אפטר דארק


אפטר דארק: 32 ברזים של שמחה

 

פאב אפטר דארק נדד ממרכז הכרמל אל העיר התחתית של חיפה ## 32 ברזי הבירה הם חגיגה של ממש, הבשרים המעושנים הם גולת הכותרת, וההתלבטות היתה קשה, כי הגענו יומיים לאחר שקיבלתי את תוצאות בדיקת הדם שלי...

 

יורם מארק-רייךאתר כדאי לדעת

לפני שנתמקד בפאב 'אפטר דארק', צריך ללכת אחורנית אל שנת 2000, כאשר נתי טולצ'ינסקי פתח בגן האם ברכז הכרמל את הפאב המיתולוגי שלו, בית הבירה, שהציע לאורחיו 120 סוגי בירה שונים. לצד הבירות הציע הפאב תפריט אוכל עשיר, שגולת הכותרת שלו היתה המעושנים (דגים ובשרים), נזידים שבושלו בבירות, כריכים לא שגרתיים ופירות ים. 

עקב נסיבות אישיות שלא זה המקום לפרטן, עזב טולצ'ינסקי בנובמבר 2013 את בית הבירה, ופתח בצמוד אליו את אפטר דארק. המעבר לא עשה לו טוב. הבירות והאוכל המצוין אומנם נותרו כמו קודם, אבל מרכז הכרמל צנח בהדרגה מהפופולאריות שלו, והקהל התמעט. מי שבכל זאת זכו ליהנות על בסיס יומיומי מהבשרים המדהימים של נתי ומהנדיבות שלו, היו החתולים הרבים שטיפח ואהב. במשך חודשים אחדים הוא גם האכיל זאבה שנמלטה מגן החיות הסמוך, והגיעה בלילות לארוחת טעימות.
 

יורם מארק-רייך עם נתי טולצ'ינסקי. צילום: אתר כדאי לדעת


אחרי כשלוש שנים בגן האם, נכנע נתי לפרופגנדה של עיריית חיפה, שהשקיעה עשרות מיליונים בטיפוח מתחם הבילויים בעיר התחתית, והחליט לעבור לשם. לפני כשנתיים הוא פתח מחדש את הפאב הגדול, הפעם בדרך יפו 30. לרוע מזלו, הוא לא ידע או לא קלט שמתחם הבילויים המושקע שכולל חלק מדרך יפו מסתיים בערך במרחק שניים-שלושה בניינים ממנו, וגם מפריד כביש בין קטע הרחוב המושקע והתוסס לבין המיקום של הפאב.

הפאב משתרע על גבי שתי קומות. הוא מרווח ומכיל כ-80 מקומות ישיבה. מוזיקת רוק ובלוז משובחת בוקעת מהרמקולים, והאווירה שמחה ומשוחררת, בשום אופן לא קודרת, אם כך התרשמתם מהשם.

בפאב הנוכחי הוא מציע 32 בירות מהחבית. רבים מגיעים לטעום מברזי הבירות שאינם מכירים, ומי שמעוניין יכול גם לרכוש בירה to go מבוקבקת במחיר ידידותי. טולצ'ינסקי מאוהב בבירות, ואת הידע הרב שיש לו הוא שמח לחלוק עם אחרים. הוא ממליץ לסועדים איזו בירה מומלצת ללוות כל מנה, ושמח לתת טעימות למי שרוצה להכיר יותר לעומק. אפשר גם להזמין פלטת טעימות בירה, כל אחת של 170 מ"ל, בתוספת מזה פטה וירקות במחיר מצחיק.

חביות הבירה מוכנסות לתוך חדר קירור מיד עם הגיען. שם הן שוכנות בטמפרטורה של 2 מעלות ונמזגות היישר לתוך הכוסות, כך שאין צורך בצרת ארוכה ומפותלת, והבירה נשמרת באופן אופטימלי.
 

צילום: עלאא זעאתרה


התפריט כולל את הקטגוריות הבאות: לפני הבירות, ראשונות, המבורגרים, פלטות, ארוחות בג'בטה, עיקריות וקינוחים. 

יומיים לפני שנחתנו בפאב קיבלתי את תוצאות בדיקת הדם האחרונה שעשיתי, ובואו נאמר שרמת השומן הרע, LDL, היתה מדאיגה עד מאוד. מיד לאחר שראיתי את תוצאות הבדיקה, נכנסתי לאינטרנט והתייעצתי עם דוקטור גוגל מה מומלץ לי לאכול מעכשיו וממה להימנע. בלטה שם המלצה לאכול דגי טונה וסלמון, כך שמיד צדה את מבטי אופציית הדגים בתפריט. 

מבין הראשונות, התבייתה לי העין על איקרה. אבל התלבטתי קשות. אני מת על ביצי דגים, אבל איקרה זה יותר מיונז מאשר ביצים. נתי שיכנע אותי לא להקצין את הדיאטה שלי בפתאומיות, והביא דוגמאות בנושא זה מהמשפחה שלו, כדי להוכיח שעם כל הכבוד לרפואה המודרנית, הגוף מגיב איך שבא לו, והתוצאות לא תמיד זהות למה שציפו מהן.