דף הבית >> תיירות ונופש >> מה חדש >> עכו העתיקה: ההיסטוריה חוזרת אל אולמות האבירים
 

 

עכו העתיקה: ההיסטוריה חוזרת אל אולמות האבירים  


 

בחדר האוכל הצלבני אשר במצודה ההוספיטלארית: סעודה לילית לאור לפידים בכל ליל שלישי וליל חמישי ## קרבות סוסים, שירה וריקודים.

אתר כדאי לדעת  


 
צילומים: אתר כדאי לדעת
 
החל ב-22 בדצמבר 2015, ובכל ערב שלישי וחמישי בשבוע, יתקיים בעכו העתיקה משתה לילי וסעודה כיד המלך, בנוסח ימי הביניים, מלווה בריקודים ושירים בהשתתפות שחקני תיאטרון עכו.
 
בחדר האוכל הצלבני אשר במצודה ההוספיטלארית, תתקיים הסעודה, עם טעמים מסורתיים ברוח ימי הביניים. הארוחה תוגש על ידי מלצרים מזמרים לבושים בבגדים ססגוניים ברוח התקופה.

 

השף החיפאי איתן קיזלר זכה במכרז של קייטרינג הבית של אולמות האבירים בעכו העתיקה, ובימי שלישי וחמישי הוא אחראי על הסעודה הלילית הנערכת לאור לפידים, המתקיימת שם בסגנון משתה ממלכה האבירים. מדובר בארוחה שנאכלת בידיים, כמו בימי הביניים, ללא סכו"ם. בערב ההשקה התקבצו שם אח"מים, שר התיירות, ראש עיריית עכו, וגם אנשי קולינריה, ביניהם אורי ירמיאס ממסעדת אורי בורי ואשת המתכונים רות סירקיס, לארוחה שהחלה עם ירקות טריים, גרגרי חומוס מבושלים, מרק ירקות ועדשים שניתן לשתייה בספל, לחם של פעם, תפוחי אדמה אפויים, רבע עוף, יין, בירה ותפוח אפוי לקינוח. קיזלר: "בימי הביניים, רק המכובדים ישבו סביב השולחן. את העצם של הפולקע זרקו לכלבים ולאנשים הפשוטים שהיו זוחלים מתחת לשולחן ונהנים מהשיירים. אכילה בידיים היא חוויה שלא כל כך נהוגה בימינו."
 

המלך ריצ'ארד לב ארי ורעייתו ברנגריה, יקבלו את פני הבאים לנשף ההכתרה.  כידוע, בשנת 1191 לספירה, לאחר מצור של כשלושה חודשים, ריצ'ארד לב ארי כבש את העיר עכו חזרה מידי המוסלמים.
 
המצודה ההוספיטלארית, בה מתקיים הארוע היא מערכת של מבנים צלבניים הכוללים ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המערכת כוללת אולם גדול ששימש כחדר אוכל והתכנסות של האבירים וכבית החולים של המסדר ההוספיטלארי. ההוספיטלארים היו מסדר צבאי שנשא על דגלו טיפול בחולים בארץ הקודש ושמירה על בטחונם האישי של הצליינים שהגיעו לבקר בארץ.


 

בסוף הארוחה, בהיפודרום, יתקיימו קרבות של אבירים על הקרקע ועל סוסים. הלוקחים חלק בקרבות ,עברו אימון  מיוחד אצל מיטב מאמני קרבות הסוסים באירופה. הקהל יהיה שותף לחוויה וייקח בה חלק, ניתן יהיה לעודד אבירים באמצעים שונים  להצלחת הקרב. הרוכבים שעל הסוסים והשחקנים שעל הקרקע הם  רוכבי חוות דובי.
 
 


ניתן לרכוש כרטיסים בקופת האתר: ברוחב וייצמן 1 בעכו ובטלפון 04-9956708 
עלות כניסה: 200 ₪ למבקר.
המיזם הינו קבוע וניתן להזמין מקומות מראש.
תוכנית הערב קבועה. ניתן להזמין אירועים פרטיים בערבים פנויים.


 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב
לייבסיטי - בניית אתרים