ריגנום: בהצלחה לשף פאהום


ריגנום: בהצלחה לשף פאהום 

שף מוחמד פאהום פתח בזרזיר מסעדת דגים ובשרים ## את הדגים הטריים הוא מביא מחנות 'דגי אלפאהום' של קרובי משפחתו ## הגישה למסעדה קלה ומהירה ## אפשר להזמין מנה בפיתה או בגט, ואפשר ומומלץ לעצור לארוחה מלאה... 

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת 

צילומים: אתר כדאי לדעת

לפתוח מסעדה חדשה בתקופה זו, בעיצומה של מתקפת הקורונה, זהו הימור לא קטן. בעוד שמסעדות ותיקות סוגרות את שעריהן ונעלמות, יש גם אמיצים שרואים בתקופה הזו הזדמנות. אחד מהם הוא שף מוחמד פאהום, שפתח לאחרונה את מסעדת 'ריגנום' בזרזיר

פאהום, 31, יליד נצרת, התחיל כבר בגיל 15 את הרומן שלו עם עולם הקולינריה. "מגיל מאוד צעיר נמשכתי למטבח, הייתי מסיים בית ספר וישר הולך לעבודה באולם ארועים בנצרת ששייך לקרובי משפחה שלי. הייתי עוזר שם בכל מה שצריך, ולומד את רזי המקצוע. זה נתן לי אוויר וכוח להמשיך. זאת היתה אהבה ממבט ראשון." 

למרות הניסיון המעשי שספג, הוא רצה ללמוד מקצוע של ממש, ונרשם ללימודים בבית הספר לבישול "דן גורמה" בחיפה. אחר כך עבד במסעדות בעכו, יפו ועוד. "עד היום אני מרגיש שאהבה שלי לבישול ולמטבח לא נגמרת, אין כמו לקום בבוקר עם חיוך וללכת לעבוד כל היום במסעדה שלך, עד השעות המאוחרות של הלילה ולשמחתי כל יום האהבה גדלה". 

מסעדת 'ריגנום', שפירושה – הממלכה, מתמחה בדגים ובבשרים. למה דגים? כי בכל האזור הגדול הזה קשה למצוא מסעדת דגים. פאהום מאמין שהוא עונה על צורך של ממש.

ויש לו על מה להתבסס. בזרזיר פועלת חנות הדגים 'דגי אלפאהום', שמציעה למכירה דגים טריים. כך שזה היה מתבקש שאחד מהאחים למשפחת פאהום יפתח מסעדת דגים. ולא רק דגים. גם בשרים. זה מה שהוא יודע לעשות הכי טוב. מרבית חייו היה צמוד לאבנים הלוהטות של הגריל, עד כי לפעמים הבשר או הדג מדבר אליו, ואומר לו מתי להפוך אותו כדי שידייק במידת העשייה.

במסעדה החדשה תמצאו מנות בשר של צלעות כבש, אנטרקוט, פילה עגל, פרגיות בתיבול סודי, עראיס, וכמובן שווארמה מעולה וייחודית שמורכבת מהודו וכבש יחדיו. אבל גולת הכותרת הם הדגים הטריים שמוכנים על הגריל או במחבת. 

בנוסף, מציעה המסעדה גם בשר ועוף במעשנה, כולל מילוי כתף וצוואר בשר (ניתן לקבל את זה מוכן גם בתנור), ובכל יום ניתן למצוא גם מנת ספיישל. 

הטריות חשובה לו, ולכן כאשר נכנסים סועדים, הוא מכין על המקום סלט לכל שולחן. לא עוד מסה ענקית של סלטים שחלקם הגדול אינך יודע מתי הוכנו ואיך. המטבח פתוח לעיני הסועדים, והם יכולים ללוות במבטיהם את תהליך ההכנה של המנות, מהסלטים ועד לדגים או הבשר. 

מי שממהר, יכול להזמין מנה בבגט, בפיתה או בלאפה. מי שלא ממהר – יכול ליהנות מארוחה מלאה בישיבה. 

אנחנו היינו שלושה סועדים, והתארחנו לסעודה מלאה שכללה 12 סלטים שונים, שכולם הוכנו מול עינינו על ידי השף, טעמנו את בשרו של דג לברק, וחיסלנו יחדיו פלטת בשרים טעימים עם צ'יפס. וכמובן – קפה שחור חזק לפני שיצאנו לדרכנו. 

היה טעים מאוד, נקי מאוד. 

ימי פעילות: ראשון-שבת: מ-9:00 ועד אחרון הסועדים.

להזמנות: 054-2941399, 052-6968911 

ריגנום, כביש שירות, לצד הכביש הראשי, זרזיר.