סקירת מסעדות


בתשע בבוקר של יום רביעי צייץ הטלפון. הודעת ווטצאפ מניב קריספין, הבעלים של סניף קריון של BBB. " בוקר טוב, חבר יקר... היום אנחנו חוגגים 'בת מצווה' לbbb- בקריון. אני יותר מאשמח אם תקפוץ לבקר וליהנות מערב קצת שונה. אנחנו עושים פה הפקה קטנה שתהיה מלאה באווירה. אשמח מאוד שתבוא. אגב, אם תהיה נחמד אולי תעלה לתת איזה נאמבר של קילר הלוהטת?".

קרא עוד
0 הערות

אוכל דרוזי אני מכיר היטב. כמי שמתגורר על הכרמל, בסמוך לדליית אל-כרמל ועוספייא, וכמי שאחד מחבריי הטובים הוא ח'יר חלבי, הבעלים של מסעדת אל-ח'יר בה סעדתי המון פעמים – אני מכיר ואוהב את המאכלים הדרוזיים. ובכל זאת, הייתי סקרן להגיע אל קפה-מסעדה נור בכפר ג'וליס, כי סיפרו לי שבכל כפר יש אלמנטים שונים של המאכלים – יותר חריף פה, יותר שומני שם, וכיו"ב.

קרא עוד
0 הערות

לפני שלוש שנים המליצו לנו על מקום חדש שנפתח בטירת הכרמל – 'קובה גוטה' שמו. נסענו לשם בשעת צהרים מאוחרת, והתברר לנו שהגענו קצת מאוחר מדי, כי רוב האוכל שהוכן לאותו יום כבר חוסל על ידי סועדים שהקדימו אותנו, מה גם שהתפריט עצמו היה מצומצם למדי.

קרא עוד
0 הערות

סניף רפאלו בקריון נפתח כבר ב-1993. זהו גם הסניף הכשר חלבי היחיד שקיים כעת ברשת. ב-2012 נפתח הסניף בקסטרא, וב-2017 גם הסניף בעין שמר. במהלך שנות פעילותו הרבות יצא לנו לסעוד בו מדי פעם. לא בגלל הכשרות, ממש לא, אלא משום שהוא משדר יציבות, ניקיון, ואנחנו תמיד נהנים מהארוחות שם, וגם יודעים למה לצפות. מדי פעם נערכים בתפריט שינויים קטנים, אבל הכיוון ברור ואהוב.

קרא עוד
0 הערות

נתחיל מהסוף. "אני לא מאמין..." אמר גיל, בעודו שרוע המום על הכיסא מעברו השני של השולחן. "אני פשוט לא מאמין שזה קורה! אתה לא מבין כמה אני אוהב את השיר שלך הזה, וכמה פעמים רקדנו לצליליו, אני והילדה שלי! גם את הגירסה הזו, וגם את הגירסה שביצעתם עם גיל קופטש לפני 10 שנים, כאשר הוא עמד בראש מפלגת 'עלה ירוק'!! אני חייב להראות את זה לבת שלי!"

קרא עוד
0 הערות

בינואר 2019 נתקלנו לראשונה במסעדת 'קליל', וזו היתה הפתעה נעימה. מסעדה סימפטית ונעימה למראה, שדואגת לבריאותם של לקוחותיה. הפן של הבריאות באמת משחק שם תפקיד, וזוהי משמה מאתגרת, כי אין צ'יפסר ואין טיגון. כל הבישולים הם ללא שמן. הירקות מיועדים לאפייה או אידוי בלבד. מאתגר, כי החיים יכלו להיות הרבה יותר קלים אם הם היו פועלים כמו מקומות של מזון מהיר.

קרא עוד
0 הערות

בתחילת אוקטובר שנה זו חוגג פאב ה- DUKE יומולדת 16. נכון שיש בחיפה פאבים מיתולוגיים ותיקים ממנו, אבל הם נמצאים בעיר התחתית, והסיפור שלהם שונה לגמרי. להחזיק מעמד 16 שנים על השפיץ של הכרמל – זה לא סיפור פשוט בכלל, ובוודאי שלא לאור העובדה שבשנים האחרונות עשתה העירייה צרות לבתי האוכל שעל הציר הראשי של הכרמל, ובמקביל – השקיעה עשרות מיליונים בעיר התחתית, כדי לייצר שם מתחם ספציפי למוקד הבילויים החדש, ולנתב את הבליינים לשם.

קרא עוד
0 הערות

הרחוב הכי יפה בחיפה הוא שדרות בן גוריון. ושם, בבניין מספר 35, נמצאת אחת המסעדות הטובות והמומלצות בעיר. מסעדת דוזאן. לפני 19 שנים, כשפרצו מאורעות אוקטובר, בשנת 2000, הווה אומר "האינתיפאדה השנייה", נראה היה שמתקלקלים היחסים הטובים ששררו בין יהודים לערבים אפילו בעיר כמו חיפה, שהיא סמל לדו-קיום בארצנו.

קרא עוד
0 הערות

כמי שכותב על אוכל ומסעדות, אני מוזמן שוב ושוב לפתיחות של מסעדות חדשות ולהשקות של תפריטים חדשים. הסטטיסטיקה האכזרית מלמדת שלמעלה ממחצית המסעדות החדשות לא ישרדו את השנתיים-שלוש הראשונות לחייהן, ורק מעטות ישרדו את החמש שנים.

קרא עוד
0 הערות

לקראת סוף חודש אוגוסט בילינו במלון חדש בנהריה, ומראש נאמר לנו שעדיין לא מוגשות בו ארוחות צהרים וערב. לפני שסגרנו את שהותנו במלון, בדקנו אילו מסעדות יש בסביבה הקרובה, ואחרי שהרחבנו מעט את מעגל החיפושים, נתקלנו במסעדת אינדיאנה, ששוכנת ממש בתוך חורשת עמיהוד, על הכביש שמחבר את עכו לכרמיאל. זיכרונות נעימים הציפו אותנו, כי לפני תשע שנים כבר ביקרנו שם עם הבנות שלנו, ועד היום שמורות אצלנו במחשב תמונות שלהן עם פסל האינדיאני שמוצב בכניסה. זכרנו חצר מטופחת ורחבת ידיים, מיתקני גריל, בשרים טעימים והרבה ירוק בעיניים.

קרא עוד
0 הערות

איך הזמן עובר מהר כשנהנים... אני זוכר היטב את הימים הראשונים של מסעדת הנמל 24, כי כבר אז יצא לי לשבת בה עם אבי ז"ל, כשהתלוויתי אליו לפגישת עסקים שבמהלכה הוא מכר נכס משפחתי בתיווכו של עורך דין ידוע, שהוא אחד הלקוחות הנאמנים של הנמל עד היום.

קרא עוד
0 הערות

ב-16 ביולי הוזמנתי לפתיחת המסעדה החדשה 'באבא ג'ון', במתחם דאוןטאון ברחוב בר יהודה 33, חיפה. המסעדה עצמה קטנה, אבל בחוץ עמדו שולחנות רבים, וקהל המוזמנים ישב סביבם, כאשר צוות מלצריות דאג להעמיס בנדיבות עוד ועוד שיפודים, חומוס, שווארמה, כדורי פלאפל, צ'יפס, סלטים, בירות, שתייה קלה ועוד.

קרא עוד
0 הערות