מסעדת ג'קו: סוף. לאחר 50 שנה המסעדה המיתולוגית נסגרתמסעדת ג'קו: סוף. לאחר 50 שנה המסעדה המיתולוגית נסגרת

מסימני המשבר הכלכלי ##  המסעדה המשפחתית הוותיקה, מהמוסדות הקולינריים המובהקים של חיפה, הודיעה היום על סגירתה

יורם מארק-רייך

אתר כדאי לדעת


עמוס אוסטרייך. צילום: אתר כדאי לדעת

מסעדות ופאבים ששורדים עשרות שנים, הם פלא של ממש. במיוחד אצלנו בחיפה. מסעדת ג'קו היתה כזו, והיא פועלת בחיפה קרוב לחמישים שנה. גם אם במהלך השנים חלו בה שינויים וחידושים, הרי שבסופה של כל הרפתקה היא חזרה להיות מה שהיתה מאז ומתמיד – מסעדת דגים ופירות ים נהדרת.

אלא שהבוקר התבשרו חברי קבוצת הווטסאפ של המסעדה, כי המסעדה הגיעה אל סוף דרכה. ההודעה היתה בזו הלשון: "לקוחות יקרים, אחרי 50 שנות פעילות, מסעדת ג'קו פירות ים סוגרת את שעריה. תודה על היותכם לקוחות נאמנים. שמחנו לשרת ולהאכיל מאות אלפי לקוחות במהלך כל השנים. סוגרים בכאב מפעל חיים. כנראה הגיע הזמן לפרוש".

ג'קו היא מסעדה משפחתית. במשך כל השנים קיבלו שמחה וג'קו אללוף את פני הבאים בכניסה למסעדה. במהלך השנים קיבל החתן עמוס אוסטרייך, שנשוי לבתם אילנה, את תפקיד השף במטבח המסעדה, והוא עשה עבודה נהדרת. תמיד פגשתי שם גם אחיינים וקרובי משפחה שמילצרו ועבדו בה. ג'קו היתה אחת המסעדות האהובות עליי ועל משפחתי. עמוס הפליא במטבח, והמקום שידר סימפטייה ותחושה משפחתית לכל מי שהגיע.

משבר הקורונה מכה בעסקים העצמאיים. ולמרבה הצער, מסעדת ג'קו היא אחת הקורבנות. עמוס אוסטרייך אישר באוזניי הבוקר כי השמועה נכונה, וכי הוא יוצא לדרך חדשה. רק לא מסעדנות. הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.