולם באנגליה.
 
ומהקליק של האקדח, בחזרה אל קליק המצלמה. נושאי הצילומים האהובים על עמוס הם אלה אשר נעלמים מספר שניות לאחר ביצוע הצילום, ולכן הוא אומר שהתמונות הטובות ביותר הן אותן תמונות שלא הספיק לצלם. עמוס: "בתמונות אני מנסה לקלוט רגע מהחיים ולהנציח אותו על-ידי ניתוקו מהסובב אותו ומהעמדתו ברשות עצמו, בלתי תלוי עוד בנסיבות שיצרו אותו. העניין העיקרי שאני מנסה להפעיל אצל המתבונן אינה העברת אינפורמציה או רשמים, אלא רגש."


 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'

טונה סטארקיסט משיקה: סדרת 'סטארקיסט לייט'
טונה 'סטארקיסט' משיקה את סדרת 'סטארקיסט לייט' ב- 3 טעמים שונים: לימון – פלפל חריף, עשבי תיבול וטבעי. מקור לחלבון מצוין ושילוב מושלם של טעם ובריאות - רק 125 קלוריות לקופסא, 20 גר' חלבון ו-4% שומן.
קישור לעמוד המלא

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה

בורגר סאלון: נפתח סניף שני בחיפה
את ההמבורגר המיוחד של בורגר סאלון הכירו החיפאים לפני כחמש שנים, כאשר נפתח הסניף הראשון של הרשת בהיכל הספורט רוממה ומאז הפך מוקד עליה לרגל. ביום שלישי השבוע נפתח הסניף השני של הרשת בחיפה והאחד עשר...
קישור לעמוד המלא

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!

אוכל, קדימה, אל מקומות האוכל!
בעיר התחתית בחיפה יש לא מעט שיש לא מעט מוסדות שמלווים את העיר ותושביה כבר שני דורות לפחות, ולצערנו הרב הם לא יהיו כאן לנצח. אם נודה על האמת, רוב החיפאים לא ישבו בהם מעולם, ובמקרה הטוב רק שמעו את שמם..
קישור לעמוד המלא

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019

ביגה חורב השיקה את תפריט חורף 2019
רשת בתי הקפה BIGA, בסגנון בולנז'רי פטיסרי, משיקה בימים אלה, תפריט עשיר לחורף 2019. אבי לוי, איש חיי לילה ומסעדנות ותיק שמנהל כיום את ביגה הפופולארית (והכשרה) שברחוב חורב 12, הזמין מספר חברים טובים...
קישור לעמוד המלא

יומנגס - "כל הקודם טועם"

יומנגס - "כל הקודם טועם"
בסוף השבוע האחרון, קיימה רשת "יומנגס" בסניף נשר, את אירוע "כל הקודם טועם", אשר מתקיים פעם בחודש, בכל פעם בסניף אחר של הרשת. מדובר באירועים אקסקלוסיביים לקליקת החברים של יומנגס - חברי "השמנמן המתמיד"..
קישור לעמוד המלא

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15

פסטיבל טעמים בעמקים חוגג 15
פסטיבל טעמים בעמקים חוגג השנה ט'ו שנים, השנה נחגוג פסטובל של 15 חורפים בהם מוזמנים אורחי הפסטיבל ליהנות מחוויה שמשלבת טבע ירוק ופורח, מכירת תוצרת חקלאית טרייה, ארוחות במסעדות כפריות, תערוכות אומנים..
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!

פאפא ג'ונס: 30 דקות מרגע ההזמנה, והפיצה אצלכם!
רשת פאפא גונ'ס יצאה בקמפיין במסגרתו הם מתחייבים להגעת משלוח הפיצה תוך חצי שעה מרגע ההזמנה. אין עלות משלוח ללקוח, אבל מחיר המינימום להזמנה הוא 50 ש"ח. בת"א ובחיפה ישנם אזורים שהמינימום הוא מעל 100 ש"ח.
קישור לעמוד המלא

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח

כיצד לבחור את האבוקדו המנצח
החורף בפתח ובמדפי הפירות בסופר כבר ניתן למצוא זני אבוקדו בשלים וטעימים. הפרי הבריא והחשוב הזה, המכיל בעיקר שומן בלתי רווי הבריא עבורנו, מכיל בנוסף כמות גבוהה של ויטמיני B, A, E, C ויטמין K וחומצה...
קישור לעמוד המלא

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!

ליבירה: סופשבוע חריף מאוד!
במסעדת ליבירה החליטו לרקוח עבורכם פסטיבל חריף של סופ"ש ארוך ולוהט במיוחד הכולל מנות לוהטות עם פלפלים כמו צ'ילי תאילנדי, צ'יפוטלה, חלפניו, הבנרו, שאטה, פלפל ג'ולוקיה ועוד. תפריט הפסטיבל החריף שרקח השף.
קישור לעמוד המלא

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון

רשת B-FRESH השיקה סניף חדש בקריון
רשת משקאות הבריאות B-FRESH השיקה בסוף השבוע האחרון את הסניף החדש ה-15 בקניון הקריון בקריית ביאליק. הגיע לברך את ניב כהן מבעלי הרשת,גיא קרן מנכ"ל הקניון שנהנה יחד עם כל המבקרים משייק בריא ומרענן...
קישור לעמוד המלא

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי

פאפא ג'ונס: מבצע אקסטרה פריידיי
רשת הפיצריות פאפא ג'ונס יוצאת במבצע אקסטרא פריידיי ותציע ללקוחותיה בכל יום שישי - פיצה מרגריטה משפחתית +5 תוספות ב-55 ₪ כל אחת, בקנייה של 2 פיצות דרך האתר בלבד, בכל סניפי הרשת. רשת הפיצריות פאפא...
קישור לעמוד המלא

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018

רשת BBB משיקה מנות חדשות בתפריט קיץ 2018
הצוות הקולינרי של רשת BBB, בראשותו של שף אילן פנחס, פיתח מנות חדשות שמתווספות לתפריט קיץ 2018. המנות החדשות כוללות המבורגרים מיוחדים, לרבות המבורגרים צמחוניים, מנות עיקריות מגוונות, מנות ראשונות...
קישור לעמוד המלא

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה

יקבי כרמל: חגיגת יין וארוחת ערב מפוארת לקראת ראש השנה
יקב כרמל הוותיק, שהחל לפעול בשנת 1892, פתח את שעריו לחגיגה של יין וארוחת בשרים נהדרת לכבוד החגים הקרבים ובאים. המארחים היו נדב ארנס (מנכ"ל יקבי כרמל) ויפתח פרץ (היינן הראשי של יקבי כרמל), שהשיקו...
קישור לעמוד המלא

פתיחה חגיגית למסעדת מקאו

פתיחה חגיגית למסעדת מקאו
מאות אנשים הגיעו בערבו של יום שני, 30 ביולי אל מסעדת 'מקאו' שפתחה את שעריה במושבה הגרמנית שבחיפה. המסעדה, בבעלותם של צביקה לוי ואיסמעאיל חלפו, מביאה בשורה אסיאתית קולינארית חדשה לחיפה. השניים לא...
קישור לעמוד המלא

הזרע: חידושים של פירות וירקות לראש השנה 2018

הזרע: חידושים של פירות וירקות לראש השנה 2018
"הזרע" מרכזת מאמצים ביצירת ערך מוסף משמעותי לכל אורך שרשרת האספקה, באמצעות טיפוח ממוקד של זנים ייחודיים של זרעי ירקות ופירות. כבר בימים אלו ניתן למצוא ברשתות שיווק מספר זנים ופיתוחים של "הזרע" שזכו...
קישור לעמוד המלא

לייבסיטי - בניית אתרים