סקירת מסעדות


במסגרת עבודתי כמבקר וסוקר מסעדות מצאתי את עצמי במהלך השנים מול מאות רבות של תפריטים וטעמתי אינספור מנות. את רובן שכחתי למחרת, את חלקן העדפתי שלא לזכור, ורק מעט מתוכן מלוות אותי כזיכרון טעים ונעים.

קרא עוד
0 הערות

אחרי שנים רבות בהן עבד שף דניאל כץ במלונות שונים, הוא עבר לאחרונה להתמקם בחיפה, וכאן הוא מארח קבוצות של 10-30 סועדים לארוחות שף בביתו. כבר יצא לי להתארח אצל שפים ובשלנים שמארחים בביתם, והאווירה תמיד מיוחדת ושונה לגמרי מארוחה במסעדה. שמחתי להיענות להזמנתו, ולהגיע לארוחת שף אצלו בסלון.

קרא עוד
0 הערות

בחודש פברואר 2019 נפתחה מסעדת פלומרי היוונית ברמת ישי, בערך שנה אחרי הקמתה של מסעדת האם בחניון החאן בראש פינה. הסניף החדש, ברמת ישי, נפתח בקומה השנייה של מתחם הסטריט-מול.

קרא עוד
0 הערות

אין חיפאי שלא מכיר את שוק תלפיות. יש את המבנה הישן מימי המנדט, שבתוכו עשרות דוכנים עם מוכרים צעקניים, והמולה בלתי פוסקת. ויש את הדוכנים שמחוץ למבנה, שמאיישים חלק מרחוב סירקין ועוד קטעי רחובות סמוכים לו, וגם הם משרים 'אווירה של שוק', על כל המשתמע מכך.

קרא עוד
0 הערות

סוסו אנד סאנס - רשת ההמבורגריות מבית היוצר של השף עומר מילר השיקה סניף חדש בקריון, קריית ביאליק. זהו הסניף ה-11 של הרשת, שמצטרף לסניפי תל אביב (4 סניפים), גבעתיים, הרצליה, רמת השרון, חולון, רחובות וראשון לציון. ב-25 במאי 2019 פתח הסניף החדש את שעריו לתקופת הרצה בת חודש וחצי, ואז נפתח רשמית בנוכחות השף והבעלים עומר מילר, והזכיין משה אביב שלקח את המקום יחד עם קבוצת שותפים מתל אביב, ביניהם דוד אלמקיאס ויוסי שטרית ממסעדת 'דודו ויוסף דאון טאון' בתל אביב.

קרא עוד
0 הערות

בסך הכול, לא רצינו לחזור רעבים לחיפה. אז בדרכנו חזרה מטבעון אל הבית בחיפה, עצרנו בקיבוץ שער העמקים, כי המליצו לנו על מסעדת אוכל מהיר שממוקמת בחורשה בלב הקיבוץ. בעבר כבר הגענו לא פעם לקיבוץ הזה כדי להצטייד באוכל מוכן מהמטבח המשובח של 'טעמי הבית', אבל אף פעם לא העמקנו פנימה אל לב הקיבוץ.

קרא עוד
0 הערות

בתחילת שנת 2014 נפתח סניף קפה ביגה ברחוב חורב 12, בשכונת אחוזה בחיפה. מלכתחילה היה ברור כי מי שפתחו אותו, יאיר מלכה ושותפיו, מבעלי רשת גרג, מתכוונים ללכת על גדול. על רשת ארצית. הרשת היא בבעלות יאיר מלכה, גלעד אלמוג, ניר אדרי ורן בן דוד.

קרא עוד
0 הערות

יונה יהב, ראש העיר הקודם של חיפה, החליט להפוך את העיר התחתית של חיפה, או לפחות חלק ממנה, לאזור של בילויים, פאבים ומסעדות. אני חייב להודות שזה הצליח לו. הבנות שלנו מבלות כמעט רק שם בסופי שבוע, וגם אנחנו מוצאים את עצמנו יורדים אל העיר התחתית שוב ושוב, בעיקר לטובת ביקור בפאב או מסעדה.

קרא עוד
0 הערות

את וניה ביסטרו בגלגול הראשון שהתחיל ב-2014 - מאוד אהבתי. מאז חלו בו חילופי משמרות ושפים – אבל השם נשאר. לפני כמה חודשים הצטרף השף מיכאל גרטופסקי, שהיה לו ביסטרו מצליח במושב לימן, והמטבח עבר מהפך פעם נוספת. בתחילת יוני נערכה השקה של התפריט החדש לעיתונאים ולמובילים חברתיים. הייתי בין המוזמנים, נהניתי עד מאוד, התרשמתי לטובה, והנה השבוע מצאתי את עצמי חוזר לשם, והפעם ככה סתם, בערב רגיל, רק כדי לגלות שהשף לא נמצא באותו יום. אל דאגה, לא שבתי על עקבותיי. התיישבתי עם זוגתי, וכדי לא להשאיר אתכם במתח, אכריז כבר כעת כי רוחו של מיכאל גרטופסקי כנראה ריחפה במטבח, כי המנות שהזמנו היו מוצלחות ביותר.

קרא עוד
0 הערות

הדרך מחיפה לשפרעם נגמעה במהירות. החנינו את הרכב מעבר לכביש הראשי, ופסענו במהירות לתוך המסעדה הגדולה. היתה זו שעת צהרים, ובחוץ היכתה השמש בעוז. אבל בתוך המסעדה היה קריר ונעים, ומלצר מנומס ואדיב הוביל אותנו אל אחד השולחנות. כבר כאן אציין כי בקרב המגזר הערבי מלצרות היא מקצוע של ממש, והמקצוענות של המלצרים מוסיפה לא מעט להנאה של הארוחה.

קרא עוד
0 הערות

במסעדת ויוינו האיטלקית בשכונת רוממה בחיפה, כבר ביקרנו ונהנינו מספר פעמים מאז שנפתחה באוגוסט 2015, והפכה מקום עלייה לרגל לסועד החיפאי שרוצה לשלב אוכל טעים עם חוויית בילוי.

קרא עוד
2 הערות

במהלך 30 השנים האחרונות, בהן אני מסקר מסעדות בחיפה וסביבתה, פנו אליי אינספור חיפאים ותושבי ערים אחרות שעמדו לבקר בעיר, כדי לבקש המלצה – איפה כדאי לאכול בעיר הזו?

קרא עוד
0 הערות