סמוקין: מותר לעשן


סמוקין: מותר לעשן

גם בר אלכוהולי, גם המבורגר מעושן ובשרים מעושנים, וגם כריכים וסלטים בהרכבה עצמית ## ברוכים הבאים אל האטרקציה החדשה בשוק הטורקי בעיר התחתית

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת


צילום: אתר כדאי לדעת

בתחילת אוגוסט נולד סמוקין – בר אוכל שדוגל בעישון בשרים. הוא ממוקם בלב השוק הטורקי בעיר התחתית, וכמו שמרמז שמו, הוא מצויד במעשנות בשר גדולות, מהן יוצאים שלל המבורגרים, אסאדו, פיקנייה, קבב, עופות ועוד נתחים מעניינים. 

בשר הולך טוב עם אלכוהול, ונכון לעכשיו יש שם 3 ברזי בירה. בעמדה צמודה, נפתח סמוקין דלי – בר שמגיש כריכים, עם פסטרמות ונקניקים מעושנים, טוסטים עם גבינות מיוחדות וסלטים בהרכבה עצמית.

צילום: עלאא זעאתרה

הגענו לשם בצהרי יום, אבל לא ידענו שהישיבה היא בחוץ. נכון, יש מחסה מפני השמש, אבל בימים בהם כדור הארץ משתגע והטמפרטורות מתקרבות לנקודת רתיחה, ויתרנו על הרצון לשבת בחוץ על בירה והמבורגר. הזמנו סלט בהרכבה עצמית, המבורגר וסנדוויץ', ביקשנו מלאון אשורוב שעל המעשנות ומחמודי לחלוח שאחראי על הסנדוויצ'ים והסלטים – שיארזו לנו טייק אוויי, ונסענו הביתה.

צילום: עלאא זעאתרה

בפעם הבאה נגיע לשם בשעות ערב, או בצהרים אבל לא באמצע הקיץ, ונוכל ליהנות מהאווירה המיוחדת של השוק הטורקי, ומעוד מנות שיש לסמוקין להציע – וזה לא מעט. 

סמוקין נולד משיתוף פעולה של שני מסעדנים: השף מסעדן עמי בר גיל ואושיר מיוסטלאון אשורוב היה שליח של BBB, כאשר הציע לו אשורוב בתור מנהל שותף. הוא חרוץ ואדיב, ואין ספק שמדובר בבחירה טובה.

בר גיל, שברזומה שלו ניתן למצוא בין היתר את הבר גוריון, השדרה ה34, רשת קינג ג'ורג', באסטה לה פסטה וכן מסעדות בלונדון, החליט לעשות את הדרך הארוכה לחיפה ולהביא את בשורת ההמבורגר המעושן.

לאון אשורוב וחמודי לחלוח. צילום: אתר כדאי לדעת

בר גיל אוהב בשר: "במשך שנים עסקתי ביישון בשר, ובשנים האחרונות התחלתי גם לעשן אותו, עברתי והעברתי סדנאות מקצועיות בנושא. אבל עישון בשר טחון וקצוץ הוא תורה בפני עצמה.

"אושיר פנה אלי והציע שנפתח מקום להמבורגר מעושן בחיפה ולמעשה התפרץ לדלת פתוחה, בדקנו כמה לוקיישנים והגענו לשוק הטורקי, מפרויקט קטן זה הפך לפרויקט הרבה יותר גדול. יש כוונה להתרחב ולהגיע למקומות וספים בארץ." "המטרה שלנו היא ליצור מקום טוב וייחודי לאוכל שהוא גם בילוי באווירה מיוחדת, עם מוזיקת רקע עכשווית, בירות מחבית ב10 ₪ לשליש, צ'ייסרים ועוד. אנשים שיגיעו למקום ייהנו לא רק מהאוכל הטוב." 

צילום: עלאא זעאתרה

התפריט בסמוקי מחולק לשלושה חלקים: תפריט המבורגרים מעושנים מובנים עם שלל תוספות וגם בהרכבה עצמית, תפריט סמוקין בפרנה, ותפריט מעושן על מצע בצלחת.

ההמבורגר המעושן מגיע בתוך לחמנייה ייעודית, מתוקה ולא סימטרית, המדגישה את טעם העישון ונאפתה במתכון מיוחד  עבור המקום.

בין ההמבורגרים בתפריט: Smoked בורגר עם אסאדו מעושן מפורק (74 ₪); המבורגר שחיתות (גם בגרסה כפולה) (74 ₪); צרפתי שרמנטי עם גבינת עיזים בושה (64 ₪) ועוד.

צילום: עלאא זעאתרה

תפריט הפרנה, שנאפית במיוחד כדי לספוג את הנוזלים הניגרים מהבשר, כולל קבב טלה מעושן (39 ₪); פיקנייה (54 ₪); אסאדו (49 ₪).

בתפריט 'על מצע' המוגש בצלחת, ניתן ליהנות מנתחי עוף מעושן מפורק על מצע אורז מתובל בפטרוזיליה ופלפל חריף או על מצע פירה (39 ₪) ומנת אסאדו מעושן על אותם מצעים (45 ₪).

גם בסמוקין דלי הצמוד, התפריט מחולק לשלושה חלקים: תפריט בר סלטים עם מבחר גדול של ירקות ושאר פרודוקטים להרכבה אישית של סלט, תפריט כריכים עם בשרים וגבינות ותפריט טוסטים.

בתפריט הכריכים: כריך קורנביף מהמעשנה (44 ₪); סנדוויץ' עם פסטרמה מהמעשנה (35 ₪); סנדוויץ' רוסט ביף (44 ₪); סנדוויץ' נתחי צ'יקן מעושנים (35 ₪); סנדוויץ סלמון (44 ₪), ויש אפשרות להרכבת כריך אישית.

צילום: עלאא זעאתרה

בגזרת הטוסטים המיוחדים: טוסט בשר מעושן (38 ₪); טוסט רוסטביף חלפיניו (38 ₪); טוסט מוצרלה בזילקום (25 ₪); טוסט חזה הודו גאודה (25 ₪).

ויש גם פסטות במחירים שנעים מ-19 ₪ (שמנת בטטה / פטריות / פסטו / עגבניות וזיתים), דרך 29 ₪ (שמנת פטריות ונתחי עןף מעושן), ועד 39 ₪ (שמנת פטריות עם נתחי אסאדו מעושן). 

משלוחים: יש.

שעות פתיחה: א'-ש' 11:00-00:00

טלפון: 04-606-0261

פייסבוק: https://www.facebook.com/SMOKIN.HAIFA

לא כשר. 

סמוקין. קהילת סלוניקי 6, עיר תחתית. חיפה