דף הבית >> קולנוע >> מה חדש >> סרטים ישראלים בפסטיבל הסרטים חיפה
 
 

 

סרטים ישראליים בפסטיבל הסרטים חיפה  

פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-31, שיתקיים בחיפה בחוה"מ סוכות, ישים דגש רב על בציר הסרטים הישראליים: עלילתיים, תיעודיים, אנימציה ועוד... 
 

 26.9.15 - 5.10.15


 


 
מתוך הסרט 'הרקדן'. צילומים: יח"צ
 
9 סרטים ישראלים עלילתיים חדשים, 14 סרטים ישראלים תיעודיים חדשים, 46 סרטים קצרים וסרטי אנימציה, ו-15 סרטי יצירה צעירה, ישתתפו השנה במסגרות השונות של הקולנוע הישראלי, בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-31 שיתקיים בחיפה בחול המועד סוכות.
 
מתוך הסרט 'אינרציה'

תחרות הקולנוע הישראלי העלילתי:
 
אינרציה 
בימוי: עידן חגואל
75 דקות.
 
בוקר אחד מירה סגל (40), עקרת בית חשוכת ילדים משכונת נווה-שאנן שבחיפה, מתעוררת מחלום בלהות ומגלה שבעלה יצא מוקדם מהרגיל לעבודה. ככול שמתקדם היום מתגנב בה החשד שמשהו אירע לבעלה. נדמה שבלעה אותו האדמה. מודאגת, היא פונה למשטרה ומדווחת עליו כנעדר. הימים הופכים לשבועות וחודשים, ואת הואקום אותו הותיר בעלה ממלאים אירועים מטלטלים ומפגשים שדוחפים את מירה להתמודד עם העולם הפחות צפוי שמחוץ לחיי הנישואין.
 
מתוך הסרט 'באבא ג'ון' ​

באבא ג'ון 
בימוי: יובל דלשד
91 דקות.
 
יצחק מנהל את המשק המשפחתי, לול תרנגולי הודו שאביו הקים כשהיגרו מאיראן לישראל. הבן מוטי מגיע למצוות ויצחק מלמד אותו את עבודת הלול, אבל הנער מעדיף לשפץ גרוטאות כמקצוע. הגעתו של הדוד מאמריקה עוד תגביר את המתח במשפחה.

ברש 
בימוי: מיכל ויניק
85 דקות.
 
נעמה בת 17, והתחביבים שלה הם אלכוהול, סמים וחברות משועממות. בדיוק כשאחותה הבכורה בורחת מהבית וכל המשפחה מתחילה לחפש אחריה, נעמה פוגשת נערה חדשה מהתיכון ומתאהבת בה עד מעל לראש.


 
מתוך הסרט 'היורד למעלה'

היורד למעלה 
בימוי: אלעד קידן
105 דקות.
 
קומדיה קיומית המתרחשת בחיפה. בחור צעיר יורד את הכרמל ברגל כדי לעלות על אונייה ולברוח מכל מה שהוא אוהב ומתעב. במקביל, גבר קשה-יום מהעיר התחתית יוצא למסע סיזיפי במעלה ההר, בעקבות עגיל שאבד לאשתו. אחד עולה, השני יורד. ולמרות שהם עשויים להתנגש, תמיד קיימת האפשרות שהם יעברו האחד דרך השני.
 
מתוך הסרט 'התעוררות'


התעוררות 
בימוי: גיא מאירסון
77 דקות.
 
גבר נוהג בטנדר בכביש גלילי. פרה חוצה את הכביש. הוא בולם, ממש ברגע האחרון, או אולי מאוחר מדי. רעש חריקת הבלמים מעיר את הגבר, ודבר לא ישוב עוד להיות כשהיה. הוא מנסה לחזור הביתה, לאשתו, לחייו הישנים, אבל המוות שהיה חבוי בכל מקום - בלול התרנגולות שלו, בחיי הנישואין, בו פנימה - גלוי עכשיו. עם שלוש תרנגולות על הכתף ומזוודה מזויפת של לואי ויטון, הוא יוצא מביתו, יורד מהכביש הסלול ומנסה להיעלם ביער על מנת למצוא מחדש את חייו, או את מותו.

 
מתוך הסרט 'למה עזבתני'

למה עזבתני 
בימוי: הדר מורג
94 דקות.

נער דחוי משולי החברה, מגלה גבר זר ומנוכר, פרש בודד החולש על סמטאותיה של עיר מטונפת. בדבקות עיקשת מכניס עצמו הנער תחת כנפיו. בתוך הגיהינום האורבני, מה שמתחיל כחניכה מהוססת למקצוע מתפתח למאבק אובססיבי על שליטה עצמית וריסון היצר.

 
מתוך הסרט 'ציפור חול'
 
ציפורי חול
בימוי: אמיר י. וולף
105 דקות.
 
בנחל הירקון בתל אביב מתגלה גופת גבר כבן 80 כששלושה פצעי דקירה מעטרים את חזהו ומספר מקועקע על אמת ידו. אמנון, קצין המשטרה המופקד על החקירה, שב זה עתה מהשעיה ארוכה, חי בנפרד מאשתו ובתו. אמנון, בעצמו דור שני לניצולי שואה, נאבק להביא את התיק הזניח לכאורה לסיום מהיר.

 
מתוך הסרט 'אסירת תודה'

תחרות הקולנוע הישראלי התיעודי:

אסירת תודה
בימוי: אילן דה פריס, שחר סגל
55 דקות.
 
סיון תמרי שמואל, בת לשתי אימהות - האחת מרוקאית ירושלמית, השנייה מלב הקיבוץ הדתי ה"ייקי". בשל נסיבות הולדתה לאם נרקומנית, הועברה סיון בגיל חמש למשפחת אומנה, בהסכמת הוריה הביולוגים, עת התדרדרותה ההולכת וגוברת של אמה כוכבה. כוכבה שוחררה ממאסרה האחרון לפני כשמונה שנים והחלה בתהליכי גמילה ושיקום ארוכים. בשנת 2011 הרגישה סיון שכוכבה נמצאת במשבר קשה וחילצה אותה לטובת שיקום יציב הראשון בחייה.

 
מתוך הסרט במרחק פעימה

במרחק פעימה
בימוי: טל ברדה
52 דקות.
 
ד"ר עקי תמיר הוא קרדיולוג ילדים ישראלי בכיר שנשלח לאפריקה כחלק ממשלחת רפואית המבצעת ניתוחי לב בילדים במדינות מתפתחות. תפקידו הוא להחליט איזה ילד כשיר לניתוח (וחייו יינצלו) ואיזה ילד סיכויו קלושים לעבור את הניתוח בשלום (וכנראה ימות). מתוך מאות ילדים חולים. דרמה אנושית המתרחשת בצומת שבין מדע לאמונה, אתיקה רפואית, חיים ומוות - ובמרכזה רופא אחד שהתמנה להיות אלוהים.


 
מתוך הסרט הרחובות הם שלנו

הרחובות הם שלנו 
בימוי: ניסן שור
53 דקות.
 
הסרט עוקב אחרי שמונה אמני גרפיטי שמגיעים מרקעים ומקומות שונים בישראל. זהו סרט שמתנהל ברחובות. הוא עוסק בתעשייה שצמחה סביב אמנות הרחוב המחתרתית - סיורי הגרפיטי העירוניים, שיעורי גרפיטי בבתי ספר, וכניסתו של הגרפיטי לתוך המוזיאונים. 

הרקדן
בימוי: אלכסנדר גנטלב
70 דקות.
 
ואלרי פאנוב, רקדן בלט קלאסי, אחד בדורו, הופיע על בימות המחול החשובות בברית המועצות, בארה"ב ובאירופה. ברחבי העולם ידעו להעריך את כישרון הריקוד המדהים שלו, אלא שהיה לו חיסרון אחד: הוא היה יהודי. הסרט מביא מסע מרגש וכואב של אמן נדיר, מרדף עקשני אחר חירות מוחלטת לרקוד ולחיות. את המחיר האישי לדבקותו בריקוד שילמו נשותיו וילדיו.


 
יתומי המהפכה
בימוי: יגאל בורשטין
88 דקות.
 
במהלך מסע בעקבות תולדות המשפחה נבחנות קלישאות המוסר והפוליטיקה שהסעירו את אירופה והמזרח-התיכון במהלך המאה ה-20 ומהדהדות עד עצם היום הזה. סרט על מקרבנים ועל קרבנות שהשתתפו בארועים ששינו את העולם - או ריסקו את התקווה לשנות אותו.

 
משולם
בימוי: אייל בלחסן, נועם שיזף
51 דקות.
 
יהוד 1994. סכסוך בניה פעוט בערב פסח הופך לדרמה בשידור חי המעסיקה את המדינה כולה במשך חמישים יום. הרב עוזי משולם, מנהיג תימני כריזמטי, מסתגר בביתו עם תלמידיו החמושים, ודורש הקמת ועדת חקירה ממלכתית להיעלמותם של אלפי ילדים תימנים בשנים שלאחר קום המדינה.


 
פה ולא שם
בימוי: דנאי אילון
87 דקות.
 
סיפור משפחתה של יוצרת הסרט, שמחפשת בית במקום בו היא נולדה וגדלה - בירושלים. במשך 3 שנים תיעדה אילון את בן זוגה ואת שלושת ילדיהם ויצרה פורטרט כן ואינטימי, שמציג את חיי המשפחה בתוך מציאות של הקצנה חברתית ופוליטית.

 
מתוך הסרט פרדס כ"ץ אהובתי

פרדס כ"ץ אהובתי
בימוי: ערן ברק
72 דקות.
 
לאחר שגילה שדודו הבכור ישראל נעלם לפני 65 שנה משכונת פרדס כ”ץ חוזר ערן ברק, במאי הסרט, אל המקום. הוא פונה לעזרה אל דודיו הנותרים: דוד גבריאל שהשתחרר זה עתה לאחר 35 שנה בכלא, דוד אריה ששקוע במחשבות והרהורים על ספת אימו, ודוד אורי שמחפש אהבה ואוסף ברזל בעזרת עגלון ברחבי השכונה.

 
מתוך הסרט קיץ בערד
 
קיץ בערד
בימוי: ענת זלצר
56 דקות.
 
"נסעתי במשך שנה לאורכו של כביש 90, והתעורר בי את הרצון לא רק לחלוף על פני ערי הפריפריה, אלא להתיישב באחת מהערים האלו לתקופה ממושכת. החלטתי לקחת פסק זמן, לשכור בית בערד למשך חודש ולתעד את תהליך ההיכרות שלי עם העיר."
 
מתוך הסרט קפה נגלר

קפה נגלר
בימוי: מור קפלנסקי
60 דקות.
 
מור קפלנסקי יוצאת למסע בעקבות הסיפור שמאחורי "קפה נגלר" המפורסם - בית קפה שהוקם ונוהל על ידי משפחתה בראשית המאה העשרים בברלין. סבתה של הבמאית, דוקומנטריסטית לשעבר, היא נכדתם של בעלי בית הקפה ומלווה את צילומי הסרט בהתרגשות מביתה בישראל.
 

רבין במילותיו שלו
בימוי: ארז לאופר
113 דקות.
 
הסרט מספר את סיפור חייו של האדם והמנהיג האיקוני בקולו שלו. אנחנו זוכים למבט אינטימי על דמותו כשרבין מספר על חייו, מילדותו ונערותו כלוחם צעיר בפלמ"ח, מפקד בצה"ל, רמטכ"ל, שגריר, ראש ממשלה, אופוזיציונר ושר ביטחון, על ימי החתימה על הסכמי אוסלו ועד ימי כהונתו האחרונים כראש הממשלה.


שכנים - כרוניקה של אובדן
בימוי: דוד אופק
70 דקות.
 
זהו סיפורם של 2 אנשים - סופי, אם חד הורית וגבי, בעל פאב מיתולוגי באילת. אין דבר שמחבר ביניהם מלבד העובדה שהם גרים אחת מעל השני. סכסוך סביב הרחבה שביצעה סופי משנה את חייהם לבלי הכר, ככל שהוא הולך ומדרדר.


 
מתוך הסרט תרצה אתר - ציפור בחדר

תרצה אתר - ציפור בחדר
בימוי: ארי דוידוביץ׳
65 דקות.
 
הסרט מביא, לראשונה למסך, את סיפורה של המשוררת והפזמונאית הישראלית תרצה אתר, אחת הדמויות האהובות, המסקרנות והבלתי מפוענחות של התרבות העברית החדשה. אתר היא בתם של אחד מגיבורי התרבות הישראלים של כל הזמנים, המשורר נתן אלתרמן, ושל השחקנית רחל מרכוס., חייה הקצרים ומלאי התהפוכות, נותרו אפופי מסתורין גם שנים רבות לאחר מותה הטרגי בגיל 36.
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב
לייבסיטי - בניית אתרים