ביירן מרקט


ביירן מרקט: בוואריה במפרץ חיפה

 

סטריט פוד באמצע המול, טעמים של גרמניה ואוסטריה בלב המפרץ התיכון ## יצאנו אל סניף ביירן מרקט בקניון לב המפרץ, שנפרד מהבשר הלבן והשיק תפריט חדש...

 

יורם מארק-רייך

אתר כדאי לדעת

 

צילומים: אתר כדאי לדעת

תנו לאשתי נקניקייה משובחת עם כרוב כבוש בצד, ובירה לשתות – והיא תהיה מרוצה עד הגג. תנו לי המבורגר בתוך לחמנייה טעימה וצ'יפס ובירה בצד – וגם אני אהיה מבסוט עד התקרה. היות וכך, שמחנו להגיע אל הסניף של בייקן מרקט בקניון לב המפרץ, ולהשביע את רעבוננו.

הקניונים הפכו בימינו אלה תחליף הולם לרחובות הערים. קניון גדול כמו לב המפרץ מספק חנייה, מיזוג אוויר נעים, והמון המון חנויות ומקומות אוכל. הסניף של ביירן מרקט שנפתח שם לפני כשנתיים, ביולי 2017, מציע אוכל רחוב, וזה ממש מתבקש.

ביירן מרקט הוא אולי הדוכן הבווארי הגרמני הראשון מסוגו בארץ, והוא מבוסס על הקונספט הייחודי "דוכן אוכל רחוב אוסטרו-גרמני". כאשר המטבח האוסטרי והגרמני עומד מול עינינו, קשה לנו להישאר אדישים. ביירן מרקט מציעה שניצל אוסטרי ענק, נקניקיות ציידים, המבורגר מעושן, וכל זה מלווה בזאוורקראוט (כרוב מבושל) המפורסם.

 

הרשת מונה כיום 5 סניפים בפריסה ארצית, ולאחרונה היא הציגה תפריט חדש שבו היא נפרדה, לצערי, מנקניקיות מבשר לבן. אבל - אל דאגה - לתפריט החדש נוספו מגוון נקניקיות איכותיות מבשר בקר, עוף וטלה. לנקניקיות התעשייתיות יצא שם רע, אולי בצדק, אבל הנקניקיות של ביירן נעשות מבשר טרי ואיכותי על ידי שף הרשת, והן הרבה יותר טעימות מנקניקיות תעשייתיות שתיקנו בסופרמרקט. בכלל אין מה להשוות. 

רשת ביירן מרקט, הסתבר לנו, שייכת לקבוצת פרימרו, שתחתיה נמצאת גם רשת אנגוס ורשתות נוספות. המהלך של הוצאת הבשר הלבן מסניפי הרשת, התחיל עם בנייתו של הסניף החדש של ביירן מרקט בשדה התעופה. 

הגענו אל לב המפרץ בשעת צהרים מאוחרת. חנייה לא התקשינו למצוא, ומיד עשינו את דרכנו אל הדוכן של ביירן מרקט. את פנינו קיבל אלירז לבאן, 24, ובחלקו הפנימי של הדוכן הכין טבח את המנות שהזמינו הסועדים.

אלירז, ממושב מאור שליד פרדס חנה במקור, נפצע בעת שירותו הצבאי, ואחרי חצי שנה בבית וחצי שנה של שיקום, הוא הוכר כנכה צה"ל. לקראת סוף שירותו הצבאי איפשרו לו לשרת שבוע-שבוע, ואז התחיל לעבוד בסניף ארומה. הוא התקדם שם לתפקיד מנהל משמרת, ונדבק בחיידק המסעדנות... כאשר סיפר לבוס שלו בארומה שבכוונתו לפתוח בית קפה אחרי שישתחרר מהצבא, הציע לו הבוס שבמקום זה ייכנס איתו כשותף פעיל בסניף ביירן החיפאי שבדיוק אז נפתח. 

עובדת היותו של אלירז זכיין צעיר, כמעט בגילם של החיילים שמגיעים לקניון, כולל כאלה שעושים את דרכם אל תחנת הרכבת המצויה בו – דרבנה אותו לאפשר לכל חייל במדים לקבל כוס גזוז במתנה, ללא צורך להזמין משהו. 

התפריט החדש כולל:

קנקר עוף קלאסי - סינגל: 25 ₪ | דאבל 35 ₪ | ארוחה (תוספת ושתייה לבחירה) 42 ₪.

בראטוורסט - 28| 38 |44 ₪.

סוסג' ריבס  - נקניקיית הבית מבשר מקומי: 28| 38 |44 ₪.

bayern - נקניקיית אנטריקוט :30| 40 | 46 ₪.

לנדייגר - "נקניקיית ציידים" עגל-אווז 32 | 42 | 48 ₪.

שוייצר - עגל ואמנטל: 32 | 42 | 48 ₪.

צ'יזי דוג - עגל ואמנטל עם פונדו גבינות :סינגל 38 | ארוחה 54 ₪.

מולי גוס - עגל-אווז, ביצה וחזה אווז מעושן: סינגל 40| ארוחה 56 ₪.

הלגה ריבס - בצל מקורמל, בצל קריספי וחסה: דאבל 44 | ארוחה 58 ₪.

ביירן רולדן - קנקר עוף בראפ אנטריקוט: 38 ₪ 

תוספות לבחירה: מיונז מעושן / איולי פרמז'ן / בייקון טלה - 10 ₪  / שבבי בצל - 4 ₪ / קורנישונים - 5 ₪ / ביר צ'יז - 6 ₪ / חזה אווז מעושן - 8 ₪.

אנחנו טעמנו:

נקניקיית ציידים (לנדייגר) של עגל ואווז (32 ₪), נקניקיית מולי גוס של עגל ואווז עם ביצה וחזה אווז מעושן (40 ₪), המבורגר סטייק, שהוא כנראה ההמבורגר הראשון שהומצא (38 ₪), אלגריבס, נקניקייה חדשה מתוצרת דבאח, שעדיין לא הופיעה בתפריט (44 ₪). את הארוחה ליווינו בשליש בירה פילז בהירה (22 ₪) ושליש בירה חיטה מעוננת (22 ₪), לקינוח הזמנו מוס שוקולד (16 ₪).

ואיך היה? נהנינו מאוד!

עסקיות: ימים ראשון עד חמישי, 12.00-18.00. הם כוללות מנה + צ'יפס + גזוז חופשי, ב-38 ש"ח ומעלה, עם אפשרויות לשדרוג. 

משלוחים: בשעות הפעילות, בלי מינימום הזמנה, אל רוב הקריות, נשר והשכונות הקרובות של חיפה. 
 

ביירן מרקט. שד' ההסתדרות 55, חיפה, קניון סינמול. טל: 04-8411107
 


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.