WOK-STREET


ווק סטריט:  יום שישי בצהרים

 

הגעתי לווק סטריט בצהרי יום שישי גשום, רעב ומוכה קור ## יצאתי משם כעבור שעה קלה שבע, טוב לב ועם ארוחת צהרים נהדרת בטייק אוויי גם לשתי בנותיי שהמתינו בבית ## זול, טעים ומשביע

 

יורם מארק-רייך

אתר כדאי לדעת

 

צילומים: אתר כדאי לדעת
 

יותר משנה חלפה מאז הפעם האחרונה בה ביקרתי בווק-סטריט האסיאתית שבמרכז הכרמל. נכון שבחורף שעבר גם הזמנו מהם משלוח, אבל להגיע באופן פיזי ולהתבונן בסיני שמקפיץ את הירקות והבשרים על הווק, זה עוד יותר נחמד. כל האופציות פרושות לפנינו בוויטרינה, ואפשר לבנות את המנה, תוך התייעצות עם המוכרת הנחמדה.

המסעדה כשרה, ומבחינתי זה חיסרון, כי הרבה יותר קל לי להגיע לשם בשישי בצהרים המאוחרים או בערב, ועוד יותר מכך – בשבת. אבל, אוקיי, הרבה אנשים מחפשים כשר, וגם למי שעובד שם מגיע יום מנוחה. במוצאי שבת, אגב, כן פתוח.
 


אז הגעתי לשם בשישי בצהרים, ומאוד התחשק לי מרק. נכון שיש שם מרקים מוכנים – טום יאן או תירס (22 ₪), אבל אני זכרתי בגעגועים את המרק המיוחד שהכין לי שם בחורף שעבר, חי, מנהל המסעדה דאז. אין לי מושג מה הוא הכניס לתוך מרק הספיישל שהוא פינק אותי בו, רק שזה היה טעים ברמות, ועזר לי לנצח את החורף.
 


חי כבר לא עובד שם, אבל מנהל היום של המסעדה, לאקי, הציע שאתן לו צ'אנס להכין לי מרק מפנק מטעמו. בלי חלב קוקוס, כמובן. לאקי בן 46, אבל נראה הרבה יותר צעיר. הוא הגיע לישראל ב-1979 יחד עם עוד פליטים מווייטנאם שמנחם בגין הציע לקלוט אז. יש לו קילומטראז' ארוך מאוד במסעדנות, כולל ג'פניקה, טאטאמי ועוד. הוא דובר שש שפות, ביניהן עברית כמו שפת אם.

בזמן שלאקי לקח על עצמו את המשימה, הזמנתי מנת אגרול של 2 יחידות (16 ש"ח), ובנוסף - בניתי לעצמי מנה נטולת חלב קוקוס (אני אלרגי לזה) וללא כוסברה (מצטער, לא יכול לסבול את זה...), שהיתה מבוססת על אטריות אורז ללא גלוטן (34 ש"ח) + 5 תוספות ללא תשלום (בחרתי: שעועית ירוקה, פטריות שמפיניון, מיקס פלפלים, בוטנים, קישואים) + קוביות אווז (12 ש"ח).
 


אשתי בנתה לעצמה ארוחה משלה, כי בווק סטריט כל אחד יכול לבחור בסיס למנה, תוספות שונות ורוטב. האפשרויות רבות ומגוונות.

מאוחר יותר שמנו לב שמעולם לא ניסינו את הכריכים של ווק סטריט (32 ₪ בבגט, 36 ₪ בג'בטה), שגם בהם אפשר לבחור מוקפץ ורוטב ולצאת שבע, אבל נשאיר את הטעימות האלה לפעם אחרת.
 


לאקי הכין לי מרק מדהים, עשיר בטעמים. חלק מהרכיבים זיהיתי, וחלק נשארו בגדר סוד מקצועי. הוא היה חמוץ וחריף והיו לו עוד טעמים שקשה לי להגדיר. בואו נסכם, שאילו הייתי חולה בשפעת, המרק הזה היה מבריא אותי על המקום. למזלי, את החורף הזה עברתי עד כה בשלום, ויכולתי ליהנות מהמרק נטו.
 


אחרי המרק המהמם והאגרול, כבר הייתי שבע למדי, אז רק ניקרתי קצת במנה העיקרית, וביקשתי שיארזו לי אותה. אל דאגה, היא חוסלה לחלוטין בערב. על קינוח התקשיתי לוותר, ובחרתי במלבי צמחי (15 ₪). אשתי בחרה טפיוקה (15 ₪).

וזה לא הכול. בבית המתינו לי שתי ילדות רעבות. הן שמעו שאנחנו בווק-סטריט, והתבאסו שלא לקחנו אותן איתנו. אז בעודנו במסעדה, הן שלחו לנו חיש מהר בווטצאפ מיפרט מדויק של איזה רכיבים כל אחת רוצה במנה שלה, והבאנו להן הביתה ארוחת צהרים טעימה במיוחד!
 


חשוב לציין את הסבלנות הרבה שגילו שתי העובדות הנחמדות שמעבר לדלפק. לא רק כלפיי, אלא כלפי כל הלקוחות שהגיעו והתלבטו וביקשו ייעוץ. לצערי, לא יצא לי להכיר עד כה את גנדי, שהוא שף המקום מיומו הראשון ומשמש גם כמנהל הערב של המסעדה. בפעם הבאה, אני מקווה שייצא לי לפגוש גם אותו.

שורה תחתונה: אופציה טעימה, משביעה ולא יקרה. מומלץ לכולם!


WOK-STREET. שד' הנשיא 129, מרכז הכרמל. טל: 04-8332211

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.