דף הבית >> קולנוע >> סרטים >> המסע אל האלכימאי במאי: דניאל אוגוסטו
 

 

המסע אל האלכימאי
 

 

במאי: דניאל אוגוסטו

פאולו קואלו, מחבר רב המכר העולמי "האלכימאי" הוא אחד הסופרים הנמכרים ביותר בכל הזמנים. 30 ספריו תורגמו ל-80 שפות, הופצו ביותר מ-150 מדינות ונמכרו למעלה מ-165 מיליון עותקים.
 
פאולו קואלו נולד ב-1947 בברזיל, לאב מהנדס ולאם עקרת בית. בגיל שבע החל את לימודיו בבית הספר הישועי בריו דה ז'ניירו, שם התגלו כישוריו הספרותיים. הוריו התנגדו לרצונו להפוך לסופר וייחסו את התנהגותו החריגה וכמיהתו לכתיבה להפרעה נפשית. בגיל 17 הוא אושפז בבית חולים פסיכיאטרי, שם עבר בין השאר גם טיפולים במכות חשמל.
 
לאחר שחרורו מבית-החולים, חבר קואלו לתיאטרון ועבר להתפרנס מכתיבה עיתונאית. בעודו מפלרטט עם המוות, חומק מאובדן השפיות, מתנסה בסמים, מתגבר על עינויים, סובל ושמח בשם האהבה ועושה היסטוריה לרוק בברזיל, הוא ממשיך לדבוק בשאיפתו להיות סופר. בתחילת שנות השמונים, בהיותו בן ארבעים הוא עוזב מאחוריו את כל מה שקושר אותו לברזיל ויוצא למסע עלייה לרגל בסנטיאגו דה-קומפוסלטה. הוא מחפש דרך להגשמת חלומו, סיפור שיוכל לכתוב ולהפוך דרכו לסופר מוערך.

 
מתוך הסרט

ב-1988 כתב קואלו את יצירת המופת שלו "האלכימאי". הספר שהאופיין בפשטות הסגנון ובקוצר היריעה נמכר רק ב-900 עותקים והמו"ל שלו החליט לא להדפיסו יותר. קואלו לא נכנע והמשיך להיאבק על חלומו להוציא אותו לאור, ומצא מו"ל גדול יותר שנעתר לו. "האלכימאי" שבר את כל שיאי המכירות של הסופרים הברזילאים ושל ספרות שמקורה בשפה הפורטוגזית ונכנס לספר השיאים של גינס.
 
הסרט הברזילאי "המסע אל האלכימאי" מספר את סיפורו האמיתי של פאולו קואלו, אשר הפך לסופר שכתב סיפורים המרתקים מיליוני קוראים ברחבי העולם. דרך סיפורו המרתק, מחזותיו, שיריו הרבים אנו נחשפים להיסטוריה ולתרבות של ברזיל בשנות ה-70. זהו סיפורו של הנער המרדני שפורח לכדי גבר שאינו זונח את חלומותיו להיות סופר מוכר ומוערך- מקור ההשראה שלו הם חייו שלו עצמו.
 
הבמאי דניאל אוגוסטו, שזהו סרטו העליליתי הראשון, הוא במאי מנוסה מתחום הסרטים הקצרים והדוקומנטריים ומעולם הטלויזיה. ה"סרט הוא עבורו הגשמת חלום. מי שמכיר את העבודות שלי רואה שגם הפעם בחרתי בתסריט לא ליניארי, בדרך מסויימת של עיצוב התמונה ובשימוש בעדשות, בקצב מסוים בעריכה ובחיפוש אחרי אסתטיקה מסויימת שאופיינית לעבודתי".
 
ג'וליו אנדרדה משחק את פאולו קואלו ובנוסף לדמיון המפתיע בינו לבין הסופר פאולו קואלו, השחקן ידוע בכושרו להידמות לאחרים, כמו זיקית. מבחינתו "לספר את סיפורו של האייקון הספרותי העולמי הזה היא אחריות גדולה. לגשת אל הדמות, מאווייה, הקונפליקטים שלה, סיפורה, היו אתגר גדול מאד עבורי."

 


אנדרדה משחק בסרט עם אחיו הצעיר ראבל שמגלם את דמותו של קואלו בנעוריו "המתנה הגדולה עבורי הייתה האישור שאחי הצעיר ראבל ישחק את פאולו קואלו הצעיר. הוא ואני חיינו בנפרד 18 שנה, ואוחדנו מחדש לטובת הסרט. כיום הוא מתגורר איתי בסאן פאולו ואנו מחפשים יחד את מקומנו בעולם. חלום אותו חולמים יחד, מתגשם!" ג'וליו אנדרדה זכה לעבודת איפור ואפקטים משמעותית על הסט, ולדמות של קואלו בן ה-66 הוא לבש מסכה שמשקלה 5 ק"ג ועבודת האיפור שלו ארכה כ 5 שעות. 

 
112 דקות. הסרט יוקרן מ- 31 בדצמבר ביס פלאנט ובקולנוע עממי.

 
 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב
לייבסיטי - בניית אתרים