אצל שף דניאל כץ במרפסת


אצל שף דניאל כץ במרפסת

מיזם חדש מזמין אתכם להתארח לארוחת בוקר ענקית במרפסת ביתו של השף בשכונת כרמליה ## ארוחה נדיבה מאוד ומלאת טעמים והפתעות

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

 צילומים: Yuri Yushvaev

אחרי שנים רבות בהן עבד שף דניאל כץ במלונות שונים, הוא עבר לפני שנים אחדות לחיפה, וכאן הוא מארח קבוצות של 10-30 סועדים לארוחת שף מיוחדת בביתו. בערך באותו זמן הוא שמע שאני כותב על מסעדות ואוכל, יצר איתי אז קשר, ועד מהרה גם הפכנו לחברים טובים.

התארחתי אצלו בדירתו הקודמת שבשכונת כרמליה. הקונספט היה שמגיעים סועדים בודדים, זוגות וקבוצות חברים. כולם מתיישבים סביב שולחן ארוך, ותוך כדי ארוחה משותפת, לומדים להכיר אלה את אלה. זה היה גם בילוי קולינרי וגם חברתי. נהנינו מאוד.

אלא שכאשר הגיעה הקורונה ואיתה הסגרים וההגבלות השונות, הקונספט הזה עבר לקיפאון עמוק, וגם כעת, כאשר בתנאים הנוכחיים כן אפשר להיפגש בבתים (נכון לכתיבת שורות אלה, כי אין לדעת מה צופן העתיד הקרוב...), לא כולם ששים להיפגש עם אנשים זרים לארוחה משותפת.

וכך נולד לו הקונספט החדש – "אצל שף דניאל במרפסת". זה התחיל מכך שהוא עבר לדירה אחרת, ממול לדירתו הקודמת. הבית הנוכחי מרווח יותר, חדש יותר, ומאפשר אירוח גם בסלון הבית וגם במרפסת המטופחת.

הוא מעיד על עצמו כי שלושת הדברים החשובים לו והמהווים אצלו אבן יסוד הם: נתינה, אהבת אדם ואוכל. שלושה אלה התכנסו כולם לתוך אחד – הבישול. את יסודות הבישול ועומק הטעמים קיבל בבית סבתו, שהייתה בשלנית מסורתית ממוצא רומני. הבישול הרומני עם השפעות בלקניות היו אבן שואבת ונותנת השראה עבורו.

אבל לפני שאפרט את ארוחות המרפסת, אציין שהקורונה גם עשתה לו טוב, כי במהלך הסגרים וההגבלות, כאשר לא ניתן היה להגיע למסעדות, עשרות ומאות אנשים גילו את מיזם סלי הפיקניק שלו, ורכשו ממנו סלסלת פיקניק מלאת כל טוב, כדי ליהנות ממנה במרפסת ביתם, בגינה, בחוף הים, ובכל מקום שבו אפשר לתפוס קצת שלווה וליהנות מאוכל טוב.

מיזם המרפסת מיועד לשעות הבוקר, כאשר השמש לא מציקה, ואפשר ליהנות מהנוף ומהאוכל גם יחד.

לא מדובר בארוחת בוקר סטנדרטית, אלא בארוחה נדיבה מאוד ומלאת טעמים והפתעות. היא גם משתנה בהתאם לעונה ולמה שמציע השוק. 

קחו נשימה ארוכה, ותנסו לקלוט את המבחר שמצפה לכם על השולחן: שקשוקה, כנאפה מלוחה עם רוקפור ודלעת ועגבניות מיובשות, פנקייקים, לאבאנה וגבינות תוצרת עצמית, מבחר ממרחי הבית, זיתים, שקדים ירוקים כבושים, סלט קיץ שכולל ארוגולה ירקות ותאנים, ציזיקי ומוזלי בצנצנות זכוכית, סלט טבולה ענבים, סלט פטריות עם שרי ואגוזי מלך וקרוטוני פולנטה, לחם פרוס, ריבות ומרקחות תוצרת הבית, קנקן לימונענע, בקבוק למברוסקו, מים צוננים, סודה, קפה וחליטות. ויש עוד.

זו ארוחה שלא מוגבלת לשעה-שעתיים, כמו בבתי קפה או מסעדות. שף דניאל מאפשר לכם לשבת בנחת, עם חברים, בני משפחה, או בפגישה עסקית.

המחיר: 140 שקלים לסועד. 

מינימום: ארבעה סועדים. 

הפתעה: בתום הארוחה תקבלו הביתה צנצנת ריבה למזכרת. 

אצל שף דניאל כץ במרפסת: להזמנות מראש - 054-8076301