שווארמה סבאח


שווארמה סבאח: מדור לדור

 

המסורת המשפחתית נשמרת בשווארמה סבאח כבר 30 שנה ## התרשמנו מהסדר והניקיון שמאפיינים את המקום, ואהבנו את מה שטעמנו. מאוד.

 

יורם מארק-רייך

אתר כדאי לדעת

 

צילום: אתר כדאי לדעת
 

בשנת 1987 פתח תאופיק סבאח את שווארמה סבאח שברחוב אלנבי 37, בוואדי ניסנאס. משפחתו מכירה היטב את שוק הבשר, ובקרבת מקום פועל עד היום אטליז של קרובי משפחתו. ב-1995 נכנס גם בנו נזאר לעבוד שם, ובהדרגה החליף את אביו. זה לא מונע ממנו להגיע עד עצם היום הזה בבקרים, לוודא שהכול בסדר, כי חשוב לו, כמו גם לבנו, לשמור על הסטנדרטים הגבוהים שהציבה השווארמייה.
 

נזאר סבאח. צילום: אתר כדאי לדעת


המקום מסודר ונקי מאוד. הגענו לשם בשעות הערב של שבת עמוסה, והתרשמנו שהכול מבריק ומצוחצח. בצד יש כיור לנטילת ידיים, ויש גם שירותי צמודים. נזאר: "הניקיון, הטריות והבריאות מאוד חשובים לי. יש לנו שם טוב, ואני רוצה לשמור עליו. להרוס את השם זה קל מאוד, ולשמור עליו – זו עבודה קשה שמצריכה תשומת לב ותחזוקה יומיומית."

 

צילום: אלבום פרטי

 

בסבאח ניתן ליהנות משווארמה עגל וכבש, המתובלת בתערובת מיוחדת שעוברת מדור לדור. בנוסף, ישנו גם רוטב ייחודי למקום, על בסיס רסק פלפל ותערובת תבלינים, להדגשת טעם הבשר.

"להכין שווארמה טעימה זו מומחיות," אומר נזאר. "צריך להקפיד על חלוקה נכונה בין הבשר והשומן, כדי שהשווארמה תשמור על העסיסיות שלה."
 

צילום: אלבום פרטי
 

את השווארמה ניתן לאכול בפיתה טרייה (30 ₪); בלאפה (34 ₪), וגם בצלחת בליווי סלטי הבית וחמוצים, המיוצרים כולם במקום. ישנה מנה שנקראת 'מנת הבית' – שווארמה אליה מוסיפים עגבנייה ובצל שנצלים להם בתחתית וסופגים את נוזלי הבשר והשומן שמטפטפים עליהם.

נזאר סבאח המליץ לנו לטעום ממנת הבית, והוא בהחלט קלע היטב למטרה. טעמנו אותה, ולמעשה טרפנו אותה עד הסוף. זללנו את המנה עם צ'יפס שהיה פריך ולא שומני, ועם רוטב הבית שכולל שום, לימון וחריף ביתי, לצד פטרוזיליה טרייה. יש גם אפשרות להזמין את השווארמה בצלחת עם החומוס הקטיפתי המוכן כל בוקר במטבח של השווארמייה (45 ₪). גם הצמחונים שבחבורה ימצאו מה לאכול שם. הם יוכלו ליהנות מצלחת חומוס, טחינה ושמן זית בתוספת סלטי הבית הטריים ופיתות חמות (22 ₪).
 


המקום מעוצב היטב ורחב ידיים, ומאפשר ישיבה נוחה סביב אחד השולחנות בזמן זלילת השווארמה. נזאר סיפר שלמרות שהמקום מתוחזק היטב ונראה מצוין עוד מאז השיפוץ הגדול שנערך שם בשנת 2007, הוא התייעץ עם אדריכל לאחרונה, ובכוונתו לבצע ריענון.

קהל הקונים ברובו קבוע, אנשים שאוהבים לאכול כאן וחוזרים שוב ושוב. אפשר לקחת טייק-אוויי, ויש גם משלוחים לכל אזור העיר התחתית ולשכונת הדר.

שעות פעילות: א'-ש' 10:00-22:00


שווארמה סבאח, אלנבי 37, חיפה. טל: 04-8535450


 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.